Монтаж стель з гіпсокартону
- Переваги монтажу гіпсокартону на стелі.
- Види стель з ГКЛ, їх переваги та особливості.
- Підготовка до встановлення і пристрій гіпсокартонних стель.
- Прорахунок потрібної кількості матеріалів.
Переваги використання гіпсокартонних стель
Оздоблення стелі за допомогою гіпсокартонних листів - це один з найпростіших варіантів підготувати поверхню стелі до наступних опоряджувальних робіт. Для того, щоб встановити стелю з ГКЛ правильно, важливо знати певні нюанси - чи ж довірити монтаж досвідченим фахівцям.
Гіпсокартон є дуже практичним матеріалом. Завдяки своїй невисокій вартості та високій естетичному якості він широко використовується у всіх видах ремонтних і будівельних робіт. Дуже часто під час ремонту люди зупиняють свій вибір на підвісній стелі з ГКЛ. Даний матеріал можна обробляти будь-якими можливими способами, що забезпечує величезний вибір стилів і дизайнів при установці гіпсокартонної стелі.
Монтаж гіпсокартонних стель - одна з найбільш часто замовляються на ринку будівельно-ремонтних послуг. При цьому важливо пам'ятати, що незважаючи на уявну простоту, не слід намагатися робити стелю своїми руками, якщо у вас немає відповідного досвіду. Монтаж стель з гіпсокартону по фото і відео з Інтернету недосвідченим людиною може привести до втрати часу, псування матеріалів і навіть до травм. Адже жодна, навіть сама докладна покрокова інструкція, не містить всіх тонкощів, які знають професіонали.
Переваги використання гіпсокартону для обробки:
- В результаті обробки ГКЛ поверхня стає ідеально рівною, ховаються будь-які дефекти, виступи і поглиблення. Також під гіпсокартонних стелею можна заховати кабелю і будь-які комунікації;
- Величезний вибір дизайнів і широка колірна гамма дають можливість реалізувати будь-які інтер'єрні ідеї;
- Можна зробити як одно-, так і багаторівнева стеля, а також експериментувати з освітленням;
- Гіпсокартонна стеля підходить для всіх типів приміщень, т.к гіпсокартон розділяється на кілька видів залежно від стійкості до зовнішніх впливів.
Види стель з ГКЛ
Гіпсокартонна підвісна стеля складається з власне ГКЛ і гратчастого каркаса, який прикріплюється до перекриттів відповідними кріпильними елементами. Конструкція каркаса, а також місця прикріплення повинні бути жорсткими, не допускається поява деформацій.
Може бути як самостійної конструкцією, так і складовим елементом багаторівневої стелі. Найбільш легка в створенні конструкція, основний момент монтажу стелі гіпсокартоном - це надійне закріплення профілю металевого каркаса.
Якої форми бувають гіпсокартонні потолки?
- У вигляді рамки - такі конструкції складаються з поєднання короба і однієї або декількох ступенів;
- Діагональ - у таких стель нижні рівні підстави виступають над якоюсь з частин приміщення;
- Зональні стелі - відображають поділ приміщення на зони, підкреслюючи одну з них;
- Фігурні - стелі даного виду створюються у вигляді складних геометричних фігур, кольорів, абстрактних конструкцій.
Те, якого типу буде конструкція майбутньої стелі, визначає дизайнер або ж клієнт.
Може бути створений стелю однієї з наступних форм - базові варіанти гіпсокартонних стель:
Однорівневі стелі з гіпсокартону
Цей вид стелі найпростіший в установці, є універсальним варіантом для будь-яких приміщень, навіть для кухні або ванної (досить обробити листи гіпсокартону водооталкивающая засобом). Монтаж може здійснюватися за технологією КНАУФ або Гипрок.
Переваги таких стель:
- Додаткова шумоізоляція;
- Не зменшує висоту приміщення;
- Успішно маскує дефекти поверхні і комунікації.
Перше, про що вам треба буде подбати - це про те, щоб конструкція була міцною.
Всі елементи кріплення повинні бути дуже якісно закріплені в поверхні підстави, щоб листи гіпсокартону НЕ провисали.
Якщо ГКЛ будуть провисати - з'являться некрасиві тріщини в місцях стиків і нерівності.
Всі необхідні для будівництва і ремонту матеріали високої якості за партнерськими цінами ви можете замовити і придбати на сторінці "Наші знижки".
Тут представлені тільки перевірені постачальники, якість продукції яких перевірено в процесі багаторічної співпраці.
Є 2 способи, які застосовуються для облаштування гіпсокартонних стель:
- За допомогою клею, як клеющего складу можна застосовувати суху гіпсову суміш, монтажну піну на основі поліуретану, "рідкі цвяхи". При цьому загальна висота приміщення майже не зменшується, одночасно є і мінуси:
- під таку стелю не сховаєш інженерні комунікації;
- якщо стеля обладнується підсвічуванням, то можлива установка тільки накладних або підвісних варіантів світильників;
- для монтажу ГКЛ на клей поверхню основи повинна бути рівною;
- в період висихання шару клеющего речовини шар гіпсокартону необхідно дуже надійно фіксувати - це технічно досить складно, з огляду на те, що поверхня стелі горизонтальна.
- З попереднім монтажем каркаса, що складається з дерев'яних брусів або металевого профілю товщиною 0.4-0.7 міліметрів. Цей спосіб використовується на практиці частіше.
Вибір матеріалу для каркаса - дерев'яні бруси або металеві профілі?
Вартість метра погонного брусків з дерева нижче, проте всі інші параметри гірше, ніж у профілів з металу.
Переваги оцинкованих металевих профілів:
- Ідеальні геометричні параметри;
- Вологостійкість;
- Стійкість до дії біологічних факторів (цвіль, комахи).
Елементи освітлення в однорівневій гіпсокартоном стелі
Можливий відкритий і прихований монтаж. При виборі відкритого варіанту слід продумати отвори в поверхні стелі для точкових світильників або ж один підвіс, на який буде кріпитися люстра. Приховане освітлення розміщують в нішах, спеціально для неї призначених - так виходить м'яке розсіяне світло.
Варіанти підсвіток для гіпсокартонної стелі:
- стандартні лампи розжарювання;
- дюралайт;
- неонова;
- світлодіодна;
- класична люстра;
- люмінесцентне освітлення.
Найчастіше для пристрою стелі з гіпсокартону (однорівневих конструкцій) використовують точковий світло або ж звичайну люстру. Щоб встановити точковий світильник, спочатку робиться розмітка, після цього вирізують отвори.
Плюси цього виду освітлення - оригінальність дизайну в поєднанні з легкістю установки. Мінуси - потрібно переробити електропроводку, світло буде неяскравим, великі рахунки за електроенергію.
Вибір на користь люстри має такі переваги - простота монтажу і швидкість виконання, не потрібно переробляти систему електрокомунікацій. За умови використання ламп з енергозберігаючою технологією - економія коштів. З недоліків можна виділити візуальне зменшення висоти приміщення (особливо якщо люстра масивна), тому краще не використовувати в маленьких кімнатах.
Дворівневі стелі з ГКЛ
Такі конструкції виглядають оригінально і стильно, підкреслюючи сучасний дизайн приміщення. Вони відмінно вписуються в ексклюзивні інтер'єри і доповнюють вишукані дизайнерські рішення.
Переваги:
- Міняють геометрію приміщення;
- Допомагають розділити простір на зони;
- Повністю перетворюють інтер'єр.
В першу чергу перед монтажем важливо розуміти, який мікроклімат в приміщенні, де буде встановлюватися гіпсокартонна стеля, і в залежності від цього купувати відповідний матеріал. Потім потрібно накреслити дугу - контур майбутньої конструкції стелі. Після того, як з формою визначилися, можна переносити її проекцію на поверхню стелі. Після цього вибирається тип каркаса - дерев'яний або з металевих профілів.
Важливі моменти, які необхідно враховувати:
- Рівень висоти приміщення - конструкція з 2 рівнів її зменшить;
- Розстановка акцентів - можна виділити якусь певну зону кімнати або розділити приміщення на зони, використовуючи вмонтовані в каркас світильники;
- Рівень вологості кімнати - дворівневі конструкції не використовуються в ванних через імовірність деформації ГКЛ під дією вологи. Якщо ж дуже хочеться облаштувати дворівневу стеля в дуже вологому приміщенні, слід вибирати вологостійкий гіпсокартон і обладнати ефективну вентиляцію;
- Роботу повинен виконувати не одна людина - самостійно змонтувати дворівневий гіпсокартонна стеля вкрай складно;
- Рівень складності майбутнього елемента дизайну - впливає як на кількість витрачених матеріалів, так і на час виконання робіт;
Поради від професіоналів:
При ідеально рівній поверхні основної стелі можна встановлювати каркас другого рівня прямо на неї, це допоможе заощадити простір. Для того, щоб захистити гіпсокартонні листи від вологи, можна нанести на них кілька шарів грунтовки.
Відповідно до технології, монтаж гіпсокартонної дворівневого стелі проводиться в кілька етапів:
- Готується робоче місце - підготовка поверхні основної стелі;
- Робиться розмітка для майбутнього каркаса;
- Пристрій 1-го рівня: установка каркаса для гіпсокартону;
- Пристрій 2-го рівня - монтаж каркаса для гіпсокартону;
- Оздоблювальні роботи на обох рівнях.
Складні багаторівневі гіпсокартонні стелі
Гіпсокартонна стеля з декількох рівнів - це абсолютно особливий вид стелі, що складається з комплексу елементів. Він складається з якогось кількості конструктивно поєднаних між собою площин. Використовуватися при цьому можуть абсолютно різні матеріали, тому такі стелі ще можуть називатися комбінованими.
Варіантів може бути багато: стандартний багаторівнева стеля, стеля складної конструкції, навісну стелю з декількох рівнів з підсвічуванням, натяжна стеля з декількох рівнів, і ін. В практиці зустрічаються стелі, які складаються з декількох рівнів гіпсокартону і натяжної плівки, поєднання гіпсокартону і скла, та ін. Нижче зупинимося докладніше на деяких з цих видів.
Переваги багаторівневих стельових конструкцій з гіпсокартону:
- Зручний швидкий монтаж - максимальна готовність стелі до завершальних опоряджувальних робіт складає 48 годин;
- Візуальне зміна геометричної форми кімнати - особливо це стосується криволінійних конструкцій;
- Відмінно маскують всі види комунікацій, проблемні місця основної стелі;
- Відмінно розділять приміщення на окремі функціональні зони - особливо актуально при неможливості установки міжкімнатних перегородок;
- Стильна оригінальна підсвітка;
- Екологічно чисті матеріали, гіпсокартон відрізняється хорошою влагопроницаемостью;
- Оптимальне співвідношення вартості і якості - відрізняються довгим терміном служби, понад 20 років.
Деякі варіанти складних стель з гіпсокартону:
Рамковий - відрізняється стильною простотою. Може бути прямокутної або фігурної форми, являє собою одно- або двоступеневий короб, товщиною до 0,5 м, розташований по периметру приміщення. Приховані світильники розташовуються на внутрішній частині периметра, точкові світлодіодні - в серединній частині. Також можна встановити люстру в центрі стелі, замість точкових світильників.
Діагональний - оригінальний вибір. Має рівну основу, нижні рівні розташовані з виступом тільки над якоюсь однією стороною приміщення. Розділяє лінія розташована діагонально, може бути прямий або хвилястої.
Зональний - використовується, щоб виділити частину приміщення. При цьому 2-й або 3-й рівень відокремлює якусь функціональну зону, що займає невелику частину приміщення.
Також є і більш складні види:
Фігурні стелі - на базі рівної основи створюється фігурний елемент, найчастіше по центру, з підсвічуванням по краях. Центральна фігура створюється як 2-й або 3-й рівень, або навіть на обох рівнях.
Абстрактні - часто спіральні елементи, можуть також бути комбінація декількох складних деталей, розташованих по всій поверхні. Може бути пофарбований фарбою різних тонів.
"Ширяючі стелі" - гіпсокартонні частини прикріплюються до бетонної основи особливими кріпильними елементами, створюючи враження літаючих фігур. Можлива зміна виду стелі за допомогою розвороту його елементів.
Які завдання стоять перед гіпсокартонних стелею з декількох рівнів?
- У разі, якщо неможливий з яких-небудь причин монтаж перегородок між кімнатами, зонування приміщення стає завданням стелі. Особливо актуально в приміщеннях з великою площею і для квартир-студій;
- У просторі каркаса можна заховати будь-які види комунікацій;
- Візуально зробити приміщення більше і глибше;
- Створити в приміщенні особливий розсіяне світло, при цьому у різних зон може бути різне освітлення.
Дизайн стельової конструкції слід вибирати відповідно до геометричних параметрів і розміром кімнати. Наприклад, круглі елементи найчастіше розміщуються по центру стелі. Лінійні деталі можуть як візуально витягнути приміщення, так і навпаки, зробити форму наближеної до квадрату. Також слід враховувати інтер'єр, колір обробки стін і меблів.
Принципи монтажу стелі з гіпсокартону
Якщо конструкція не відрізняється великою складністю, то така стеля створюється за загальними правилами. Основою може бути бетонна поверхня базового стелі або ж однорівневий стелю з ГКЛ. Важливо пам'ятати, що чим нижче розташований рівень, тим він має меншу площу. Кожен наступний рівень (з 2-го) встановлюється на каркас попереднього.
При установці треба дуже ретельно прораховувати розташування кожного з рівнів. Адже вони повинні органічно поєднуватися між собою. Для створення конструкції з плавними вигинами потрібно створення фігурного каркаса і вигнутих ГКЛ, що можуть зробити тільки досвідчені майстри.
Особливості багаторівневих конструкцій:
Як найбільш ефективно розділити приміщення з великою площею на кілька функціональних зон?
Можна використовувати в багаторівневої стельової конструкції різні колірні поєднання, дзеркала, спеціальне підсвічування. Такі рішення є актуальними для приміщення кухні-студії, наприклад, щоб розділити простір вітальні і робочої частини кімнати. Якщо ж приміщення має велику площу, вертикально розташована криволинейная конструкція стане родзинкою дизайну.
Виділяють переважно робочу і обідню область, приглушують зону відпочинку. Слід пам'ятати, що чим більша кількість рівнів стелі, тим міцніше повинна бути несуча конструкція елементів, розташованих вище. Для прорахунку стандартних навантажень використовують допустиме значення в 14 кг / м2.
Установка криволинейного багаторівневого гіпсокартонної стелі технічно складніше. Найскладніша частина роботи - це розмітка ліній, за якими в подальшому будуть розташовуватися вертикальні частини вигнутих елементів. Найкраще довіряти створення таких конструкцій професіоналам, щоб не змарнувати свій час, сили і засоби. Адже при неякісної установці така стеля не тільки доведеться переробляти з нуля, він ще й буде небезпечний для здоров'я і життя мешканців. Вартість роботи наших майстрів можна побачити на сторінці “Прайс лист”.
Підготовка до встановлення гіпсокартонної стелі
Перед початком монтажних робіт необхідно визначитися, згідно якої технології буде проводитися установка. На сьогодні є 2 варіанти:
- Технологія KNAUF
- Технологія Gyproc
Яку б з технологій ви не вибрали, найголовніше - це подбати про максимальну міцності і стійкості конструкції. Абсолютно всі кріплення повинні бути якісними - це не та ситуація, в якій варто економити. Кріпильні елементи надійно з'єднують з підставою таким чином, щоб листи гіпсокартону НЕ провисали. Тут важливо витримувати рекомендований виробником відстань між кріпленнями. В іншому випадку на новенькому стелі з'являться тріщини в місцях стиків, і навіть, можливо, горби.
Монтаж стелі з гіпсокартону - що потрібно для установки
Весь процес установки гіпсокартонної стелі складається з базових етапів, кожен з яких має певні тонкощі. Спочатку треба підготувати потрібні інструменти і матеріали, зазвичай для збірки стелі з гіпсокартону використовується такий перелік:
- Витратні матеріали:
- Профілі для установки каркаса - напрямні (ПН);
- Профілі для стелі, що є підставою каркаса (ПП);
- Прямі підвіси - використовуються для прикріплення профілів до поверхні стелі;
- Краби - хрестовини, що з'єднують ПП;
- Дюбель-цвяхи або анкер-клини з металу;
- Спеціальні шурупи з буравчиками для металу;
- Листи гіпсокартону і кріпильні елементи для них (саморізи);
- Серпянка - спеціальна стрічка;
- Грунтувальна суміш;
- Спеціальний клей для швів "Фугенфуллер" або "Уніфлот";
- Суміш для стартовою і фінішної шпаклівки.
- Інструменти, які будуть потрібні в процесі робіт:
- Шнур малярський для нанесення розмітки;
- Будівельний рівень - ідеально лазерний, але підійде і водний;
- Ножиці для різання металу;
- Шуруповерт і перфоратор;
- Валик малярний з піддоном;
- Шпателі - набір різних;
- Ніж монтажний;
- Будівельне правило;
- Шліфувальний фугунок з сіткою.
Прорахунок матеріалів
Спочатку вимірюється кожна зі стін приміщення. Це необхідно для розуміння потреби в матеріалах і способі установки стелі з гіпсокартону (розташування матеріалу буде уздовж або ж поперек). На папері чертится схема приміщення, на якій потім малюється розташування листів ГКЛ - для того, щоб вибрати варіант з найменшим кількість відходів.
Розташування листів матеріалу має нагадувати цегляну кладку - кожен з лав зсувається по відношенню до попереднього на 1/2 довжини листа. Основні розміри листів гіпсокартону Найчастіше гіпсокартонні листи мають розмір 2.5 * 1.2 метра. Бувають листи, довжина яких становить 2.7 або навіть 3 метри. Стандартна товщина 12,5 мм, для монтажу стелі можна використовувати більш легкі ГКЛ - з товщиною 0,95 мм.
Зазвичай листи монтуються в один шар, але виробник Кнауф, радить укладати листи в 2 шари. Отримана таким чином конструкція відрізняється підвищеною міцністю. Прорахунок необхідної кількості профілів При монтажі гіпсокартонної стелі в першу чергу по периметру закріплюють направляючий профіль з металу. У направляючий профіль потім поміщають стельові профілі, які до нього ж і прикріплюються. Також за допомогою підвісів профілі прикріплюють до перекриття.
Середня витрата матеріалів для установки стелі з гіпсокартону, в розрахунку на 1 м. кв. стелі
Найменування | Витрата |
Профіль ПП 60 * 27 | 2.9 пог. м |
Профіль ПН 28 * 27 | Згідно периметру приміщення |
Стрічка ущільнювальна (30 мм) | Згідно периметру приміщення |
З'єднувач однорівневий для профілів ПП ("краб") | 1.7 шт |
Подовжувач профілів ПП 60 * 27 | 0.2 шт |
Подивись вертикальний | 0.7 шт |
Дюбель анкерний | 0.7 шт |
Дюбель для кріплення профілів ПН 28 * 27 | 3 шт |
Шуруп TN 25 | 23 шт |
Стрічка армована | 1.2 пог. м |