Демонтаж стяжки: ціна, порядок проведення
- У яких випадках потрібно демонтаж стяжки, а коли - відновлення.
- Особливості процесу демонтажу стяжечного шару.
- Демонтаж стяжки: вартість послуги і від чого вона залежить.
В яких випадках демонтується шар підлоги стяжки?
В основному процес демонтажу шару бетонної стяжки в квартирі проводиться одночасно з капітальним ремонтом або переплануванням, як частина робочого процесу. При цьому видаляється не тільки стара обробка підлоги, а й шар бетонної стяжки. Стяжка потрібна для вирівнювання поверхні основи підлоги, заповнює собою щілини між плитками. Під нею розташовується шар армування (металева сітка), який легко піддається демонтажу. Головне при цьому - не пошкодити несучі конструкції стін приміщення.
Її слід видалити в наступних випадках:
- Шар стяжки перестав виконувати свої функції - в основному це буває, коли стяжку залили більше 12 міс. тому і її рівень термо- і звукоізоляції став значно нижче;
- У приміщенні буде проводитися ремонт / перепланування;
- Потрібно зробити рівень підлоги вище або нижче;
- Комунікації, розташовані нижче шару стяжки, потребують заміни.
Розрізняють 2 варіанти стяжок:
- Суцільного типу (монолітна) - при цьому стяжку заливають одним шаром за 1 раз, найчастіше застосовується цементно-піщаний розчин;
- Композитного типу - при цьому зверху старого шару стяжки заливають новий, отримуючи багатошарову стяжку.
Також іноді роблять відразу стяжку з декількох шарів. У розчин можуть додаватися додатково компоненти для термо- і звукоізоляції. Використовується суміш гіпс + цемент або керамзитобетон.
Демонтаж стяжки - основні моменти
Перед тим, як починати роботи по демонтажу, краще попередньо попередити сусідів про те, що будуть проводитися галасливі роботи. Це особливо актуально для жителів багатоповерхових будинків. На практиці фахівці проводять демонтаж стяжки підлоги 3 методами:
- Ударний - при цьому стяжка демонтується з використанням пилки, перфораторів або відбійним молотком. Такий демонтаж бетонної стяжки передбачає силове дію на шар бетону, в результаті якого він розколюється на шматки. При цьому використовуються ударний молот і кувалда, сам по собі метод дуже галасливий. Можна застосовувати тільки за умови відсутності металевої арматури в шарі бетону;
- Буріння - для тих ситуацій, коли проводиться вибірковий демонтаж на окремій ділянці поверхні. Проводиться з використанням алмазного свердла, з перервами для охолодження інструменту. Самий тихий варіант демонтажу, оптимальний для багатоквартирних будинків.
- Різка - із застосуванням спеціального інструментарію з алмазним напиленням, яке задіюється для демонтажу найбільш міцної стяжки. Стяжку нарізають на умовно однакові фрагменти, відокремлюють від перекриттів і прибирають. Значні особливості методу: безперебійна подача електроенергії і досить багато води, щоб охолоджувати апаратуру і постійно зволожувати поверхню. Це потрібно, щоб зменшити кількість пилу, що утворюється.
Відновлення стяжки
Ця процедура проводиться нечасто, найчастіше в тих випадках, якщо спостерігається місцеве пошкодження покриття: воно кришиться, з'явилися тріщини або відшарування. При цьому важливо визначитися з наступними питаннями:
- Чи потрібно змінити висоту підлоги;
- Оцінити загальний зовнішній вигляд підлоги - цілком може бути, що все-таки ефективніше буде зробити зняття шару, а не відновлення;
- Якщо для старої стяжки використовувався неякісний цемент, відновлювати її не має сенсу;
- Чи потребує ремонту або заміни система комунікацій, розташованих під шаром підстави;
- Чи впораються чи ні перекриття розташованих нижче поверхів з додатковою вагою.
Також слід вкрай обережно користуватися відбійним молотком, тому що він може бути травмоопасним. Збивати старі шари бетонної стяжки потрібно гранично уважно і акуратно, щоб випадково не зачепити електрокомунікації.
Будинки, побудовані в середині 20 ст., Найчастіше мають підлоги з дерева або змішані: з дерев'яних балок, покладених на балки з металу. Тільки в санвузлах були залізобетонні елементи конструкції. У таких будівлях не можна проводити заливку стяжки на цементній основі з-за її великої ваги. Рішення полягає в локальній заміні стяжки там, де є дефекти, з використанням легких сумішей.
Процес демонтажу старої стяжки
Для видалення шару стяжки знадобляться такі інструменти (може використовуватися як механічний, так і електроінструмент):
- Кувалда;
- Бури;
- Швонарезчик;
- Перфоратор;
- Пили;
- Лом;
- Порохотяг;
- Молот для бетону.
Вибір інструмента цілком залежить від того, яку товщину має підлогове покриття. Демонтаж вручну проводиться в тих випадках, коли немає доступу до джерел електроживлення або треба зробити невеликий обсяг робіт. Також в процесі демонтажу стяжки знадобиться багато спеціальних пакетів для видалення будівельного сміття. Для майстра, який здійснює зняття стяжки, знадобиться захисна спецодяг, а також спеціальні навушники, окуляри, маска, антивібраційні рукавички і респіратор.
Важливо довіряти демонтаж стяжки перевіреним компаніям, щоб не довелося розбиратися з проблемами, створеними непрофесійним втручанням в конструкцію будівлі.
Етапи демонтажу:
- Попередньо слід провести підготовку приміщення: винести всі меблі і речі з кімнати, накрити їх плівкою для захисту від пилу. Потім забирається цілком весь шар підлогового покриття, розташованого поверх шару стяжки, і плінтуса. Якщо передбачається повторного застосування підлогового покриття, його слід знімати акуратно.
- Оцінювання стану стяжки і потреби в її заміні.
- За допомогою відбійного молотка видаляється невелика ділянка стяжки для оцінки товщини шару і наявності комунікацій під ним.
- Безпосередньо видалення стяжечние шару, очищення приміщення від уламків і будівельного сміття, видалення будівельного сміття в спеціально відведене місце.
Демонтаж стяжки ціна послуги
Вартість послуг демонтаж стяжки залежить від таких факторів:
- Який розмір має шар старої стяжки. Зазвичай цей параметр в межах 4-5 см, але бувають і виключення;
- В якому стані шар стяжки;
- Який матеріал використовувався для стяжки - який рівень міцності бетонної суміші;
- Є чи ні армування;
- Яка загальна площа кімнати;
- Є чи ні комунікаційні системи під шаром стяжки;
- Яке фінішне покриття треба попередньо демонтувати (наприклад, видалення паркету зажадає більше часу і зусиль, ніж демонтаж лінолеуму);
- Будуть потрібні чи ні додаткові послуги (докладніше - на сторінці "Прайс лист");
- Яка відстань до найближчого місця для викиду будівельного сміття.
Точні розцінки послуги демонтаж цементної стяжки зможе назвати майстер, після огляду майбутнього фронту робіт і узгодження всіх моментів з замовником.
В середньому по Україні на демонтаж стяжки підлоги ціна починається від:
- 65 грн за 1 м. Кв. при товщині шару стяжки до 3 см;
- 80 грн за 1 м. Кв. при товщині шару 3-6 см;
- 110 грн за 1 м. Кв. для шару товщиною 6-10 см.
Розібрати підлогу:
- з лінолеумом / ковроліном буде коштувати від 30 грн за 1 м. кв .;
- паркетний - від 50 грн за 1 м. кв .;
- зняття ламінату - від 35 грн за 1 м.кв .;
- демонтаж підлогових плінтусів - від 15 грн за 1 м. пог.