Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Фрезерування гіпсокартону в Києві та області - ціна і особливості

  1. Що таке фрезерування гіпсокартону і для чого воно потрібне
  2. Як фрезерується гіпсокартон

Фрезерування гіпсокартону - що це, сфера застосування

Фрезеровка гипсокартона

Гіпсокартон - це універсальний матеріал, який широко використовується для різних ремонтних і будівельних робіт. З нього створюють арки, стіни, ніші, перегородки, складні багаторівневі конструкції. Які використовуються як з декоративною метою, так і для маскування різноманітних комунікацій.

Фрезерування гіпсокартону - це нова технологія, що дозволяє створити ідеальні конфігурації складних геометричних форм. Така технологія уможливила створення дуже складних конструкцій, які раніше вважалися занадто витратними з фінансів або ж технічно неможливими. Будівельні матеріали та все, що може знадобитися під час ремонту, високої якості і за доступними цінами - на сторінці "Наші знижки". Партнерські знижки надаються для наших клієнтів. При цьому не потрібно застосування куточків або додаткових профілів.

На сьогоднішній день є 2 види фрезерувальних апаратів:

  1. Дисковий фрезер - використовується для формування прямолінійних поглиблень, а також для розпилу матеріалу. Головна перевага даного апарату - дуже швидка робота, чиста лінія спилювання. Поверхня гіпсового зрізу рівна, не має зазубрин. Недолік - не можна використовувати для різання пазів більш складної форми.
  2. Фасонні фрезери - з їх допомогою формують пази, що мають непросту геометричну форму, округлих (а також будь-якої необхідної форми) отворів. За допомогою фасонного фрезера теж можна робити фаски на аркушах матеріалу.

Варіанти конструкції фрез, що застосовуються під час різних видів гіпсокартонних робіт, розрізняються за призначенням.

  • Пряма і Т-подібна пазові фрези - задіюються, щоб висвердлюють отвори або пази, які розташовуються під кутом 90 ° С до поверхні матеріалу. Застосовується для формування точкових або складних за формою отворів.
  • Фрези кромочні - з їх допомогою формують фаски, ці фрези мають різні профілі;
  • U-образні галтельні пазові фрези - з їх допомогою створюються пази з округлим дном, а також можна виконати точені або більш складні по геометричній формі отвору;
  • V-подібні галтельні пазові фрези - з їх допомогою створюються пази трикутної форми, при цьому кут між зрізами дорівнює 90 оС.

Найбільш затребуваною серед досвідчених майстрів є фрезерування саме V-подібної фрезою - оскільки дає можливість створювати ідеальні рівні кути 90 0С. Фрезерування ГКЛ - це можливість створення різноманітних деталей, зміни фактури, додання листам матеріалу будь-яку вигнуту форму. При цьому на створення конструкцій витрачається набагато менше часу і витрачається матеріалів, а кути виходять ідеальними без зайвої обробки.

Фрезерування гіпсокартону - переваги:

  • Значно економить час (якщо порівнювати зі створенням каркаса);
  • Підсумкова конструкція має більшу міцність і високим рівнем якості (завдяки склеюванню елементів і утворення додаткових ребер жорсткості);
  • Мала вага виробу (тому що використовується набагато менше металевих кріпильних елементів);
  • Проста і економна у виробництві (процес виготовлення швидкий, мінімум шлюбу матеріалу);
  • Пластичність конструкції - можна створювати елементи з дуже складною геометрією для втілення дизайнерських проектів;
  • Проста подальша обробка (місця кутових з'єднань не потребують додаткової шпатлевке, монтажі куточків - тільки закладаються шви між листами або деталями. Це зменшує витрату оздоблювальних матеріалів, не надаючи негативного

Як здійснюється фрезерування ГКЛ

Фрезеровка гипсокартона - преимущества

Перед тим, як приступати до фрезеруванні матеріалу, важливо розуміти нюанси, які можуть виникнути в процесі роботи. Одним з них є деяка складність з перенесенням міток - відстань між краєм фрези і її центром - всього лише 55 мм. Розмір може зміниться в залежності від моделі фрезера. Це слід враховувати при нанесенні розмітки.

Для того, щоб вирішити це завдання, можна використовувати невелику рейку потрібної довжини. Рейку прикладають до будівельного правилом в місцях потрібних позначок, потім правило затискають, після чого прибирають рейку і фрезерують матеріал. До того, як починати процес фрезерування, найкраще підготувати кілька листів матеріалу в розмір. Це зручно зробити, використовуючи циркулярну пилку. Перед фрезеруванням також необхідно зняти фаски з листів матеріалу.

Якщо необхідно розпиляти багато листів гіпсокартону, можна налаштувати жорстку фіксацію рейки з упорами по довжині - щоб фрезерувати ГКЛ потоками. Корисна інформація про послуги нашої компанії і їх вартість - на сторінці "Прайс лист".

Особливості фрезерування гіпсокартону

В першу чергу слід дотримуватися всіх вимог техніки безпеки. Кожен електроінструмент - це ймовірне джерело небезпеки, недбале поводження з яким може призвести до травм. Професійні майстерні обладнані циклонним фільтром, який просто необхідний під час робіт з гіпсокартоном. Без фільтра пилосос не зможе впоратися з великим кількість пилу і швидко вийде з ладу.

Також важливо використовувати захисні окуляри і маску, щоб захистити очі і дихальні органи. Для обробки листів гіпсокартону використовують будь-які моделі фрезерних апаратів, потужність яких не перевищує рівень 1500 Вт. Це пов'язано з тим, що обладнання більшої потужності деформує паперовий шар, розташований внизу, і порушить шов. Стіл, на якому здійснюється фрезерування, повинен мати гладку, рівну поверхню, і мати упор з однієї зі сторін. Упор необхідний, щоб уникнути зсуву гіпсокартону. Це можна побачити на всіх відео інструкціях, присвячених процесу фрезерування ГКЛ.

Величезне значення для якості вигину має фреза - оптимально застосовувати фрези V-подібної форми, які дають правильний рівномірний злам.

Основні стадії робочого процесу по фрезеруванні ГКЛ наступні:

  1. Нанесення на матеріал розмітки;
  2. Створення необхідних заготовок;
  3. Власне фрезерування гіпсокартону.

Фрезеровка гипсокартона - как делается

Розмітка, нанесена на матеріал, допомагає уявити, як в результаті буде виглядати вже готова об'ємна гіпсокартонна конструкція. Розмітку наносять, використовуючи звичайні олівець з лінійкою, лінії креслять послідовно. Створення заготовок необхідно для додання рельєфу потрібних розмірів і фактури.

З цілого пласта матеріалу ножем вирізують необхідні деталі, потім ці деталі фрезеруються. Наступний крок - підготовлені заготовки розташовуються на столі і фіксуються. Фрезерувальник одягає захисні пристосування, і тільки після цього включає електроживлення верстата. Виключений верстат прикладають до поверхні матеріалу так, щоб округлої стороною він стосувався фіксує стійки. Потім верстат включають і проводять від майстра до краю матеріалу. Після проходу фрези формується акуратний рівний шов, що формує рівний кут при вигині.

Бувають випадки, коли потрібно сформувати шов з виворітного боку ГКЛ при зроблених борозенках зверху. Тоді лист перевертають - дуже акуратно, тому що гіпсокартон сам по собі крихкий, а борозенки ще збільшують крихкість в 4 рази. Заготівлю проходять за допомогою фрези в одну сторону, очищають паз до гіпсової опори, що значно покращує згодом здатність зігнутого аркуша до приклеювання.

Важливо пам'ятати, що оскільки обертання фрези здійснюється за годинниковою стрілкою, відповідно і фрезерувальний апарат, якщо його вести без упору, буде йти в ліву сторону. З цього випливає, що для полегшення роботи потрібно розмістити правило зліва. Тоді фреза буде притискатися до правилу, а фрезерувальнику залишиться тільки переміщати апарат вперед, що можна здійснювати однією рукою.

Під час передпусковий настройки обладнання глибину фрези слід відрегулювати таким чином, щоб фреза практично зачіпала паперовий шар (це приблизно 0.7-0.9 мм). Потрібно, щоб залишився дуже невеликий шар гіпсу - це допоможе отримати максимально гострий кут після згинання. Якщо доводиться обробляти листи гіпсокартону з різною товщиною, як варіант можна налагодити наполегливі болти відповідно до різних толщинами ГКЛ. За допомогою тільки 1 90о фрези можна створювати гіпсокартонні заготовки від 180о до 90о. Заготівлю після фрезерування знімають з робочого столу і згортають відповідно до отриманих швами, які фіксуються звичайної монтажної клей піною. Вона наноситься на стик і максимально притискається. Через невеликий проміжок часу (в середньому 3-4 хв) безперервного тиску кут повністю зафіксований. Надлишок піни видаляють звичайним ножем для паперів.

Фрезеровка гипсокартона - особенности

Після того, як лист зігнутий, його фіксують за допомогою паперового скотча, для більш щільного склеювання кута. Крім цього, можна прибрати зайву клейову масу і свежесклеенную конструкцію обережно змонтувати, надавши необхідну за планом форму. Після повного висихання така деталь знаходить монолітність, дуже високу міцність і не вимагає подальшої доробки. Розгорнутий кут такої конструкції вкрай складно змонтувати альтернативними методами.

Основні переваги фрезерування гіпсокартону - це економія часу, матеріалів, сил, а також практичність. Відмінна можливість додати матеріалу необхідну форму, без створення громіздкого каркаса, і витративши мінімум коштів. З фрезерованного гіпсокартону можна зробити фактурну конструкцію хвилин за 20, з ідеально якісними кутами і переходами.

Готовий гіпсокартон після фрезерування - приклад практичної економії, кожен вигин листа дає можливість створення рівного кута, який вкрай складно отримати, застосовуючи каркас. Використовуючи технологію фрезерування гіпсокартону можна створювати дуже складні багаторівневі конструкції:

  • Дво- або багаторівневі стелі (при бажанні - з підсвічуванням);
  • Гіпсокартонні короба з підсвічуванням - під натяжні стелі;
  • Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням.

Монтаж будь-яких конструкцій з фрезерованного гіпсокартону матиме 100% геометричну точність, чіткість і високу якість.

Інші послуги

Монтаж гіпсокартону
Що таке гіпсокартон, де він застосовується. Переваги використання гіпсокартону. Технологія монтажу гіпсокартону....
Монтаж стін з гіпсокартону
Стіна з гіпсокартону Де застосовуються стіни і перегородки з гіпсокартону. Етапи установки. Ціна стіни з гіпсо...
Монтаж відкосів з гіпсокартону
Переваги гіпсокартонних відкосів Технологія монтажу Ціна відкосів з гіпсокартону і від чого вона залежить Пе...
Монтаж ніш під карниз
Значення поняття ніша для стельового карниза. Варіанти карнизів. Прорахунки розмірів, технологія монтажу шторного к...
Монтаж стель з гіпсокартону
Переваги монтажу гіпсокартону на стелі. Види стель з ГКЛ, їх переваги та особливості. Підготовка до встановлення...
Підсвічування стелі з гіпсокартону
Конструкція стелі з гіпсокартону з підсвічуванням. Як вибрати джерело світла. Монтаж. Головні особливості к...