Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Демонтаж плитки

  1. Що таке демонтаж плитки і коли він потрібен.
  2. Особливості демонтажу плитки з підлоги і стін.
  3. Ціна на послуги демонтажу плитки і від чого залежить.

Демонтаж плитки - що це таке і коли він проводиться?

Демонтаж плитки

Демонтаж - це видалення старих конструкцій перед установкою нових, перший з етапів будь-якого ремонту в приміщенні, особливо це стосується перепланування квартири. Також демонтажу піддаються обладнання та опорядження приміщень.

Важливо розуміти, що незважаючи на зовнішню простоту, процес демонтажу має свої особливості, і краще доручати його проведення фахівцям. Непрофесійний демонтаж може завдати непоправної шкоди навколишньому середовищі і тим елементам, які не будуть перероблятися.

Спочатку демонтується старий обробний шар. До нього належать такі компоненти:

  • Стара керамічна плитка;
  • Стяжка;
  • Гідроізоляція плит перекриттів підлоги.

Для проведення звичайного демонтажу потрібно перфоратор, молоток або ж маленька кувалда. В процесі робіт слід бути досить уважним і обережним. Оскільки пошкодження покриття стін стане причиною не тільки позапланових ремонтних робіт, а й чималих витрат.

Також важливо не завдати шкоди електропроводці і іншим комунікацій. Щоб цього не сталося, в першу чергу знаходять, де в стінах розташовані електричні дроти, а після підбирають найбільш підходящий спосіб демонтажу плитки або штукатурки. Після чого власне і проводять професійний демонтаж плитки і штукатурного шару. Розцінки на демонтаж плитки залежать від багатьох факторів і можуть значно відрізнятися.

Особливості та нюанси проведення демонтажу плитки для підлоги

Необхідність демонтувати шар плитки з поверхонь стін і підлоги найчастіше з'являється в процесі капітальних і косметичних ремонтів приміщень. В основному плиткою обробляють кухні та санвузли, а іноді демонтаж потрібен для того, щоб освіжити інтер'єр. Також іноді виникає необхідність просто замінити кілька ушкоджених елементів плитки.

Технічно в демонтажні процесі кахельного покриття або видаленні старої плитки немає особливих складнощів. Важливо не упускати деталі і мати достатній досвід роботи спеціальним будівельним інструментом. Якщо має бути великий обсяг демонтажних робіт, найкраще запросити для їх здійснення професіоналів. Вартість і повний перелік послуг фахівців компанії Дом Ремонт можна побачити на сторінці "Прайс лист".

Як вибрати спосіб демонтажу

Існує 2 основні технології демонтажу плиткового покриття:

  1. Зі збереженням цілісності елементів для їх подальшого повторного використання;
  2. Без збереження плиток.

Вибір методу залежить не тільки від ваших побажань, а також і від того, на який склад приклеювалася плитка спочатку. Оскільки якщо плитка кріпилася на цементний склад, і шви між плитками затиралися цементом, то таку плитку зняти акуратно неможливо.

Для професійного демонтажу потрібно наступний інструмент:

  • Перфоратор;
  • Шпатель невеликого розміру;
  • Багато ПЕ плівки для захисту меблів і поверхонь;
  • Дриль і набір різних свердел;
  • Засоби індивідуального захисту.

Як треба проводити демонтаж плитки

Для того, щоб процес демонтажу пройшов швидко і максимально комфортно, слід дотримуватись таких порад фахівців:

  1. Попередньо важливо з'ясувати місця прокладки головних систем комунікацій, щоб при демонтажі не пошкодити електропроводку або ж водопровідну систему. Наявність хаотичною комунікаційної системи може призвести до удороженію вартості демонтажних робіт.
  2. Оскільки при демонтажі обов'язково виникне дуже багато не тільки будсміття, а й дуже дрібного пилу, слід подбати про захисному одязі і респіраторах.

Також для того, щоб оберегти від пилу меблі, її потрібно закрити плівкою. Інакше, якщо дрібні частинки будівельного сміття потраплять на меблеві фасади, їх буде досить складно вивести. Якщо демонтажні роботи проводяться в санвузлі, також слід закрити ванну, душову кабіну і унітаз для їх захисту від дрібних частинок плитки і будсміття. Якщо заклеїти краю плиток монтажним скотчем - це допоможе уникнути появи сколів в процесі демонтажу.

Акуратно демонтовані плитки, при бажанні, можна повторно застосовувати для обробки або з декоративною метою. Особливо якщо плитка добре збереглася і ви вже знаєте, куди зможете її застосувати. Для того, щоб демонтований кахель або плитка не втратили свою цілісність і годилися для повторного використання, краще доручати демонтаж фахівцям. Навіть при цьому не варто розраховувати на те, що вдасться зберегти 100% всієї плитки, тому деякі елементи в процесі будуть розколоті або з'являться тріщини.

Для того, щоб спробувати зберегти плитку цілої після демонтажу, починати процес треба з видалення затірки з проміжків між плиткою. Склад для затирання змочують водою і витягають за допомогою шпателя або ножа. Буває, що цю частину роботи доводиться розтягувати на кілька етапів, з великою витратою води на змочування.

Такий метод ефективний, якщо використовувалася м'яка затирка. Якщо ж застосовувалася затирка на цементній основі, змочування буде марно - потрібно болгарка і диск для роботи по каменю. З її допомогою проводиться повна зачистка швів між плитками, не чіпаючи саму плитку. Пропилювати цемент краще на трохи більшу глибину, ніж товщина плитки - щоб було менше сколених кутів.

Щоб провести демонтаж акуратно і дбайливо, використовується шпатель (можна тонке зубило) в поєднанні з невеликим молотком. Їх використовують як при демонтажі плитки зі стін, так і з підлоги. Після того, як шар плитки знятий з поверхні, з плиток потрібно видалити залишився розчин (клей або цемент).

Вибирати інструменти для цього треба в залежності від виду розчину. У разі використання клею невеликої твердості досить буде простого шпателя з металу. Якщо застосовувався твердий клей або цемент - не обійтися без наждачного каменю. Важливо пам'ятати, що під час видалення клею значно більше шансів розколоти плитку, ніж в процесі демонтажу.

Коли вибирається демонтаж без збереження цілісності плитки, то найбільш простий варіант - розбити плитку молотком і сколоти залишки зубилом. Для більш швидкого завершення процесу використовується перфоратор, при цьому обов'язково потрібно надіти спеціальні окуляри для захисту.

Укладання нової плитки зверху старої

Цей спосіб досить рідко використовується, тому що є багато нюансів. Якщо метод застосовується для обробки підлоги, то спочатку плитку уважно оглядають на наявність дефектів як самих плиток, так і швів між ними. Виявлені порожнини і роздуті ділянки усувають. Поверхня кахлів ретельно очищають від всіх забруднень і наносять шар грунтовки. Це потрібно для того, щоб забезпечити високий рівень адгезії і равноменость вбирання.

Склад для грунтовки вибирається з розрахованих на підстави з слабкою поглинанням. Після цього поверхню вирівнюють, із застосуванням Самонівелююча суміші на основі цементу. Тільки після того, як шар цілком просохне, починають наступну частину робіт - облаштування гідроізоляції.

Можливо, хтось вважатиме це надмірністю, тому що і без цього досить шарів, але старе покриття в процесі використання втратило свою герметичність. Через мікротріщини може проникати вода, що призведе до появи грибка і цвілевих плям. Найкраще використовувати прогумовану стрічку, яку розкладають по периметру підлоги так, щоб ½ була на підлозі, а ½ - на стіні. Після цього приступають до звичайного процесу укладання плитки.

Якщо укладання нової плитки поверх старої планується на стінах, це в принципі не рекомендується. Причина в тому, що хоча сучасні клеї мають дуже хороші показники зчеплення, старі склади такими параметрами похвалитися не можуть. В першу чергу видаляються плитки, які тримаються міцно. Виявити їх можна, легенько простукали поверхню стін гумовим молотком.

Потім готують поверхню під облицювання, при цьому основне - гарне знежирення. Одного загального правила щодо підготовки поверхні немає. Все вирішується індивідуально для кожного конкретного випадку, залежить від параметрів старого покриття і побажань замовника.

Ціна на демонтаж плитки

На сьогоднішньому ринку будівельно-ремонтних послуг України ціна демонтажу плитки розраховується за 1 кв.м. поверхні. У прайсах вказана середня вартість, яка становить від 40 до 129 грн / м2.

Така велика різниця обумовлена ​​наступними факторами, що впливають на ціну:

  • Площа поверхні, на якій треба провести демонтаж;
  • Способу демонтажу: зі збереженням старого покриття для повторного застосування чи ні;
  • Наскільки сильно робочу поверхню потрібно очищати;
  • Чи потрібно додатково вивезення буд-сміття, чи ні;
  • Який спосіб використовувався для монтажу плитки і яким розчином плитку закріплювали на поверхні.

Інші послуги

Прибирання приміщень
Післяремонтне прибирання - це абсолютно особливий вид послуг, оскільки воно діаметрально відрізняється від звичног...
Доставка матеріалів і комплектуючих
Ремонт - це дуже багатогранний і відповідальний процес, пов'язаний з безліччю нюансів, які дуже часто з'являютьс...
Вивіз буд-сміття
Вивіз будівельного сміття Стрімкий розвиток технологій в навколишньому нас сьогодні світі веде до неминучого збіл...
Ремонт Online
Відеоспостереження за ремонтом - що це таке і коли воно необхідне? Переваги відеоспостереження за ремонтом квартир....
Демонтаж цегляної стіни
Чого чекати від демонтажу стін. Підготовка. Як проводиться демонтаж. Ціна на демонтаж цегляної стіни і від чого в...
Демонтаж стяжки: ціна, порядок проведення
У яких випадках потрібно демонтаж стяжки, а коли - відновлення. Особливості процесу демонтажу стяжечного шару. Де...