Скільки коштує пофарбувати стіни: ціна і особливості
- Види фарб, використовуваних для фарбування стін.
- Підготовка стін до фарбування і фарбування.
- Що треба врахувати перед тим, як пофарбувати стіни ціна і особливості.
Часто буває так, що дуже хочеться щось змінити в інтер'єрі, а на повноцінний косметичний ремонт не вистачає часу або ресурсів. Для того, щоб отримати потрібні зміни, іноді достатньо всього лише пофарбувати стіни в інший колір. Саме колір формує атмосферу в приміщенні, впливаючи на настрій людей, які в ньому знаходяться.
Фарбування стін - це один з найпростіших і доступних способів внести в інтер'єр свіжі ноти, фарба протримається не один рік.
Які фарби застосовуються для фарбування поверхні стін
Для того, щоб якісно пофарбувати стіни, можна використовувати такі види фарб:
- Епоксидна (поліуретанова) - найкраще застосовувати в місцях підвищеної вологості (ванна, кухня), тому що має високі параметри міцності і стійкості до вологи;
- Глянцевий і напівглянсова - також мають високу стійкість до зовнішніх впливів;
- Матова - менш стійка в порівнянні з попередніми видами;
- Латексна фарба - високий рівень міцності і стійкості до дії сонячних променів, довго зберігає свій зовнішній вигляд;
- Емульсійна - дуже швидко висихає, абсолютно не токсична, хороший вибір для фарбування стін в дитячій. Відмітна особливість в тому, що таку фарбу можна наносити на металеві поверхні і на шпалери.
- Силікатна - виготовляється із застосуванням рідкого калійного скла, що реагує з ізвестесодержащей сумішшю. Цей вид фарби відрізняється високою вартістю, а також дуже гарну стійкість, паропроникністю, легкістю очищення.
Крім вищеописаних, застосовуються ще спеціальні покриття, в залежності від того, яку поверхню потрібно пофарбувати. Сюди відносяться фарби зі спеціальним складом, призначені для дерева, антикорозійні суміші та ін.
Водоемульсійні склади на базі ПВА відрізняються невисокою ціною, легко змиваються звичайною водою, застосовуються тільки в сухих приміщеннях. Структурну (фактурну) фарбу застосовують для створення рельєфної пофарбованої поверхні. Декоративні склади з наповнювачем (кварцовим піском) дають можливість створювати "піщані ефекти" на поверхні. Також розроблені глазурі й віск з ефектами металік і перламутр - такі фарби використовуються при створенні ексклюзивних дизайнерських інтер'єрів, в альфрейная розпису.
Як підготувати поверхню стін до фарбування
Перед фарбуванням стіни потрібно підготувати. Поверхня основи повинна бути рівною, чистою (не тільки від пилу і забруднень, а також і від жиру). Всі шари старої обробки слід видалити. Залежно від обраного виду фарби іноді поверхня також необхідно прогрунтувати. Всі місця і ділянки поверхні, які не повинні бути пофарбовані, слід заклеїти малярською стрічкою або спеціальною захисною плівкою.
Це стосується таких місць, як плінтуса (підлогові і стельові), віконних наличників, коробів дверей, електрофурнітури (вимикачів, розеток та ін.). Дані компоненти обклеюють малярським скотчем і їм же відзначають кордону фарбування на стелі. Після фарбування скотч дуже легко видалити. Поверхня підлоги найзручніше закрити газетами на 1 метр від стін - це захистить підлогу від крапель фарби. Підвіконня також необхідно закрити.
Для фарбування стін, розташованих усередині приміщення, в основному використовують водні барвники, а для зовнішніх - на основі органічних розчинників. Тип фарби підбирають, враховуючи показники покриваності, рівень витрат, стійкість до впливу вологи та сонячного світла, і до механічних пошкоджень після висихання.
Види основ, які можна фарбувати
Фарбування піддаються практично будь-які матеріали, проте деякі потребують попередньої обробки. Якщо стіни приміщення цегляні або з будівельних блоків, перед фарбуванням їх треба поштукатурити, пошпаклювати фінішним складом, щоб повністю вирівняти поверхню.
Гипсокартонное підставу шпаклюють, з повним заповненням місць розташування головок саморізів, стиків і швів. Також можливе застосування стеклообоев, які приклеюють зверху шпаклювального шару, щоб зміцнити покриття. Склошпалери зашпаклевивают фінішної сумішшю, потім фарбують поверх шару шпаклівки. Поверхня дерев'яних стін не потребує особливої підготовки до фарбування, буде достатньо звичайного видалення пилу і знежирення. Стіни з фанери і плит ОСП потребують попередньої шпатлевке для вирівнювання їх поверхні. Таким чином вийде знизити витрати фарби, тому що її не вбирати деревні волокна.
Оштукатурені поверхні можна фарбувати без грунтування, не застосовуючи фінішні склади для вирівнювання, коли ведуться оздоблювальні фасадні роботи. Це актуально і для випадків застосування декоративних покриттів, що мають свою особливу фактуру ("короїд", "шуба" та ін.).
Фахівці не радять фарбувати підстави з низьким рівнем адгезії, які мають невисоку здатність до вбирання:
- Камінь (штучний і природний);
- Керамогранітні поверхні;
- Клінкер;
- Цегла, покритий глазур'ю;
- Керамічну плитку;
- Пластикові облицювальні елементи.
Послідовність робіт з фарбування стін
Перед тим, як готувати фарбу, важливо продумати, скільки шарів буде наноситися. Найчастіше фарбу наносять в 2 або 3 шари, при цьому найперший шар можна зробити більш рідким, ніж наступні.
Всі пропорції для змішування і компоненти зазвичай вказуються виробником фарби на упаковці.
Водно-дисперсійні склади в основному готують в співвідношенні 1: 9 (додають воду в межах 5-10%). Після розведення фарбу необхідно дуже добре перемішати. Також слід вибрати інструменти, які знадобляться для роботи.
Зазвичай фарбу наносять на поверхню за допомогою:
- Кистей, які дуже зручні для фарбування невеликих площ, місць кутових з'єднань і стиків, а також поверхонь складної форми. За допомогою кистей можна як наносити рівний шар однотонної фарби, так і створювати декоративні ефекти (фактура, градієнт, поєднання декількох кольорів, створення малюнків, абстракцій);
- Валиків. За допомогою цього інструменту можна швидко пофарбувати дуже велику площу. Для фарбування кутів, стиків і складних ділянок поверхні застосовуються маленькі валики у формі колеса або короткого циліндра. Валик допомагає наносити шар фарби рівно і в той же час економно. Бувають валики з фактурної і візерунковою поверхнею - використовуються для формування декоративних елементів на поверхні стін;
- Розпилювачів (фарбопультів). Ця апаратура застосовується для фарбування великих площ, фарба наноситься швидко тонким і рівним шаром. Таким чином отримують однотонно забарвлену поверхню.
В першу чергу фарбують складні ділянки: кутові з'єднання, місця стиків або переходів, ніші і простінки, а також інші подібні ділянки. Їх зручно фарбувати за допомогою ручної загостреною кисті круглої форми, завдаючи смужки фарби не більше 10 см шириною.
Пензлем важливо користуватися акуратно, набираючи фарбу потроху і віджимаючи зайве про край банки. При дуже сильному натиску фарба потече з кисті, формуючи патьоки на поверхні, а наноситься шар вийде дуже тонким. Слабкий натиск дасть вузьку смужку фарби і грубий шар. Тому спочатку потрібно приставити кисть до стіни, злегка натиснути і в міру того, як фарба буде витрачатися, поступово посилювати тиск.
Потім шар фарби наноситься на основну площу поверхні. Найчастіше застосовується малярський валик, перевага якого в розтушовуванні фарби під тиском.
Фарбувати стіни краще від верху до низу, наносити фарбу широкими мазками з подальшим розтушовуванні. Фарбу наносять не по всій поверхні відразу, а послідовно, переходячи від дільниці до дільниці, середня ширина такої ділянки - до 2 метрів.
Після висихання першого шару поверх наноситься другий, при необхідності - і третій шар фарби. Час повного висихання зазвичай вказано на упаковці фарби. Якщо для фарбування використовуються валик або пензель, то кожен наступний шар необхідно наносити в іншому напрямку, для додаткового вирівнювання покриття.
У разі використання складів на основі органічних розчинників важливо пам'ятати про необхідність постійного провітрювання. В процесі роботи потрібно яскраве якісне освітлення, спрямоване на робочу ділянку, і переносні джерела світла для додаткової бічного підсвічування.
Таким чином вийде більш ефективно проконтролювати, наскільки рівномірно наноситься шар фарби.
Як пофарбувати стіни ціна роботи
Від чого залежить вартість фарбування стін:
- Від рівня професіоналізму майстра;
- Сумарної площі поверхні, яку потрібно пофарбувати;
- Загального стану оброблюваної поверхні;
- Рівня складності бажаної обробки - застосування спеціалізованого обладнання здорожує вартість робіт;
- Матеріалів, використовуваних для фарбування, і їх доставки.
Ви можете замовити якісні матеріали зі знижкою в розділі "Наші знижки", а також позбутися клопоту з організацією доставки, замовивши її у нас - розділ "Додаткові послуги". Для того, щоб дізнатися вартість фарбування стін і стелі конкретного приміщення, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами. Адже тільки фахівець, який прибув на місце, зможе оцінити майбутній фронт робіт і розрахувати їх вартість.
В середньому на ринку будівельно-ремонтних послуг України ціна фарбування - від 60 грн / м2. Подивитися прайс на фарбування стін і ознайомитися з розцінками компанії Дом Ремонт можна в розділі “Прайс лист”. Фарбування стін - це сучасний і дуже стильний спосіб обробки.
Для того, щоб результат вас порадував - довірте надавати послуги фарбування стін професіоналам. Так, кваліфіковані фахівці з професійним обладнанням та якісними матеріалами не можуть працювати за низьку плату. Але та оздоблення інтер'єру, яку ви отримаєте в результаті, повністю виправдає всі вкладені кошти.