Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування
пн-пт: з 09-00 до 19-00

Підсвічування стелі з гіпсокартону

  1. Конструкція стелі з гіпсокартону з підсвічуванням.
  2. Як вибрати джерело світла.
  3. Монтаж.

Головні особливості конструкції

Подсветка потолка из гипсокартона

Світлові ефекти в інтер'єрі виглядають дуже ефектно, надаючи житлу неповторну казкову атмосферу. Найчастіше підсвічування використовується в комплексі з стелею з гіпсокартону, така конструкція дає можливість реалізації безлічі різних дизайнів. Можна створити комбінацію з декількох видів підсвічування, додати можливість управління потоком освітлення, розділити приміщення на зони за допомогою різної підсвічування.

Різновиди підсвічування, яка застосовується для стель з ГКЛ:

  1. Відкрита - із застосуванням точкових джерел світла, світильники при цьому цілком або частково перебувають на увазі;
  2. Прихована - при цьому видно тільки випромінюється світильниками потік світла. В процесі установки такої конструкції короб, розташований на нижньому рівні, доповнюють спеціальної поличкою, де і розміщені світильники. Така полку в свою чергу буває як відкритого, так і закритого типу - це впливає на світлову смужку на стелі, її яскравість і ширину, так само, як і розташування світильників.

Переваги вибору гіпсокартонних стель:

  • Відмінна можливість зробити рівне покриття стелі;
  • Поверхня підстави не вимагає якоїсь особливої підготовки перед монтажем;
  • Конструкція дає можливість замаскувати будь-які види інженерних магістралей (вентиляцію, електропроводку та ін.);
  • Можна реалізувати будь-які дизайнерські вишукування.

Нюанси, які важливо враховувати:

  • Після монтажу стеля стане нижчою не менше ніж на 0.1 м;
  • Монтаж, при всій своїй простоті, повинен здійснювати фахівець, який має досвід роботи з електрокомунікаціями.

Якщо при монтажі підсвічування будуть допущені помилки, це може стати причиною небезпечних для здоров'я і життя наслідків: короткого замикання і загоряння.

Подсветка потолка из гипсокартона - что важно учесть

Що ще необхідно брати до уваги, плануючи монтаж гіпсокартонних стель з підсвічуванням?

  1. Найкраще робити окремий вид освітлення кожної функціональної зони. Це краще для очей, ніж єдиний яскравий джерело світла;
  2. Розміщення точкових джерел світла потрібно заздалегідь спланувати, наприклад, в кухні окреме висвітлення потрібно для робочої поверхні і столу.

В їдальні найбільш гармонійно виглядає стеля круглої форми з підсвічуванням по периметру.
У спальні оптимальним буде пристрій контурній підсвічування, розташованої над ліжком, в поєднанні з додатковими джерелами світла над шафою і робочим столом, а також над книжковою полицею або шафою.
Для дитячої кімнати найчастіше вибирають конструкцію натяжної стелі з коробом для підсвічування.
У коридорі дуже красиво виглядають стелі з 3 рівнями - за умови, що розмір приміщення дозволяє створити таку конструкцію. Тут окремі джерела світла можна розташувати близько вішалки і дзеркала, і точкові - на стелі, по периметру приміщення.

Подсветка потолка из гипсокартона - варианты

Варіантів підсвічування існує величезна кількість, тут ніщо не обмежує вашу фантазію: сонячні відблиски, переливи північного сяйва, розсип зірок на небі ...

Підсвічування може відрізнятися як за кольором, так і за інтенсивністю світла. Важливо продумати такий напрямок потоку світла, щоб промені не світили безпосередньо в очі.

За допомогою правильного продуманого напрямки освітлення можна змінити пропорції кімнати, направивши потік світла на стіни - так приміщення буде виглядати просторіше.

Для всіх світильників, які використовуються для підсвічування різних функціональних зон, потрібні окремі вимикачі.

Якщо приміщення невелике, не варто робити підвісну стелю з декількох рівнів - він буде виглядати громіздко, а приміщення - ще менше.

Перед тим, як починати установку, створюється максимально детальний креслення майбутньої стелі, на якому вказані всі розміри, типи і розташування джерел світла. В першу чергу планують, де будуть розташовані вимикачі.

Як створюється короб, де розташована підсвічування стелі з гіпсокартону?

Для створення цього короба будуть потрібні профілі 2 типів:

UD - направляючий профіль. Такий профіль монтується на стелю і стіну, в центрі конструкції і якщо буде потрібно - в місці прикріплення бортика.
CD - несучі профілі з високим рівнем жорсткості, використовуються для створення елементів каркаса, до яких потім прикріплюються листи гіпсокартону.
Жорсткості, якою володіє безпосередньо лист гіпсокартону, досить для того, щоб витримати вагу найлегшою підсвічування. Тому при плануванні конструкції стелі важливо підбирати прилади освітлення з урахуванням їх ваги. Найбільший вагу у ламп денного світла, зараз їх майже не використовують, роблячи вибір на користь світлодіодного освітлення або світильників дюралайт.

Гіпсокартонна стеля з підсвічуванням може мати як рівні лінії (їх зробити дуже просто), так і складні вигнуті форми. Якщо елементи конструкції розташовуються на значній відстані від несучих стін, то потрібна додаткова фіксація. У таких випадках несучий профіль прикріплюють до поверхні стелі або до профілю розташованого вище рівня за допомогою підвісів. Якщо короб для підсвічування відрізняється великою шириною, несучий профіль також додатково закріплюють за допомогою підвісів.

Вибираємо джерело освітлення

Подсветка потолка из гипсокартона - выбор освещенияВажливий момент при виборі підсвічування стелі з гіпсокартону - це не буде заміною повноцінного освітлення, така підсвічування швидше прикраса інтер'єру. Такі світильники дають розсіяне світло, спрямований вгору. Тому без монтажу вбудованих приладів освітлення, настінних джерел світла або традиційних люстр не обійтися. Фото готових проектів ви можете побачити, перейшовши за посиланням на сторінку "Наші роботи під ключ".

На сьогоднішній день найбільш часто застосовується підсвічування стелі з гіпсокартону у вигляді:

  1. Стрічки світлодіодів;
  2. Дюралайт;
  3. Трубки з неоном;
  4. Точкові джерела світла;
  5. Люстри - можуть бути як класичними, так і світлодіодними;
  6. Лампа денного світла;
  7. Оптоволоконні світильники.

Зупинимося докладніше на цих видах.

Стрічки світлодіодів і дюралайт є серіями з послідовно з'єднаних світлодіодних елементів. Особливість полягає в напрузі 12 або 24 В. Такий тип напруги можна отримати, використовуючи адаптер. Він зменшить стаціонарне напруга потужністю 220 В до необхідних значень. Розрізняють як стрічки одноколірного світіння (мають маркування SMD, дають білий, червоний, зелений, синій колір освітлення), так і універсальні (маркуються RGB). Одноколірні - монохромні світильники - завжди дають випромінювання якогось одного кольору. А колір випромінювання універсальних можна міняти, вони працюють виключно в поєднанні з контролером і пультом. За допомогою пульта можна змінювати відтінок освітлення (безліч варіантів кольору, до декількох сотень) і його інтенсивність.

За своєю конструкцією стрічки світлодіодів діляться на 3 типи:

  1. Звичайні - для застосування тільки в приміщеннях з низьким рівнем вологості, без захисного покриття.
  2. З захистом від вологи - поверхня залита спеціальним складом, застосовуються в місцях з високим рівнем вологості;
  3. Вологостійкі, запаяні в полімерні трубки (дюралайт) або корпус, найчастіше застосовуються в резервуарах з водою: акваріуми, басейни і т.д.

Тип стрічки слід підбирати виходячи з того, в яких умовах буде використовуватися освітлення.

Подсветка потолка из гипсокартона - конструкцияПереваги світлодіодних стрічок:

  • Низька витрата електроенергії.
  • Не схильні до нагрівання - єдине, що може нагрітися - блок живлення. Це особливо важливо в тому випадку, коли стеля з дерева.
  • Тривалий термін експлуатації в декілька тисяч годин.
  • Низька вартість.
  • Легкість монтажу - задня частина стрічки покрита спеціальним клеєм, досить зняти захисну смужку і приклеїти стрічку в обраному місці. Також, якщо поверхня має шорсткості, можна прикріпити стрічку за допомогою будівельного степлера. Це потрібно робити дуже обережно, не пробиваючи безпосередньо стрічку.

Недоліки:

  • При використанні світлодіодного підсвічування стають видно абсолютно все дефекти і нерівності стелі, тому потрібна попередня обробка дуже високої якості.
  • Наявність адаптерів, які необхідно десь непомітно розташувати.

Як вибрати світлодіодну стрічку для підсвічування гіпсокартонної стелі

LED стрічка - це вузенька гнучка смужка 9 міліметрів шириною. На її поверхні розміщені електропровідні доріжки, резистори, діоди. Вибирати слід згідно такими параметрами:

  1. Тип діода: найбільш часто застосовуються діоди з маркуванням SMD3528 і SMD5050. 3528 означає монохромне світло, 5050 - біле або багатобарвне освітлення, містять в своєму складі 3 кристала, відрізняються більшою довговічністю і більш високою ціною.
  2. Частота розташування діодів на 1 м: часто діоди розташовані по 30-60-120 шт / 1 м. Чим щільніше вони розташовані, тим освітлення яскравіше. Для створення контурної підсвічування - вистачить стрічки SMD3528 з 30 або 60 діодами, розташованими на 1 метрі, а якщо потрібно часткова підсвічування приміщення - краще взяти стрічку SMD5050 з кількістю не менш 60 діодів.
  3. Колір: якщо потрібна різнокольорове підсвічування, вибір однозначно на користь стрічки 5050.
  4. Ступінь захисту: звичайні стрічки або вологостійкі будуть використовуватися для підсвічування. Завжди краще вибирати захищені, тому що навіть в сухих приміщеннях можливо, наприклад, затоплення сусідами з верхнього поверху.

У комплект поставки LED стрічки повинен входити блок живлення, а до стрічки SMD5050 можна ще додатково придбати пульт управління і контролер. Всі матеріали, необхідні для створення стелі з гіпсокартону, який буде парити, і підсвічування для нього - на сторінці "Наші знижки". Великий вибір якісної продукції в поєднанні з гідними уваги цінами від наших партнерів.

Неонові трубочки

Подсветка потолка из гипсокартона - особенности

Неонові трубки - це скляні циліндри, всередині яких знаходяться інертні світяться газоподібні речовини. Такі світильники монтуються на відстані 5 м один від одного, споживають близько 100 Вт, працюють безшумно. Для роботи потрібна установка трансформатора, тому що стандартного напруги буде мало. Трансформатори необхідно встановлювати на відстані 6 м один від одного, під час роботи вони гудуть, гріються і споживають багато електроенергії. Загалом така освітлювальна система використовує багато електроенергії, відрізняється крихкістю і складною установкою.

Неонові шнури - поставляються в комплекті з контролером, працюють від батарейок АА, для підсвічування стелі або окремих елементів інтер'єру можна задіяти в комплекті зі світлодіодною стрічкою.

Точкові світильники - ідеально підходять як нічне підсвічування, освітлення для надзвичайних ситуацій, в якості роздільників простору на зони, підсвічування певних зон. Найбільш доступний вибір, який може застосовуватися для гіпсокартонної стелі з будь-якою конфігурацією. Найчастіше застосовуються як доповнення до основного джерела світла, відрізняються легкістю і простотою монтажу.

Люстра класична - можна використовувати абсолютно будь-яку, вибравши розмір і форму на свій смак. Таке освітлення не тягне за собою необхідності змінювати електропроводку.

Прилади освітлення, мають накладну і підвісну конфігурацію, не завжди можуть використовуватися в поєднанні з гіпсокартонних стелею, тому що роблять приміщення ще нижче.

Лампи денного світла - варіант освітлення переважно для нежитлових приміщень. Відрізняються невисокою вартістю і простотою установки, економні у використанні і мають довгий термін служби.

Світильники на основі оптоволоконної технології - новинка ринку освітлення, використовуються для створення ефектів зоряного неба. Відрізняються складністю установки і її високою вартістю, монтаж проводиться тільки за умови високої стелі.

Безумовно, якщо у вас є відповідний досвід, можна зробити таку підсвічування своїми руками. А якщо досвіду немає, але дуже хочеться - звернутися до професіоналів і насолоджуватися результатом. Види робіт, що виконуються фахівцями компанії "Дом Ремонт" і їх вартість - на сторінці “Прайс лист”.

Монтаж гіпсокартонної стелі з підсвічуванням - коротка інструкція

Перед тим, як починати монтажні роботи, необхідно чітко уявляти, як буде виглядати майбутня конструкція і який вид підсвічування буде використаний. Готують всі креслення, будівельні інструменти та витратні матеріали, які будуть потрібні в процесі установки. Також дуже важливо перед початком робіт повністю відключити електрику в кімнаті, в якій буде проводитися установка. Якщо ж це з якихось причин неможливо, то надійно ізолювати всі оголені ділянки кабелю.

Орієнтовний список інструментів і матеріалів такий:

  • Листи вологостійкого або стандартного гіпсокартону в заздалегідь прорахованому кількості з невеликим запасом;
  • Профілі - як напрямні, так і пристінні;
  • Підвіси прямі для стелі;
  • Фіксаційні елементи (дюбелі для прикріплення каркаса до поверхні стелі, саморізи для кріплення гіпсокартону і саморізи для металевого профілю);
  • Сітка - потрібно для зміцнення місць стиків;
  • Спеціальні ножиці для металу, будівельний ніж, пасатижі;
  • Різні викрутки;
  • Перфоратор;
  • Шуруповерт;
  • Будівельний рівень;
  • Олівець і нитка;
  • Шпаклівка і шпатель для її нанесення;
  • Стрічка світлодіодів в комплекті з блоком живлення і електропроводка для забезпечення харчування. Перетин дроту повинно становити більше 0.75 мм.

В першу чергу проводиться підготовка поверхні основного стелі до установки: видаляють шар старого покриття, поверхню очищають, наносять шар цементу і залишають до висихання. Після цього наносять ключові точки згідно з кресленнями. При цьому важливо пам'ятати про відстані, на якому будуть розташовуватися саморізи, які тримають профіль.

Також визначають, де будуть проходити електро- та інші комунікації. Якщо монтується дворівнева стеля, то каркас другого рівня прикріплюється через шар гіпсокартону до напрямних першого рівня. Для цього дані напрямні повинні бути розташовані саме там, де і спрямовуюча, яка формує короб з підсвічуванням.

Подсветка потолка из гипсокартона - установка подсветкиДля того, щоб на цьому етапі не виникали складності, є 2 варіанти:

  1. Установка поздовжнього профілю на стадії створення основного каркасу для стелі з гіпсокартону з підсвічуванням;
    Створювати конструкцію 2-го рівня з урахуванням розташування каркаса 1-го.

Є 2 способи установки підсвічування стелі з гіпсокартону:

  1. Відкритий - при цьому в листі ГКЛ робиться отвір потрібного розміру, в яке поміщається світильник. При цьому важливо, щоб вага світильників був не більше ніж 10 кг, це обумовлено параметрами гіпсокартону і каркаса;
  2. Прихований - при цьому світильники розміщуються в спеціальній ніші, створеної між 2 листами гіпсокартону. При цьому потік світла направляється на стелю і відбивається від його поверхні. Найкраще така підсвічування поєднується з натяжним глянцевим стелею або зі скляним.

При прокладанні електропроводки найкраще заховати кабелю в "рукав" - це допоможе уникнути можливого замикання при контакті дроти і металевого профілю. Кабель важливо використовувати якісний, щоб поліпшити ізоляцію можна розмістити поруч з проводкою шар будівельної вати. Такий захід додатково ще і поліпшить звукоізоляцію стелі.

Правила монтажу світлодіодів в нішу:

Перед тим, як встановлювати світлодіодне підсвічування, необхідно перевірити її працездатність. Різати стрічку допустимо тільки в зазначених місцях, щоб не пошкодити.

Якщо потрібно з'єднати відрізки - це робиться за допомогою паяльника. При укладанні та монтажі важливо дотримуватись полярності. Не допускається укладання стрічки на метал без ізолюючого матеріалу.

Інші послуги

Монтаж гіпсокартону
Що таке гіпсокартон, де він застосовується. Переваги використання гіпсокартону. Технологія монтажу гіпсокартону....
Монтаж стін з гіпсокартону
Стіна з гіпсокартону Де застосовуються стіни і перегородки з гіпсокартону. Етапи установки. Ціна стіни з гіпсо...
Монтаж відкосів з гіпсокартону
Переваги гіпсокартонних відкосів Технологія монтажу Ціна відкосів з гіпсокартону і від чого вона залежить Пе...
Монтаж ніш під карниз
Значення поняття ніша для стельового карниза. Варіанти карнизів. Прорахунки розмірів, технологія монтажу шторного к...
Фрезерування гіпсокартону в Києві та області - ціна і особливості
Що таке фрезерування гіпсокартону і для чого воно потрібне Як фрезерується гіпсокартон Фрезерування гіпсокарто...
Монтаж стель з гіпсокартону
Переваги монтажу гіпсокартону на стелі. Види стель з ГКЛ, їх переваги та особливості. Підготовка до встановлення...