Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Монтаж гіпсокартону

  1. Що таке гіпсокартон, де він застосовується.
  2. Переваги використання гіпсокартону.
  3. Технологія монтажу гіпсокартону.
  4. Ціна монтажу гіпсокартону.

Що таке гіпсокартон і де він використовується

Монтаж гипсокартона - сфера применения

Гіпсокартон - це матеріал, що відрізняється своєю практичністю і невисокою вартістю. Через це його останнім часом широко використовують для ремонтів як житлових, так і громадських приміщень. Завдяки застосуванню гіпсокартону інтер'єр стає затишніше, тепліше, естетичніше, а також отримує додаткову шумоізоляцію. Для того, щоб підвищити рівень щільності матеріалу, в гіпсову масу додають певну кількість скловолокна плюс армирующие добавки. Для максимально щільного прилягання шару гіпсу до поверхні картону використовується спеціалізовані клейовий склад.

Найчастіше роботи з гіпсокартону здійснюють з метою вирівняти поверхню стін, створити багаторівневий або ексклюзивний однорівневий стелю, сформувати перегородки всередині кімнат. Також за допомогою такого матеріалу, як гіпсокартон, робота професіонала допоможе реалізувати різноманітні дизайнерські ідеї, наприклад:

  • Створити всередині приміщення такі архітектурні елементи, як колони, арки, плінтуса полки;
  • При необхідності - здійснити ремонт раніше створених конструкцій;
  • Сформувати рельєф;
  • Облаштувати збірний підлогу;
  • Заповнити будь-які порожнини або отвори.

Як вибирати гіпсокартон, в залежності від виду та призначення

Всі виробники гіпсокартону виготовляють його за одним шаблоном, згідно з вимогами ДСТУ.

Монтаж гипсокартона - как выбрать гипсокартонРізновиди ГКЛ в залежності від функціонального призначення:

  1. Стандартний гіпсокартон - базовий, використовується для обробки поверхонь стін, облаштування одно- і багаторівневих стель, арок на дерев'яних або металевих каркасах. Цей вид матеріалу може значно поліпшити як зовнішній вигляд, так і функціональність інтер'єру. Важливо пам'ятати про те, що є деякі обмеження для використання ГКЛ: - рівень вологості в приміщенні, де буде проводитися установка гіпсокартонних конструкцій, не повинна перевищувати стандартних значень. Стандартний гіпсокартон має сірий відтінок, на відміну від інших видів цього матеріалу.
  2. Вологостійкий вид гіпсокартону використовується в приміщеннях, що мають середній або ж підвищений рівень вологості, відрізняється довгим терміном експлуатації. Даний вид матеріалу в своєму складі містить речовини, що перешкоджають вбирання вологи і появи грибка на поверхні. Використовуються водостійкі гіпсокартонні листи проведення ремонтно-будівельних робіт в таких місцях і приміщеннях, як:
    • ванна, душ, басейн - як гідроізоляція в поєднанні зі спеціальним обмазувальних речовиною;
    • кімнати з підвищеною вологістю;
    • кухня;
    • офіси;
    • лоджії;
    • балкони - якщо вони з підігрівом;
    • відкоси.
    Цей гіпсокартон відрізняється від інших видів зеленуватим відтінком поверхні.
  3. Вогнестійкі ГКЛ - містить в складі спеціальні добавки, що підвищують стійкість до впливу температури, що значно перевищує норму. Якщо в приміщенні використаний даний вид гіпсокартону, то при виникненні вогнища спалаху вогонь буде поширюватися значно повільніше. Цей гіпсокартон застосовується в якості обшивки для кабелів, штучних вентиляційних каналів, обшивки виробів з металу, формування перегородок у виробничих і житлових приміщеннях. Його зовнішня відмінність від інших видів - неяскравий червонуватий відтінок.
  4. Естетичний гіпсокартон - має товщину листа 6-7 мм, відрізняється підвищеною гнучкістю. Використовується для втілення дизайнерських ідей: конструкцій з рельєфом, деталей, розміщених на невеликій відстані один від одного, нестандартних арок. У разі створення аркових конструкцій або підвісної стелі з кількома рівнями, обов'язково необхідно армована скловолоконна сітка. Її розстеляють в 2 шари перед початком монтажу.

Монтаж гипсокартона - преимущества

Переваги використання гіпсокартону

Гіпсокартон є дуже популярним в сфері будівельно-ремонтних робіт матеріалом, завдяки своїм наступним характеристикам:

  • Матеріал здатний підтримувати комфортний мікроклімат;
  • Для гіпсокартонних поверхонь підходять будь-які способи подальшої обробки;
  • Є екологічно безпечним;
  • Відрізняється гнучкістю;
  • Має стійкість до займання;
  • Високі показники шумоізоляції;
  • Низький рівень радіації;
  • Доступна вартість;
  • Мала вага - відповідно, легке транспортування;
  • Досить простий і швидкий монтаж;
  • При використанні гіпсокартону для облаштування стелі, в нього легко можна вмонтувати світильники.

Технологія монтажу гіпсокартону

Для того, щоб всі внутрішні оздоблювальні роботи по гіпсокартону були виконані максимально професійно, слід доручати їх досвідченим фахівцям. Як чорнові, так і чистові роботи поверхонь повинні виконуватися майстрами своєї справи. Так само, як і робота з гіпсокартоном. Незважаючи на гадану простоту, використання цього матеріалу вимагає не тільки навичок, потрібні ще спеціалізовані інструменти та додаткові матеріали.

Варіанти найбільш часто використовуваних робіт з гіпсокартоном

  • За допомогою використання спеціальних складів на клейовий основі. При цьому проводиться попередня підготовка оброблюваної поверхні: очищення від забруднень, шару старих оздоблювальних матеріалів. Після цього поверхню прогрунтовивают, покривається складом клею (особливо ретельно слід наносити клей в кутах і по стиках листів). Наступна частина робіт - листи гіпсокартону притискають до поверхні і вирівнюють, використовуючи рівень. Цей вид гіпсокартонних робіт підходить виключно для поверхонь стін в приміщеннях, відрізняється швидкістю і не вимагає наявності спеціальних інструментів.Стоимость монтажа гипсокартона - применение гипсокартона
  • Установка гіпсокартонних листів на дерев'яний каркас. При виборі цього варіанту спочатку дерев'яні бруси прикріплюють дюбелями до бетонної або цегляної поверхні підстави, або крупношаговимі саморізами - до дерев'яної. Для правильного розміщення напрямних зазвичай застосовують рівень, за допомогою якого вирівнюють поверхню. Під бруси можна підкласти смуги шпону. Таким чином можна створити арку, перегородку, нішу і ін. В цьому випадку обов'язкове застосування спеціальних інструментів, також цей спосіб більш трудомісткий.
  • Монтаж на каркас з металу. Головна особливість цього методу - застосування спеціалізованих комплектуючих: "підвісів" і саморізів, призначених саме для металу. Актуальність цього варіанту - відсутність недоліків і поєднання всіх переваг вищеописаних способів. Конструкція, створена таким чином, відрізняється підвищеною міцністю і довговічністю. Завдяки чому можна використовувати утеплювач і добитися ідеального вирівнювання поверхні.

Основні переваги гіпсокартонної стелі

Стоимость монтажа гипсокартона - преимущества потолка из ГКЛ

Облаштування стелі за допомогою листів гіпсокартону - це один з найбільш широко застосовуваних способів робіт з гіпсокартоном. Таким чином можна створити як жорсткий стелю в один рівень, так і ексклюзивну конструкцію з декількох рівнів, родзинку інтер'єру. Крім цього, використання гіпсокартону дає відмінні можливості для вирівнювання поверхні, маскування різних дефектів або інженерних комунікацій.

На такій стелі можна змонтувати абсолютно будь-які види освітлення. Завдяки високій пластичності матеріалу професіонал зможе додати стелі будь-яку бажану форму, що відриває безмежний простір ідей дизайну. Монтаж стелі відрізняється простотою і невисокими витратами сил внаслідок малої ваги матеріалу.

Для створення стелі з гіпсокартону майстру будуть потрібні наступні інструменти:

  1. Будівельний рівень;
  2. Будівельна рулетка;
  3. Прямовис;
  4. Олівець.

Розмітку майбутнього стелі завжди слід починати з найнижчої точки. Після цього, на відстані не менше ніж 40 см ставлять точки олівцем з 2 сторін. Потім по точках натягають мотузки, і прокреслюють лінії.

Облаштування стелі з гіпсокартону - етапи робіт

Після того, як зроблена розмітка, по намічених лініях монтують каркас, який складається з таких елементів:

  1. UD-профіль - використовується в якості направляючої;
  2. CD-профіль - для формування обрешітки, по ній в подальшому закріплюються листи гіпсокартону;
  3. З'єднують «краби»;
  4. Підвіси, що використовуються для правильного формування рівня.

Якщо висота приміщення складає 2.5 м, то підвісна стеля повинен опуститися не більше, ніж на 0.2, мінімальне значення - 0.05-0.08 м. Таку відстань потрібно для установки точкових світильників. Установку світильників починають після того, як проведена розмітка стелі. Установку електропроводки і світильників важливо здійснювати так, щоб вони не перешкоджали створенню каркаса.

Купити все, необхідне для ремонту, високої якості і дуже комфортно, можна у наших партнерів на сторінці "Наші знижки".

Монтаж гипсокартона - установка освещения

Монтаж елементів освітлення в гіпсокартоном стелі

Для установки світильників знадобиться використання таких інструментів:

  • Перфоратора;
  • Спеціальних ножиць для різання металу;
  • Шуруповерта;
  • Профілів для стелі;
  • П-образних підвісів;
  • "Крабів";
  • Спеціальних саморізів для металу.

Профілі, які розташовуються біля стіни, оптимально кріпити за допомогою підвісів. А ось з'єднати поперечний і поздовжній профілі найкраще з "крабами" або однорівневими з'єднаннями.

Як збирається стельовий каркас

Завершальний етап монтажу гіпсокартонної стелі - це установка листів. Кріплення ГКЛ на стелю до CD-профілю здійснюється за допомогою саморізів. При цьому капелюшки саморезов повинні бути втоплені на 1-1.5 см. Обрізані ГКЛ оптимально обробляти із застосуванням спеціального рубанка, формуючи невелику фаску під кутом 45 0. Завдяки цьому в подальшому легше буде шпатлевать поверхню і приховати місця швів. Зазвичай монтаж листів гіпсокартону проводять від стін до центру стелі.

Установка стін і розділових перегородок з гіпсокартону

Для створення перегородок застосовують спеціальні профілі з маркуванням UW і CW. Їх відмінність від профілів для стелі полягає в розмірах. Для стін і перегородок створюється вертикальний каркас, також вертикально закріплюється направляючий профіль UW, до якого приєднуються CW-елементи.

Загальні правила установки стін і перегородок з листів гіпсокартону

  1. Кріплення сусідніх гіпсокартонних листів здійснюється до одного профілю, при цьому край листа повинен збігатися з центом профілю.
  2. Необхідно залишати відстань до 5 мм між ГКЛ.
  3. Стоєчний UW-профілю по довжині повинен бути на 10 мм коротше висоти приміщення.
  4. Кріплення профілів до стіни з цегли або бетонних блоків здійснюється за допомогою дюбелів 35 мм.
Як кріпити до стін профіль з металу?

Монтаж гипсокартона - арки

Спочатку до стіни прикріплюються стієчний профіль. Потім на нього приклеюється спеціальна стрічка ущільнювача. Якщо планується монтаж дверей вагою 35 кг, то встановлюють конструкцію з подвійного профілю, в цьому випадку один профіль насаджують на інший. Місця швів додатково армують за допомогою спеціальної стрічки або серпянки. Точки прикріплення листів до каркаса повинні бути не далі 0.6 м один від одного.

Для того, щоб встановити перегородку з гіпсокартону посиленого типу, знадобиться більше матеріалів. У цьому випадку один з рядів стійок з направляючого профілю додатково обшивають подвійним гіпсокартонних шаром. Для того, щоб сформувати перехлест, кріплення стиків проводиться на різні профілі. У просторі між гіпсокартонними стінами можна легко заховати стояки системи водопостачання або каналізації. Також стандартні стіни з ГКЛ роблять чистову обробку приміщення простіше.

Як створювати арки з гіпсокартонних листів

Залежно від того, який дизайн буде у майбутнього виробу, проводять розмітку і формують каркас по контуру. Для того, щоб створити звичайну дугообразную арку, використовують 2 однакові бічні деталі і 1 вигнуту.

Спочатку створюються бічні частини: проводять заміри ширини отвору, визначають радіус майбутньої арки. Після цього на гіпсокартоном аркуші розкреслюють окружність потрібного радіусу і відрізають зайву частину. Так само роблять другу частину.

Потім створюють каркас. Спочатку вгорі прорізу прикріплюють направляючу для стін, після чого створюють дугу зі звичайного профілю, з використанням ножиць для різання металу. Прикріплюють профіль дюбелями - до стінних напрямних, і саморізами - до ГКЛ. Для створення арки потрібно буде 2 дугоподібних профілю.

Нижню частину ГКЛ з вигином формують з вологого матеріалу, застосовуючи голчастий валик. Після завершення підготовки потрібну частину прикріплюють липкою стрічкою по контуру арки, чекають повного висихання і прикріплюють деталь за допомогою саморізів до каркасу. Починати кріпити слід з середини.

Якщо монтаж гіпсокартонних конструкцій передбачається здійснювати в кухні, санвузлі або інших видах приміщень з підвищеною вологістю, слід використовувати вологостійкий гіпсокартон. Для формування воздуходувов або комунікаційних шахт - вогнетривкий.

Монтаж гипсокартона цена - от чего она зависит

Ціна монтажу гіпсокартону і що на неї впливає

Ціна монтажу стелі з гіпсокартону залежить від числа рівнів, виду освітлення, а також від загальної площі приміщення. Крім цього, на монтаж гіпсокартону ціна формується відповідно до такими факторами:

  • Обсяг робіт. Якщо клієнт, наприклад, хоче зробити гіпсокартонна стеля у всій квартирі, але при цьому по 1 кімнаті в місяць - для майстра це означає необхідність щоразу возити інструменти і витрачати масу часу на поїздки. Отже, економія в даному випадку буде мінімальною, а витрати часу на ремонт - значними.
  • Висота стелі. При стандартній висоті стелі в межах 2.5-3 м швидкість виконання роботи приблизно однакова. Якщо ж стеля вище 4 м, то це уповільнює роботу на 30-40%, що також веде до зростання вартості.
  • Архітектурні особливості об'єкта - одна справа кімната з прямими кутами і умовно рівними стінами, і інше - приміщення з нестандартним кількістю кутів, радісних стінами, виступами, а також мансарди і горища. У таких приміщеннях працювати технічно складніше, часто доводиться знаходити нестандартні рішення. Термін роботи відповідно довший, і вартість вище.
  • Розташування об'єкту - знаходиться приміщення в межах міста або в передмісті. В цьому випадку враховується вартість палива і витрати часу на дорогу.

В середньому розцінка на установку гіпсокартону по місту Києву і в загальному по Україні становить 175 гривень за кв.м.

Багаторівневі стелі - прорахунок ціни

Зазвичай для вертикальних частин конструкції робиться прорахунок в метрах погонних. Якщо ж всі сторони за розмірами не більше 0.3-0.4 м - то їх прораховують як окремі вироби. Вартість створення фігурних елементів - заокруглень, радіусів, вигинів, виступів, ніш, поглиблень і створення нестандартних гіпсокартонних поверхонь формується індивідуально для кожного проекту.

Всі види послуг, що надаються фахівцями компанії Дом Ремонт, представлені на сайті в розділі "Прайс лист". Також ви завжди можете скористатися опцією безкоштовного виклику майстра або замовити зворотний дзвінок через спеціальну форму на нашому сайті. Крім цього, нашим клієнтам доступні додаткові послуги, такі як доставка будматеріалів з підйомом на поверх і якісна прибирання після ремонту.

Монтаж гипсокартона - цена

Прайс лист послуг

Гіпсокартонові роботи

Коефіцієнт складності виконання робіт

...
Коефіцієнт складності залежить від :
  1. Об'єму роботи (якщо середньостатистичний обсяг приміщення по підлозі від 100 м2)
  2. Час проведення роботи (якщо домовлятися заздалегідь під зручний графік з відповідною командою будівельників)
  3. Місця проведення роботи (немає втрати часу на дорогу, якщо об'єкт не знаходиться за межею міста або в центрі)
Назва послуги
Од. вим.
Ціна, грн
К-ть
Сума, грн
6.1 Монтаж прямої гіпсокартонової стелі
м²
від 252
6.2 Монтаж гіпсокартонових фальшстін
м²
від 252
6.3 Монтаж гіпсокартонових перестінків
м²
від 288
6.4 Монтаж радіальних гіпсокартонових перестінків
м²
від 384
6.5 Монтаж гіпсокартонових укосів (площини)
м.п.
від 180
6.6 Монтаж радіальних гіпсокартонових відкосів (площина)
м.п.
від 288
6.7 Фрезерування гіпсокартонових кутів
м.п.
від 48
6.8 Фрезерування, вибірка шару ГКЛ під вентиляцію та лінійне світло
м.п.
від 108
6.9 Монтаж радіальних гіпсокартонових укосів (площини)
м.п.
від 216
6.10 Влаштування дверного пройому в перегородці (площина)
м.п.
від 180
6.11 Влаштування отворів в гіпсокартоні (сантехніка, електрика, витяжки)
шт
від 72
6.12 Монтаж заставних (під карнизи, двері, сантехніку та електрику)
м.п.
від 144
6.13 Монтаж площин (короба, укоси, закарнизки, підсвічування)
м.п.
від 180
6.14 Зашивка інсталяції
шт
від 1020
6.15 Укладка мінеральної вати в один шар без кріплення (50 мм)
м²
від 78
6.16 Укладання кам'яної вати «Шуманет еко» 100 мм - шар
м²
від 144
6.17 Поклейка демпферної стрічки
м.п.
від 30
6.18 Проклеювання стиків ГКЛ скловолокном/папір та закладення стиків клеєм
м.п.
від 24
6.19 Монтаж тіньового профілю, профілю підсвічування або треків
м.п.
від 180
6.20 Монтаж одинарного каркасу «Технологія Кнауф» на вібропідвісах
м²
від 180
6.21 Монтаж подвійного каркасу «Технологія Кнауф» на вібропідвісах
м²
від 300
6.22 Монтаж одинарного каркасу під кутом (скошена стеля)
м²
від 270
6.23 Монтаж подвійного каркаса під кутом (скошена стеля)
м²
від 420
6.24 Монтаж радіального каркаса
м²
від 336
6.25 Монтаж каркасу під трек, вент-канал, люк та інші комунікації
м.п.
від 180
6.26 Зашивка поверхонь звичайним гіпсокартоном або дод. шар
м²
від 78
6.27 Зашивка поверхонь гіпсокартоном Титан або дод. шар
м²
від 108
6.28 Зашивка поверхонь радіальним гіпсокартоном
м²
від 108
6.29 Зашивка поверхонь "Аква панелями"
м²
від 108
6.30 Поклейка мембрани Tecsound (звукоізоляції та шумоізоляція)
м²
від 240
6.31 Герметизація швів акустичним силіконом
м.п.
від 36
6.32 Виготовлення та монтаж звуковідвідників під розетки
шт
від 600
6.33 Улаштування примикань стіни двох споруд (стіни із ГКЛ)
м.п.
від 180
6.34 Монтаж каркасу та зашивка ГКЛ передньої частини ванни під плитку із спеціальною нішою для зручності ніг
шт
від 2400
Всього
грн

Коефіцієнт складності виконання робіт ?

Інші послуги

Монтаж стін з гіпсокартону
Стіна з гіпсокартону Де застосовуються стіни і перегородки з гіпсокартону. Етапи установки. Ціна стіни з гіпсо...
Монтаж відкосів з гіпсокартону
Переваги гіпсокартонних відкосів Технологія монтажу Ціна відкосів з гіпсокартону і від чого вона залежить Пе...
Монтаж ніш під карниз
Значення поняття ніша для стельового карниза. Варіанти карнизів. Прорахунки розмірів, технологія монтажу шторного к...
Фрезерування гіпсокартону в Києві та області - ціна і особливості
Що таке фрезерування гіпсокартону і для чого воно потрібне Як фрезерується гіпсокартон Фрезерування гіпсокарто...
Монтаж стель з гіпсокартону
Переваги монтажу гіпсокартону на стелі. Види стель з ГКЛ, їх переваги та особливості. Підготовка до встановлення...
Підсвічування стелі з гіпсокартону
Конструкція стелі з гіпсокартону з підсвічуванням. Як вибрати джерело світла. Монтаж. Головні особливості к...