Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Декоративні фонтани

Декоративні фонтани в квартиру

  1. Значення декоративних фонтанів в інтер'єрі житла
  2. Види декоративних фонтанів
  3. Де і як встановити декоративний фонтан - варіанти дизайну, нюанси монтажу
  4. Догляд за декоративним фонтаном

Декоративні фонтани в інтер'єрі будинку і в ландшафтному дизайні

Декоративные фонтаны

Інтер'єр кожного житла є відображенням особистості господаря будинку. Чим успішніше людина, тим більше вона хоче оточувати себе незвичайними речами, що вносять в інтер'єр особливий шарм. Одна з можливостей зробити своє житло гармонійним і унікальним - це встановити декоративні фонтани в квартиру або заміський будинок.

Крім того, що сам по собі декоративний фонтан дуже красивий, він ще і приносить велику користь для організму людини. Так, вода, що ллється, заспокоює нерви, знімає напругу, вигляд водного потоку допомагає позбутися накопиченої втоми. Фонтан в приміщенні сприяє зволоженню повітря, що особливо актуально в зимовий період, коли через роботу системи опалення повітря найчастіше пересушене.

Також домашні фонтани дуже популярні в заміських будинках - погодьтеся, садовий фонтан послужить справжньою родзинкою ландшафту. Адже це не просто прикраса саду, це одночасно й особливий настрій, особливо якщо він прикрашений оригінальним підсвічуванням. І які гарні фото на його тлі можна буде зробити!

Створити такий фонтан можна як своїми руками - при наявності необхідних навичок, інструментів, комплектуючих і вільного часу - так і замовити в магазині. Якщо ваш вибір буде на користь замовлення в магазині, пропонуємо ознайомитися з пропозиціями наших партнерів на сторінці "Наші знижки".

Розміщення фонтану в приміщенні

Оскільки декоративні фонтани в квартиру відрізняються безліччю варіантів форми і розміру, немає якихось універсальних правил для їх розміщення. Можна поставити міні-водойму на будь-якій рівній поверхні: стіл, тумба, підвіконня. Фонтан буде мати гарний вигляд як в якості окремого елемента, так і, наприклад, в оточенні домашніх квітів. Особливо оригінальні фонтани з підсвічуванням. Для того, щоб композиція виглядала гармонійно, важливо дотримуватися пропорційності кімнатного водоспаду та інших елементів інтер'єру.

Не можна встановлювати декоративну водойму ближче, ніж 0.2-0.3 м до художніх полотен, електроприладів, предметів меблів, та інших компонентів інтер'єру, які бояться вологи. Також не рекомендується встановлювати декоративні водойми там, де на них будуть потрапляти сонячні промені або яскраве світло. Це призведе до помутніння води, появі неприємного запаху, і буде складно очистити фонтан. Фонтани у вигляді пейзажів або елементів архітектури відмінно впишуться в "невигідні" місця: ніші, виступи стін, місце під сходами, відволікаючи увагу від недоліків приміщення. Дуже виграшно виглядає плаваючий фонтан, який поміщений в великому акваріумі з яскравими рибками.

Найчастіше фонтани розміщують у вітальні, залі, холі, приміщенні зимового саду. І практично ніколи - в спальні або дитячій, тому що в спальні плюскіт води - не найприємніший звуковий ефект. А в дитячій - заради безпеки дітей, тому що поєднання дитячої цікавості, води і електрики може призвести до поганих наслідків.

Які бувають декоративні фонтани для будинку

Фонтани декоративні для будинку діляться на такі види:

  • Фонтани, встановлені на підлозі - водоспади по склу. В цьому випадку потоки води плавно ллються по основі, зробленої із загартованого скла. Для облицювання таких конструкцій може використовуватися природний камінь або натуральний / штучний мармур.
  • Невеликі фонтани, які можна поставити на стіл. Ці міні-водойми крім прикраси інтер'єру також сприяють очищенню повітря в приміщенні, завдяки тому, що притягують пилові частинки. Також просто приємно спостерігати за фонтаном, знімаючи напругу, що накопичилася за час робочого дня.
  • Декоративні фонтани для будинку великих розмірів - до цього виду відносяться кімнатні струнні водоспади, що відрізняються значними розмірами. Маленькі водяні краплі стікають по туго натягнутих струнах, створюючи таким чином ілюзію дощових крапель. Такі конструкції використовуються для створення інсталяцій великого розміру, тому що їх можна встановлювати навіть на прольотах сходів.

Декоративный водоем для домаВибирати фонтани декоративні для будинку слід з урахуванням не тільки побажань власника. Важливо брати до уваги розмір приміщення, стиль оформлення інтер'єру і нюанси планування. Тільки з урахуванням усіх особливостей ваш інтер'єр стане ідеальним. Після того, як фонтан обраний, необхідно подбати про те, як його транспортувати в потрібне місце. Адже якщо з невеликою конструкцією проблем не буде, то для перевезення габаритної конструкції знадобиться вантажний автомобіль та вантажники. Більшість магазинів в Україні пропонують послугу доставки товару, також ви можете ознайомитися з послугами компанії DomRemont на сторінці "Наші послуги".

Установка декоративного фонтану

В першу чергу, перед тим, як купити, треба визначитися з тим, де буде проводитися установка декоративного фонтану. При монтажі беруть до уваги такі фактори:

  1. Декоративні фонтани в квартиру повинні бути розташовані в місці, куди не потрапляє пряме сонячне світло, щоб уникнути випаровування води або її "цвітіння";
  2. Для ефективної роботи фонтану буде потрібно система комунікацій:
    • Труби, з яких складається система очищення води;
    • Насос, що збирає верхні водяні шари і подає їх в фільтр;
    • Електропроводка - для тих випадків, коли фонтан додатково обладнується підсвічуванням.

Як монтується кімнатний фонтан

Всі елементи фільтраційної системи розміщуються на дні резервуара. Після установки їх можна заховати, задекорувавши камінням. Розташування всіх комунікацій має бути таким, щоб фонтан і щиток управління були розташовані поруч. В першу чергу визначаються, який вид декоративного водоймища буде встановлюватися, яких розмірів, в якому місці. Це визначає фронт робіт, подальшу потребу в будівельних матеріалах та інструментах.

У більшості випадків для того, щоб змонтувати декоративний фонтан в квартиру, потрібно подбати про наявність таких комплектуючих:

  • Помпового насоса;
  • Великої місткості, куди буде збиратися вода (підійде бутиль 5л);
  • Піддону круглої форми;
  • Шланга;
  • Герметика;
  • Будівельної піни;
  • Ножиць або будівельного ножа;
  • Елементів декору.

Будь-яке водоймище, який використовується в приміщенні, відрізняється замкнутою системою циркуляції води. Це означає, що після першого наповнення водою і підключення фонтану до мережі електроживлення вода буде самостійно циркулювати по системі. Безумовно, якась її кількість буде випаровуватися, тому потрібно періодично поповнювати резервуар. Є різні за габаритними розмірами моделі декоративних фонтанів, ємністю від 500 мл до 500 л.

Кожен кімнатний фонтан складається з таких частин:

  1. Резервуар, в якому накопичується вода;
  2. Електронасос;
  3. Декоративні компоненти.

Накопичувальний резервуар – це ємність, що містить велику частину води, за винятком невеликого обсягу, переміщеного за допомогою насоса наверх. Найчастіше чашоподібної форми, матеріал виготовлення може бути різним: кераміка, скло, метал, камінь, полімерний бетон, склопластик. Головне, щоб цей матеріал мав високий рівень вологостійкості.

При установці кімнатних водойм, що мають порівняно великі розміри, можна застосовувати способи, аналогічні створенню ставків для саду. В обрану ємність - не важливо, з якого вона матеріалу - ретельно настилають непроникний для води матеріал: ПВХ або бутадіенкаучукову плівку. Якщо резервуар має велику ємність, краще не використовувати резервуари з важких матеріалів. Оптимальним вибором для такого фонтану буде полімербетон або пластик.

Після цього в резервуарі розміщують заглиблюваний насос, для того, щоб він піднімав водяний потік на потрібну висоту. Можуть використовуватися електромагнітні або відцентрові, використовують напругу потужністю 220 В. Невеликим домашнім фонтанам зазвичай потрібна потужність 5-12 Вт, залежно від висоти, на яку потрібно підняти потік води. Велика частина заглибних насосів оснащена опцією авто виключення, яка відключає пристрій, якщо насос знаходиться вище рівня води. Для кімнатних фонтанів невеликого розміру можна застосовувати акваріумні аератори, яким не потрібно повністю бути зануреними у воду. Також насоси деяких моделей оснащені додатково фільтрами, що допомагають зберегти пристрій від потрапляння забруднень.

Третя складова - елементи декору - це те, що надає фонтану естетичну привабливість. Оригінально розташовані скелясті утворення, елементи архітектури, скульптурні композиції, рослини і т.д. роблять кожен фонтан справжнім витвором мистецтва. Залежно від декоративного оформлення декоративні домашні фонтани діляться на 2 види.

Декоративные фонтаны - разновидностиДо першого виду належать міні-водойми, декор яких повторює пейзажі природи або елементи архітектури. Ті частини, які зображують скелі або камені, виготовляються зі штучного каменю чи полімеру. Рослини в таких композиціях використовуються не тільки живі, а й законсервовані. Консервації частіше підлягають бонсаї, листяні види, пальми, чагарники, які схожі на пальми, ампельні квіти. Такі рослини не вимагають наявності грунту, світла, води, вони не піддаються впливу шкідливих газів, не можуть бути причиною алергії. Догляд їм потрібен самий мінімальний: підтримання необхідної температури в приміщенні і періодична обробка листя і стебла певним складом. Така рослина не зможе виробляти кисень. Термін життя становить до 6 років. Також в оформленні фонтана можуть використовуватися скульптури або елементи архітектури: будинки, казкові палаци, античні будови, етнічні вироби, піраміди, морські раковини і т.д.

Також користуються популярністю так звані "дитячі" композиції, це можуть бути гномики, дельфіни, кошенята або цуценята, качки в озері. Як правило, такі сюжети подобаються дітям і більшості домогосподарок.

Другий вид - це композиції без якогось певного сюжету більш абстрактні, стримані та не перенасичені деталями. Для їх виготовлення часто застосовується скло в поєднанні з металом. Такі фонтани мають величезну привабливість, на них дійсно можна дивитися не відриваючись дуже довгий час. Одна з деталей, здатна повністю поміняти зовнішній вигляд фонтану - це насадка, яка змінює форму водяного струменя. З її допомогою можна отримати як вертикальні струмені, так і яруси, а також різноманітні фігури у вигляді півкуль, куполів, "хвоста риби", гейзера. Камені, які використовуються для декору кімнатного фонтану, зазвичай фарбують в близькі до натуральних відтінки: бежеві, коричневі, сірі. Поверхні надають гладкість або навпаки роблять її шорсткою.

Найчастіше декоративні кімнатні фонтани - настільні, мають висоту до 0,4 м і діаметр до 0,3 м. Вони також можуть служити підставкою для ручок або олівців, оснащуватися вмонтованими годинниками або лампою. Наступні за величиною - це фонтани, розташовані на колоні, їх висота сягає до 2 м. Найбільші композиції - висотою рівні висоті приміщення, можуть займати всю стіну кімнати.

Вартість кімнатного фонтану залежить від його розміру, варіантів декору, потужності насоса і ще багатьох параметрів. Ціна композиції також залежить від того, комплектуючі якого бренду використовуються для створення фонтану. Ознайомитися з пропозиціями наших партнерів ви можете, перейшовши за посиланням в розділ "Наші знижки".

Як доглядати за декоративним фонтаном

У водопровідній воді, як правило, міститься дуже багато різних домішок, однією з яких є вапно - це найбільш серйозний "ворог" для водного обладнання. Саме наявність у воді вапна призводить до того, що через всього лише тиждень з моменту початку роботи фонтанчика на все поверхнях, які контактують з вологою, можна побачити наліт білого кольору.

Декоративные фонтаны - уход

Для того, щоб уникнути таких небажаних наслідків, краще використовувати дистильовану воду. Якщо ж з якихось причин цей варіант неможливий, можна використовувати добре профільтровану воду. Позбутися від нальоту вапна на поверхнях можна, використовуючи побутові чистячі й миючі засоби. Якщо ж ви збираєтеся придбати декоративні фонтани для дачі, ці рекомендації ще більш актуальні, тому що в джерельній воді домішок значно більше.

Якщо фонтан має невелику ємність (до 10 л), то він потребує частої заміни води, в залежності від того, як швидко вона "зацвітає". Проміжок може становити як 3 дня, так і 14 днів. Чим водойма ближче до джерел світла і радіаторів опалення, тим частіше потрібна заміна води. Не можна допускати появи запаху або піни. У разі, якщо на елементах декору з'явилися мікро водорості й декор позеленів, для чищення можна використовувати звичайну зубну щітку і стандартні кухонні чистячі / миючі засоби.

Якщо пристрій нормально працює, то повна заміна води та ретельне очищення поверхонь потрібне 1 раз в 60-90 днів. Перед тим, як доливати воду, необхідно відключити декоративний фонтан від електроживлення. Це обумовлено тим, що поки фонтан працює, вода циркулює по системі й складно зрозуміти, яку кількість необхідно додати. Що стосується температури води, що додається, то як правило максимальні значення вказуються в інструкції до насоса. Але навіть якщо температурний поріг не вказано, не рекомендується заливати дуже гарячу воду.

Щоб насоси не заклинило і він не вийшов з ладу, внутрішні комплектуючі двигуна також вимагають періодичної очистки. Це не складає труднощів для більшості моделей насосів, тому що у них знімний ротор. При виявленні вапняного нальоту на внутрішніх частинах насоса і диффузорах їх можна відчистити, використовуючи лимонну кислоту або білий оцет. Концентрація розчину оцту повинна бути такою ж, як для використання в кулінарії. Краще не користуватися агресивними хімічними миючими рідинами або розчинниками для очищення механізму декоративного фонтану.

Дуже часто в ротор потрапляють різні тверді частинки, що призводить до його поломки. Щоб цього уникнути, краще всього використовувати механічний фільтр, встановлений перед насосом. При від'їзді на тривалий період часу необхідно відключити декоративний фонтан від мережі, включаючи всі його електричні частини, і обов'язково повністю злити воду.

Інші послуги

Виготовлення гіпсової ліпнини
Виготовлення ліпнини Що таке гіпсова ліпнина і як вона використовується в інтер'єрі Переваги декору з гіпсу...
Оформлення стін і стелі
Декоративне оформлення поверхні стелі Одна з найважливіших і яскравих частин ремонту - це оздоблення. Адже саме від н...
Декоративні статуї
Використання декоративних статуй в будинку Декоративні статуї - вплив на інтер'єр Як правильно розташувати...
Декоративні водоспади
Де використовуються декоративні водоспади Різновиди водоспадів Установка декоративного водоспаду Вик...
Декоративні вулкани
На сьогоднішній день ландшафтний дизайн - це поєднання таких областей, як будівництво, архітектура і рослинництво, що ви...
Декоративні каміни
Переваги декоративних камінів Наявність каміна завжди допомагає створити особливий настрій в квартирі або будинку...