Шпаклівка гіпсокартону
- Що таке шпаклівка гіпсокартону.
- Шпаклівка гіпсокартонних стін перед наклеюванням шпалер.
- Шпаклівка гіпсокартону ціна і від чого вона залежить.
Що таке шпаклівка гіпсокартону
Вирівняти поверхню стін або стелі - здається, зовсім не важке завдання, однак разом з цим дуже відповідальна. Один з найбільш простих способів маскування нерівностей під час ремонту - це обробка за допомогою гіпсокартонних листів. Це дуже практичний матеріал, який має доступну вартість, невелика вага, простий в монтажі і володіє рівною поверхнею.
Однак через те, що гіпсокартон виробляється в листах, необхідно проводити шпаклівку стиків і місць з'єднання листів гіпсокартону з каркасом. Здійснення шпатлювання поверхонь стелі або стін - завершення підготовки поверхні до подальшої фінішної обробки: фарбуванню, наклеювання шпалер, нанесення будь-яких декоративних покриттів. Важливо, щоб шар шпаклівки наносився на належним чином підготовлену поверхню - вирівняну, чисту і прогрунтувати. Найбільш це актуально, якщо передбачається подальший фарбування.
Переваги шпаклівки
- При виконанні шпаклівки поверхні в сухому приміщенні (квартира, будинок), де немає грибка - це доступна альтернатива вирівнювання поверхонь використанню більш витратною повторної штукатурки;
- Здійснювати шпаклівку поверхні можна не один раз, виправляючи недоліки до отримання потрібного результату, і це ніяк не зашкодить якості фінішної обробки;
- Суміші для шпаклівки мають доступну вартість, крім цього, ви завжди можете скористатися знижками від наших партнерів, більш детально - на сторінці “Наші знижки”;
- Обробка складних вигинів і кривих з гіпсокартону обходиться значно дешевше, ніж штукатурка.
Що необхідно для шпаклівки гіпсокартону
Перед тим, як приступати до роботи, слід визначитися з тим, які потрібні будуть інструменти і матеріали. Для того, щоб зашпаклювати, наприклад, стіну, будуть потрібні (все необхідне можна купити в будь-якому будівельному магазині):
- Дриль, обладнана спецнасадкой-міксером - з її допомогою буде розмішуватися суміш для шпаклівки до однорідної консистенції.
- Шпателі з різною шириною - для зручного доступу в складно доступні місця.
- Валик і кисть для грунтовки - грунтувати поверхню необхідно для того, щоб забезпечити більш міцне зчеплення шару шпаклівки з поверхнею.
- Будівельне правило з металу - використовується для розгладження товстих шарів суміші.
- Наждачний папір для затирання поверхні після шпаклівки.
- Резервуар для приготування робочого розчину.
Наступний етап підготовки до роботи - це вибір власне шпаклівки. Суміші поділяються на такі види:
- Суміші на гіпсовій основі - найдорожчі за ціною, ефективно застосовуються з метою вирівнювання поверхонь стін, не схильні до усадки. До недоліків відносяться нестійкість до дії вологи.
- Суміші на основі цементу - відрізняються високою стійкістю до вологи, в той же час дають значну усадку.
- Суміші на полімерній основі - мають найвищий рівень технічних параметрів, відзначають високу якість поверхні після такої обробки. Можна використовувати в приміщеннях з будь-яким рівнем вологості, витрата суміші менший в порівнянні з іншими видами. Відносний недолік - не найдешевша вартість.
Вибирати суміш слід, орієнтуючись на те, які умови в приміщенні, де вона буде застосовуватися. Якщо приміщення сухе - відмінно підійде шпаклівка на гіпсовій основі, а в кімнатах з підвищеною вологістю оптимально використовувати цементну. Шпаклівка гіпсокартонних поверхонь для подальшої обклеювання шпалерами Перед наклеюванням шпалер стіни необхідно правильно підготувати. Спочатку поверхню ретельно грунтують, це допомагає поліпшити показники зчеплення з оздоблювальними матеріалами на наступному етапі робіт.
Щоб обробити ГКЛ перед обклеюванням шпалерами, найчастіше застосовують спеціальну проникаючу ґрунтовку - вона зміцнює гіпс, що відрізняється крихкістю, і покращує показники адгезії. Також є ґрунтувальні суміші, які перешкоджають появі цвілі і грибків, повітропроникні і після висихання добре переносять дію вологи.
Після того, як нанесений на поверхню шар грунтовки повністю висох, за допомогою шпаклівки зашпаровують проміжки між гіпсокартонними листами спеціальним клеєм (Кнауф Фугенфюллер або Кнауф Уніфлот) і будь-які нерівності поверхні. Після чого потрібно обов'язково проклеїти шви спеціальною сіткою зі скловолокна (серпянка) або спеціальним папером. Хоча виробник Кнауф обіцяє споживачеві, що після закладення швів саме клеєм Уніфлот, шви не потрібно нічим проклеювати, майстри компанії ДомРемонт рекомендують проклеювати шви в будь-якому випадку для більш надійного захисту (вібрацій, усадки будинку).
* Як правильно проклеювати шов папером і сіткою, ви можете побачити нижче на відео (буде).
Для шпаклівки гіпсокартону використовуються склади на гіпсовій основі, їх ділять на сухі і готові, а також на стартові і фінішні. Особливість готової суміші для шпаклівки - вона швидко схоплюється, і якщо майстер недосвідчений, то можна просто не встигнути використати весь обсяг. У той же час використовуючи суху суміш - можна готувати робочий розчин невеликими обсягами.
Чому не рекомендується наклеювати нові шпалери на ГКЛ без попередньої шпаклівки?
Коли поклейка шпалер відбувається після видалення старих оздоблювальних матеріалів, найчастіше разом із шаром старих шпалер відривається і паперовий шар гіпсокартону. Дана ситуація може обернутися необхідністю заміни пошкодженого ГКЛ, що призведе до додаткових витрат часу і фінансів. Саме для того, щоб цього уникнути, і необхідно робити повну обробку всіх гіпсокартонних листів.
Найчастіше для шпаклювання гіпсокартонної поверхні перед наклеюванням шпалер використовується стартова шпаклювальна суміш. Фінішний робочий розчин застосовують під наступне фарбування, коли потрібна ідеально рівна поверхня.
Наносити розчин досить в 1 шар. Спочатку закладають поглиблення в місцях кріплення саморізами, потім дефекти на поверхні з'єднаних ГКЛ, після цього - проміжки в місцях сполучення листів гіпсокартону. Щоб закладати виїмки від капелюшків саморізів, використовується вузький шпатель, розчин наноситься хрестоподібно. Щоб закрити щілини, спочатку їх заповнюють шпаклювальним складом, після накладають серпянку (спеціальна армована стрічка), яку злегка вдавлюють в розчин. Зайвий розчин розрівнюють за допомогою широкого шпателя.
Після повного висихання шпаклювального шару закладають повністю всю робочу поверхню. Суміш наносять шаром товщиною 1-2 мм, за допомогою широкого шпателя, рухами по колу. Важливо залишати на поверхні мінімум нерівних місць. Після висихання першого шару шпаклювальної суміші, наносять наступний шар - коригувальний. Після висихання цього шару, якщо поверхня досить рівна, можна переходити до фінішних оздоблювальних робіт. Поверхня стіни зашкурівают, щоб прибрати невеликі нерівності (при цьому важливо пам'ятати, що це дуже пильна робота, і захисні засоби у вигляді окулярів і респіраторів обов'язкові!).
Заключний етап - обробка ГКЛ ґрунтовкою перед наклеюванням шпалер. Завдяки цьому вдасться знизити витрати клею, поліпшити адгезію шпалер і поверхні ГКЛ, і в подальшому легко видалити шар шпалер, не руйнуючи гіпсокартон.
Фінішне шпаклювання ГКЛ під поклейку шпалер
Цей спосіб в результаті дає ідеально рівну поверхню. Розчин наносять за допомогою широкого шпателя, консистенція робочого складу повинна нагадувати густу сметану. Суміш наносять таким чином, щоб що виходить шар був рівномірним і тонким. Після того, як розчин повністю просохне, з поверхні видаляють пить і заново грунтують, щоб видалити ймовірні невеликі дефекти і підготувати поверхню для клеєння шпалер.
Особливості шпатлювання кутів
Для правильного формування зовнішнього кута, використовують пластиковий / алюмінієвий куточок з перфорацією, якщо раніше гіпсокартоннних кут не був фрезерувати, що на сьогоднішній день робить дуже мала кількість майстрів в Україні. Цей куточок прикладають до місця установки, роблять олівцеві позначки і розрізають лист гіпсокартону по намічених лініях, відступаючи від них на 3 мм. Потім стамескою зрізують картон трохи глибше, ніж товщина кута. У отримані поглиблення наносять шар шпаклівки, після цього поміщають кутовий профіль таким чином, щоб він був трохи глибше, ніж площину стін. Надлишки шпаклювального розчину виступають через перфорацію і розгладжуються за допомогою шпателя з великою шириною.
Для шпаклівки внутрішніх кутів необхідно армування швів з використанням серпянки або спеціального паперу. Шпаклюють примикають поверхні по черзі, другу - після повного висихання першого. Якщо суміш для шпаклівки потрібно нанести більше ніж в один шар, кожен наступний наносять тільки після повного висихання попереднього. Оцінку якості зашпатлевать поверхонь проводять, користуючись будівельним рівнем.
Вартість шпаклівка гіпсокартону і від чого вона залежить
При формуванні такого показника, як ціна шпаклівки гіпсокартону, беруться до уваги наступні показники:
- Наскільки рівну ділянку, який буде оброблятися;
- Потрібні чи ні маяки (установка маяків на гіпсокартон вкрай небажана);
- Рівень пошкодження поверхні - від цього залежить майбутній витрата суміші для шпаклівки;
- Загальна площа робочої поверхні;
- Мета вирівнювання: під фарбування необхідна ідеально рівна поверхня, що обійдеться дорожче;
- Чи необхідно враховувати комунікації або архітектурні нюанси;
- Планується шпаклівка стін або стелі - розцінки на обробку стелі вище, що обгрунтовано великими витратами праці та часу фахівців.
В середньому вартість послуги шпаклівки стель під фарбування становить від 135 грн / м. кв., Стін - від 120 грн, під поклейку шпалер - від 90 грн / м. кв. Підготовка поверхні обійдеться від 23 грн / м. кв., Проклеювання стиків гіпсокартонних листів і шпаклівка стиків - від 18 грн за погонний метр.
Більш детальна інформація - в розділі “Прайс лист”. Також важливо пам'ятати, що зазначена ціна шпаклівки гіпсокартону є орієнтовною. Точна вартість розраховується індивідуально для кожного проекту, з урахуванням всіх особливостей об'єкта і побажань замовника. Для прорахунку ви можете безкоштовно викликати майстра, скориставшись формою на нашому сайті, або замовити зворотний дзвінок.