Декоративная штукатурка фасада
- Що таке декоративна штукатурка?
- Види фасадної штукатурки та їх особливості.
- Вартість фасадних робіт.
Декоративна штукатурка фасаду – що це таке?
Фасадна штукатурка необхідна не тільки для того, щоб будинок виглядав естетично. Вона також виконує захисну функцію, забезпечуючи додаткову ізоляцію поверхні від погодних явищ.
Цей матеріал має безліч типів і різновидів, вибір яких і визначає те, як виглядатиме фасад.
Дуже велику роль у виборі матеріалу має те, на яку поверхню наноситиметься склад, яким способом і яке цільове призначення обробки. Це впливає на те, як довго прослужить зовнішнє оздоблення.
Сьогодні на ринку будівельних матеріалів декоративна штукатурка пропонується як у вигляді готової до використання суміші, так і у вигляді сухого порошку. Порошок потрібно попередньо розбавити водою.
Найпростіше наноситься штукатурний склад на блоки з газобетону та цегляні поверхні. Для них не потрібна жодна інша підготовка стін, крім вирівнювання та нанесення адгезійної ґрунтовки. У разі використання тонкошарового матеріалу потрібна додаткова обробка поверхні валиком з фарбувальною ґрунтовкою, в тон майбутнього кольору фасадної штукатурки.
Види фасадної штукатурки та їх особливості
Декоративна штукатурка для фасадів, яка використовується для зовнішніх робіт, може мати у своєму складі різноманітні сполучні речовини. Наповнювач завжди один і той же – подрібнений камінь, який може мати різну фракцію – від піску до зерен розміром 5 мм.
Найчастіше для зовнішньої обробки фасадів використовують такі види штукатурки:
- Цементна;
- Мінеральна;
- Акрилова;
- Силикатна;
- Силіконова.
Існує ще один різновид – гіпсова штукатурка, але мало придатна саме для фасадів.
Цементна штукатурка виготовляється на базі портландцементу, який змішується з фракцією піску та добавками для утримання води. Також до складу входять компоненти, що роблять використання складу більш комфортним та ефективним, такі як компоненти для формування фактури поверхонь. Наприклад, фасадний склад “короїд” містить гранітні зерна розміром 0,5– 3 мм.
Переваги цементної декоративної штукатурки:
- Висока паропроникність – покриття “дихає”;
- Пожежностійкість, що не виділяє токсичні гази при нагріванні;
- Доступна вартість;
- Добре піддається фарбуванню мінаральною фарбою;
- Добре наноситься на різні види фасадів. При нанесенні на шар утеплювача потрібний монтаж штукатурної сітки.
Недоліки:
- Маленька кольорова гама –ndash; необхідність фарбування для отримання кольору.
Мінеральна декоративна штукатурка має найдоступнішу в порівнянні з іншими видами ціну. Вона виготовляється з піску, цементу. З цією штукатуркою досить легко працювати, навіть при обробці своїми руками жодних складнощів не виникає.
Переваги мінеральних штукатурних складів:
- Високий рівень паропроникності – тобто. стіни можуть “дихати”;
- Стійкість до утворення цвілевих та грибкових уражень;
- стійкість до дії низьких і високих температур;
- Стійкість до спалаху;
- Легкість очищення від забруднень.
Недоліки:
- Невелика колірна гама –ndash; необхідність покриття зверху шаром фарби для отримання бажаного кольору;
- Штукатурна суміш повинна готуватися строго відповідно до інструкції, інакше на поверхні після обробки будуть помітні дефекти;
- Термін служби становить близько 10-12 років, потім буде необхідне повторне оздоблення фасадної поверхні.
Акрилова штукатурка містить акрилові смоли, тому вважається синтетичним матеріалом. Основна перевага цього різновиду штукатурки – продаж у вже готовому до використання вигляді. Також відрізняється легкістю в роботі під час обробки своїми руками.
Переваги акрилової штукатурки:
- Дуже високий рівень адгезії – акрилова штукатурка лягає навіть на не зовсім рівні поверхні;
- Низький рівень вбирання вологи – додатковий захист фасаду;
Недоліки:
- Низький рівень паропроникності;
- Легко спалахує.
Силикатна декоративна штукатурка виготовляється з рідкої форми калієвого скла, це паста з густою консистенцією, яка наноситься як на гладку, так і на рельєфну поверхню. Матеріал має хорошу гідрофобність, високу еластичність та паропроникність. Матеріал відрізняється стійкістю до утворення тріщин та довго зберігає первинний зовнішній вигляд. Щоб оновити зовнішній вигляд фасаду, на нього достатньо наносити шар фарби раз на 5-10 років. Крім цього, силікатна штукатурка є стійкою до утворення цвілі.
Нюанс – у процесі обробки необхідно використовувати ґрунтовку, що містить у складі кварцовий пісок. А при ґрунтуванні потрібно уважно стежити, щоб на поверхні, що обробляється, не залишилося слідів грибка або інших мікроорганізмів. Використання силікатної штукатурки дозволяє надавати поверхні різну фактуру. Досвідчені фахівці – такі, як майстри, що працюють у компанії Дом Ремонт – вміють створювати ефекти мармурової, гранітної, зістареної поверхні.
Силіконова штукатурка містить у собі силікон. Матеріал продається у готовому для використання вигляді. За допомогою силіконової штукатурки можна створити різні варіанти декору фасаду: малюнки, борозни, ефект каменів та ін.
Переваги силіконових сумішей:
- Високий рівень адгезії – швидке зчеплення з поверхнею стіни після нанесення;
- Високі еластичні властивості – надалі на поверхні не утворюються тріщини;
- Зручність нанесення;
- Не утворюється пліснява та грибок – у складі матеріалу є спеціальні компоненти, що виключають їх появу;
- Стійкість до впливу несприятливих погодних факторів;
- Стійкість до дії різких температурних перепадів;
- Пило- та брудовідштовхувальні властивості – жодних спеціальних засобів для догляду за обробленою поверхнею не потрібно.
Недоліки:
- Досить висока ціна;
- Необхідність використання грунтовки на базі силікону для нанесення на поверхню перед початком штукатурних робіт.
Також на ринку існує ще один варіант матеріалу для фасадного оздоблення – декоративна силікатно-силіконова зовнішня штукатурка. Основний зв'язуючий компонент даного складового матеріалу, з сополімерів силіконів і дисперсії силікатів калію. За робочими властивостями така суміш для зовнішніх робіт дуже близька до силіконових.
Варіанти фактур декоративної фасадної штукатурки
- “Короїд” – містить камінці певного розміру, від яких залежить інтенсивність нанесення рельєфу на поверхню. Завдяки цим зернам створюється зовнішній вигляд, схожий на малюнок деревної поверхні, ураженої жуком-древоточком.
- “Баранчик” – до наповнювача додані кам'яні елементи різних розмірів, завдяки яким формується структура поверхні з м'якими горбками;
- “Шуба” – структура рельєфу формується у процесі нанесення штукатурки на поверхню;
- “Крупа” (камінцева) – містить багато однакових за розміром великих каменів, в результаті виходить поверхня з дрібними горбками;
- “Мозаїка” (з декоративним каменем) – представлена виключно у силіконових та акрилових сумішах. Така штукатурка має прозорий сполучний компонент, поверхня після оздоблення виглядає, ніби вона щільно викладена кам'яною крихтою.
Переваги оздоблення фасаду декоративною штукатуркою
Можна виділити такі переваги використання фасадної декоративної штукатурки:
- Повітро- та паропроникність;
- Стійкість до значних перепадів температури та збереження властивостей за несприятливих погодних умов;
- Стійкість до впливу вологи, здатність відштовхувати дощ та сніг та не вбирати вологу з атмосфери;
- Додаткова шумо- та теплоізоляція – допомагає зберігати комфортний мікроклімат у приміщеннях;
- Стійкість до механічних впливів та деформації;
- Легке нанесення;
- Великий вибір варіантів кольору та текстури на будь-який смак;
- Екологічна безпека – суміші не виділяють токсичних речовин та є безпечними при довготривалому використанні.
Вартість фасадних робіт
При виборі фасадної штукатурки важливо розуміти, що якісний матеріал, так само, як і добре зроблена робота, просто не може бути дешевим. І пам'ятати про те, що професійно нанесена фасадна штукатурка прослужить багато років, зберігаючи первісний зовнішній вигляд. Важливу роль грає те, наскільки поєднується обраний вид штукатурки з поверхнею, яку планується його нанесення. Від цього залежить термін служби покриття. Для того, щоб фасад вашого будинку радував вас красивим оздобленням довгий час – звертайтеся до професіоналів Dom Remont. Наші фахівці також допоможуть вам вибрати потрібне покриття та зробити попередній розрахунок витрати матеріалу.