Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Вирівнювання стін і стель

Вирівнювання стін: що важливо знати і враховувати

  1. Чим відрізняються вирівнювання і штукатурка.
  2. Які бувають методи вирівнювання.
  3. Вирівнювання поверхні різних видів чорнових підстав.
  4. Вирівнювання в залежності від фінішної обробки.
  5. Ціна вирівнювання стін в Україні.

Що таке вирівнювання стін?

Выравнивание стенВирівнювання стін – це створення ідеально рівних поверхонь для подальшого втілення дизайнерських ідей. Різниця між оштукатурюванням і вирівнюванням стін полягає в різній вартості (прайс тут): якщо середня ринкова ціна робіт з оштукатурювання становить 150 грн / м2, для процесу вирівнювання ціна нижче: від 100 грн / м2.

Також ці процеси відрізняються якістю нанесення штукатурної суміші. Під час вирівнювання поверхонь штукатурна суміш наноситься без застосування маяків. Витрата штукатурки нижче, терміни виконання - швидше, якщо порівнювати з оштукатурюванням.

Основна мета вирівнювання - це позбутися від великих нерівностей, інших дефектів, або підняти підставу до потрібного рівня. Відповідно, помилково чекати, що стіни будуть ідеально рівними і на необхідному рівні.

Вирівнювання - це бюджетний варіант штукатурки, який в деяких випадках стає єдино можливим, щоб привести стіни в порядок. Наприклад, більшість недавно зданих в експлуатацію новобудов здаються з уже оштукатуреними стінами або ж взагалі з "готовим ремонтом", при цьому вкрай рідко такі стіни мають більш-менш нормальну площину, не кажучи про відповідність якомусь рівню.

Якщо на стінах вже є штукатурка, то дуже небажано штукатурити їх заново, тому що це може привести до утворення порожнин між шарами і в підсумку обидва шару з часом відваляться. Саме в таких випадках на допомогу приходить вирівнювання з нанесенням мінімального шару.

Якщо ж хочеться домогтися ідеальної якості, то можна повністю зняти весь шар старої штукатурки до основи поверхні та переробити все з нуля. В результаті додадуться додаткові витрати на демонтаж, складання / винос / вивезення сміття, нову штукатурку і проведення штукатурних робіт.

Отже, вибирати, робити вирівнювання стін або штукатурити їх, потрібно з урахуванням не тільки побажань, а й стану поверхонь, запасу часу і наявних ресурсів.

Кожен варіант по-своєму гарний, і кожен може бути оптимальним в певній ситуації.

Выравнивание стен - что это такое

Способи вирівнювання поверхонь

  1. За допомогою стартової штукатурки - цей варіант найбільш часто використовується в будинках і квартирах. Спочатку проводять підготовку чорнової поверхні, кріплять маяки, за якими потім буде проводитися нанесення мінерального або полімерного будівельного складу. Крім цього, при роботі зі стінами важливо вирівняти кути - можна для цього використовувати оцинковані куточки з перфорацією. Їх прикріплюють зверху на будівельну суміш до потрібної межі, на тому ж рівні, що і маяки.
  2. Використовуючи гіпсокартон - цей спосіб набирає популярність в приміщеннях старого житлового фонду, через значні перепади поверхонь. Ці перепади не дають можливості застосовувати штукатурку, зате відмінно зарекомендувала себе лати з CD-профілів з обшивкою ГКЛ. Застосовувати можна як звичайний листовий гіпсокартон для стін, так і водо-, термостійкий, і навіть пожежо- вологостійкий гіпсокартон. Перед малярськими роботами гіпсокартону потрібна фінішна шпаклівка, перед наклеюванням шпалер - досить обробки стиків.
  3. Із застосуванням фінішної шпаклівки - найчастіше використовують полімерну та гіпсову шпаклівку, якими покривають гіпсокартон або стартове покриття після того, як воно просохне. Найчастіше на гіпсокартон досить нанесення 0.5-1 мм шару, на стартове покриття - 1.5-2 мм. Вибір суміші (в залежності від в'яжучого компонента) пов'язаний з рівнем вологості в приміщенні.
  4. За допомогою листових пиломатеріалів: фанера, ОСП, ДСтП. У цих випадках спочатку монтують обрешітку з дерева або металу, якщо необхідно - також і утеплювач. Вирівнюють стіни фанерою в якості одного з варіантів підготовки поверхонь під подальшу обробку: поклейку шпалер, фарбування, і т.д. Для стиків використовують шпаклівку по дереву. Також можна облицювати поверхню дерев'яними рейками.

Вирівнювання в залежності від чорнової основи

Выравнивание стен - способы

Вибір матеріалу, який буде застосовуватися для вирівнювання поверхні, безпосередньо залежить від чорнової основи. Хоча велику увагу приділяють також вибору виду грунтовки і, при необхідності, армування.

Стіни з цегли та блоків

Вирівнювання таких стін зазвичай проводиться за допомогою маяків, використовується мінеральний або полімерний склад. Як з внутрішнього, так і з зовнішнього боку економічно вигідніше застосовувати піщано-цементний розчин, особливо якщо потрібно зробити більш товстий шар. Після того, як проведена очистка та підготовка підстави, здійснюють ґрунтовку сумішами для мінеральних поверхонь.

Наноситься суміш після того, як встановлені маяки, які відповідають за нівелювання поверхні. Стіна буде тим рівніше, чим більш точно встановлені профілі. Якщо на площині є перепади розміром в 50 і більше мм, спочатку проводять попереднє набризкування суміші, відповідне товщині стартового шару. Є й альтернативний спосіб - при наявності дуже високих перепадів зверху на чорнову підставу кладуть листи гіпсокартону (під них при необхідності можна ще покласти шар утеплювача). Після монтажу гіпсокартону закладаються стики та капелюшки саморізів.

Стіни з бетону

Для таких стін не використовуються звичайні грунтовки, тому що залізобетон має крихітні пори і високу щільність, і як результат - низьку адгезію. Для забезпечення достатнього зчеплення чорнового підстави і розчину для штукатурки, підставу спочатку піддають обробці бетоноконтактом. Таким чином поверхня стає більш зернистою. Якщо стіни в блоковому будинку рівні, набризг не потрібно. Інші дії (підготовка, монтаж маяків, стартова штукатурка) здійснюються в звичайному порядку.

Стіни з глини / саману

Выравнивание стен для разных поверхностей

Такі стіни потребують додаткового армування рабицею або оцинкованою сіткою, яку прикріплюють до стіни цвяхами. Спочатку поверхню прогрунтовують, наступний етап - нанесення полімерного або мінерального розчину відповідно до товщини сітки. Після його висихання - встановлюються маяки і проводиться оштукатурювання стартовою сумішшю.

Стіни з дерева

Такі стіни теж можна штукатурити, попередньо покривши дранкою, яку прибивають до основи. Після цього підстава грунтується, наноситься стартова штукатурка (без використання маяків). Решта оздоблювальних робіт - згідно потреб і побажань замовника.

Стіни з шаром пінопласту

Оштукатурювання проводиться виключно з використанням спеціальної штукатурної сітки (з пластика або скловолокна). Сітку приклеюють до основи, після висихання клею поверхню шпаклюють.

Вирівнювання в залежності від фінішної обробки

Вирівнювання поверхні під фарбування

Необхідна обробка фінішною шпаклівкою, тому що після фарбування видна фактура основи. Шпаклюються навіть умовно гладкі листи гіпсокартону - в цьому випадку досить пари шарів будь-якого лаку або фарби. Якщо наноситься фінішна штукатурка поверх стартового піщано-цементного складу, важливо почекати до повного висихання стартового шару.

Вирівнювання під поклейку шпалер

Выравнивание стен - по назначению

В цьому випадку фінішна шпаклівка не потрібна. Стартовий шар укладається з використанням маяків, щоб вийшла злегка шорстка поверхня, яка дасть хорошу адгезію з ґрунтовкою і клеєм для шпалер. Якщо шпалери клеяться на гіпсокартонну основу, стики необхідно закрити з армуванням. Також закладаються головки шурупів - щоб в результаті корозії на нових шпалерах не проступили згодом жовті плями.

Вирівнювання під плитку

В якості основи для штукатурки можна використовувати виключно піщано-цементну суміш. Ще можна застосувати гіпсокартон, краще вологостійкий, тому що плитку кладуть в приміщеннях з високим рівнем вологості. Стики гіпсокартонних листів замазують клеєм для плитки.

Вирівнювання стін: ціна за метр, від чого вона залежить

Для послуги вирівнювання стін ціна за м2 залежить від площі та типу поверхонь, їх стану (наявність / відсутність дефектів), вибору способу вирівнювання та подальших оздоблювальних робіт. Також ціна вирівнювання стін залежить від компанії, яка виконує даний вид робіт.

Щоб вибрати способи вирівнювання та матеріали, які найкраще підійдуть саме для ваших типів поверхонь - звертайтеся до фахівців Дом Ремонт. Співпраця з професійною компанією - гарантія високоякісного виконання будь-яких ремонтно-будівельних робіт. А купити чорні матеріали для ремонту зі знижкою можна в розділі "Наші знижки".

Інші послуги

Штукатурні роботи: ручна штукатурка
Що таке штукатурка ручним методом. Установка маяків і технологія нанесення штукатурки вручну. Якісно виконані...
Машинна штукатурка
Машинна штукатурка під ключ Що таке штукатурні роботи машинним способом і де вони застосовуються Які матеріали...
Внутрішня штукатурка
Внутрішня штукатурка: види штукатурки і порядок виконання робіт Види штукатурних робочих розчинів За складом ...
Шпаклівка гіпсокартону
Що таке шпаклівка гіпсокартону. Шпаклівка гіпсокартонних стін перед наклеюванням шпалер. Шпаклівка гіпсокартону ц...
Скільки коштує пофарбувати стіни: ціна і особливості
Види фарб, використовуваних для фарбування стін. Підготовка стін до фарбування і фарбування. Що треба врахувати п...
Фарбування стелі ціна
Переваги фарбування стелі. Особливості фарбування стель. Фарбування стелі ціна. Переваги фарбування стелі -...