Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Установка радіаторів опалення

Технічний процес і вартість установки радіатора

  1. Коли пора міняти радіатори опалення. Види радіаторів.
  2. Етапи монтажу.
  3. Вартість установки радіатора в Києві.

Час міняти радіатор - що вибирати

Монтаж радиаторов отопления

З настанням холодів в магазинах починають активно продавати різні обігрівачі та електрокаміни, які люди поспішають купити. Це пояснюється тим, що старі моделі мають маленьку площу обігріву і недостатню тепловіддачу. Однак це далеко не кращий і точно не найекономічніший спосіб обігріти приміщення.

Набагато вигідніше провести заміну радіаторів опалення. Особливо з урахуванням того, що чим довше використовуються батареї, тим більше їх внутрішній просвіт заповнюється відкладеннями, різним сміттям, стінки іржавіють. В результаті струм води утруднюється, в приміщенні стає холодніше. Це дуже актуально для будинків старої споруди: хрущовок, сталинок.

Види радіаторів:

  • Біметалічні - найдоступніші з усіх варіантів;
  • Алюмінієві - практичний вибір;
  • Чавунні;
  • Сталеві;
  • Мідні - найбільш довговічні, відрізняються найвищою вартістю.

Який би варіант радіатора ви не вибрали, важливо враховувати, що послуга монтажу повинна здійснюватися відповідно до інженерних норм і правил. Правильно підібраний і встановлений радіатор не тільки зігріє ваш будинок, а й буде органічно виглядати в інтер'єрі будь-якого стилю. Також одночасно з заміною радіаторів дуже зручно провести заміну каналізаційних комунікацій і сантехнічної системи. Знижки від наших партнерів на великий асортимент сантехнічних матеріалів чекають вас в розділі "Наші знижки" - "Сантехнічні матеріали".

Установка опалювального радіатора

Перед тим, як починати роботи по заміні батарей опалення, дуже важливо узгодити з робочими ЖЕКу час відключення подачі води. Монтаж нових батарей дуже важливо доручати досвідченим професіоналам, адже в мережах централізованого опалення можливі гідроудари, яких може не витримати неправильно встановлений радіатор. Як результат - не тільки ваше майно постраждає, а також і квартири сусідів знизу.

Радиаторы отопления - установкаТонкощі, про які подбає професійний майстер перед монтажем - що треба передбачити:

  • Наявність динамометричних ключів, які відповідають розмірам батарей, що будуть встановлюватися. Речовини, що циркулюють в опалювальній системі, вимагають суворого дотримання динамометричних параметрів, тому що подаються в систему під великим тиском. При негерметичному з'єднанні може з'явитися струмінь води з труби або радіатора. Такі самі наслідки будуть, якщо занадто сильно перетягнути різьблення, що призведе до його зриву.
  • Після того, як вода в системі перекрита, треба за допомогою спеціального насоса відкачати з труб якомога більше рідини. Потім воду перекривають поруч з батареєю, яка буде замінюватися.
  • Обчислити приблизну кількість рідини в системі, де неможливо перекрити воду, і поставити ємності потрібного обсягу в потрібних місцях.
  • Заздалегідь підготовлена ​​схема підключення, підібрані потрібні деталі для монтажу.

Варіанти установки опалювальних радіаторів до стояків тепломережі:

  • Монтаж батареї радіатора без перемички. Коли на підходах до батареї є крани, обладнані американкою, можна знімати радіатор після закінчення опалювального сезону. Це робиться для очищення, проведення профілактичних або ремонтних робіт.
  • Монтаж радіатора з перемичкою - це дає можливість при необхідності перекрити кран і зняти радіатор в будь-який момент, при цьому вода продовжити текти по системі.
  • Монтаж опалювальної батареї з краном і перемичкою - завдяки крану весь обсяг вхідної води буде циркулювати по радіатора, це поліпшить віддачу тепла.

В основному установка радіатора відбувається в кілька етапів, які однакові для будь-якого виду радіаторів:

  1. Демонтуються старі батареї опалення;
  2. Готується і розмічається місце для установки нових батарей;
  3. Встановлюються кронштейни для нового радіатора;
  4. Навішуються нові радіатори;
  5. Нарізається різьба на стояку опалення;
  6. Новий радіатор підключається до стояка, одночасно встановлюється сполучна, запірна, регулююча арматура.

Радиаторы отопления - разводка

Коли нова батарея ставиться на місце, замість тієї, що прийшла в непридатність, то демонтаж старої можна здійснювати виключно після того, як буде відключений опалювальний стояк або вся мережа обігріву, і злита вся рідина-теплоносій.

Залежно від того, одно- або двотрубний вид комунікаційної розводки використовується в конкретній системі опалення, підбирають набір деталей для монтажу та їх кількість. Після цього закріплюють батарею на передбаченому для цього місці та здійснюють її підключення, в залежності від схеми.

Способи розведення опалювальних радіаторів:

  • Бокове підключення з одного боку. Найбільш популярний вид з максимальним рівнем віддачі тепла. При цьому вхідний шланг з'єднують з патрубком, розташованим зверху. Відвідний - з нижнім. Для такого з'єднання небажана нижня подача гарячого теплоносія, за допомогою бездротової технології труби, що підводить і нижнього патрубка радіатора - це зменшить потужність радіатора в межах 5-7%;
  • Підключення знизу - найбільш естетичний спосіб, тому що при такому способі все патрубки розташовані знизу і направляються в підлогу. Таке підключення застосовується тоді, коли опалювальні комунікації розташовані під підлогою або під плінтусом;
  • Підключення по діагоналі - для радіаторів, що мають велику кількість секцій (від 12 для однієї батареї). В цьому випадку труба, що підводить, з'єднується з верхнім патрубком з одного боку радіатора, а відвідна труба - з нижнім патрубком з іншого боку батареї;
  • Підключення послідовно - при цьому циркуляція теплоносія в системі здійснюється за допомогою тиску всередині мережі. Недолік цього методу в тому, що якщо потрібно замінити батарею - потрібно повністю відключати всю цілком систему опалення. Чи не краще рішення для холодної пори року. У таких системах використовують крани Маєвського для того, щоб випустити надлишок повітря, що накопичився;
  • Підключення паралельно - при цьому типі підключення теплоносій надходить в систему і відводиться за допомогою спеціального теплопроводу, вбудованого в обігрівальну мережу. Для того, щоб можна було легко здійснити заміну батарей без зупинки всієї системи, встановлюються крани на всіх входах і виходах. Недоліком можна назвати те, що якщо в мережі буде низький тиск, радіатори будуть слабо нагріватися.

Розрахунок місця розташування опалювального радіатора

Це наступний етап установки батарей, який також має певні нюанси, знати і враховувати які повинен професійний майстер.

  • Комунікації, які підводять до обігрівальних приладів, повинні бути розміщені під невеликим кутом, спрямованим в бік, в який рухається струмінь теплоносія. При ідеально горизонтальній прокладці, а також при нерівній установці радіатора почнеться скупчення в ньому повітря, позбавлятися від якого потрібно вручну, щоб уникнути зменшення тепловіддачі;
  • Дуже бажано, щоб розташування центральної осі місця монтажу батареї збігалося з центральною віссю, яка проходить по центру вікна;
  • Між радіатором опалення і поверхнею підлоги повинно бути не менше 70-120 мм;
  • Між батареєю і поверхнею стін повинен бути проміжок не менше 30-50 мм;
  • Між нижнім краєм підвіконня і верхньою частиною радіатора відстань не повинна бути менше 50-100 мм;
  • Рівень ухилу відрізків комунікацій, які підводяться до приладів опалення, повинен бути в межах 0.005-0.01, тобто трубу довжиною 100 см потрібно нахилити по ходу теплоносія не менше, ніж на 5 мм. Для обчислення загального ухилу вважають згідно довжини всіх відрізків труб, які монтуються;
  • Під час монтажу батареї важливо стежити за правильним розташуванням горизонтальних і вертикальних осей.

Після проведення всіх необхідних розрахунків і розмітки розташування радіатора опалення, на обрану частину стіни монтують теплоізоляційний матеріал. Це необхідно для віддзеркалення енергії в приміщення і підвищення рівня ефективності роботи обігрівача.

Матеріали, що забезпечують теплоізоляцію, представлені в дуже великому асортименті на будівельному ринку. Вони вже давно є суттєвою частиною опалювальний систем, що обумовлено впровадженням енергозберігаючої технологій.

Установка радиаторов отопления - крепления

Наступний етап - установка спеціальних кронштейнів, на які й буде підвішений новий радіатор опалення. В основному ці кріплення входять у комплект поставки батареї або ж вибираються в залежності від особливостей його конструкції.

Для кожного різновиду опалювальних радіаторів створені особливі кронштейни, що дозволяють прикріпити його максимально непомітно. Для того, щоб їх встановити, потрібно просвердлити стіну в попередньо прорахованих і зазначених місцях, зробити отвори, вставити туди дюбелі, і вже потім вкручувати підготовлені кріплення.

Після того, як кронштейни встановлені, на них навішують радіатор, які повинен надійно спиратися на кожне кріплення, строго дотримуючись горизонтальних і вертикальних осей. Під час монтажу радіатора не слід знімати установчу плівку - так ви захистите його від ненавмисних ушкоджень або бруду. Потім з нової батареї знімають повністю всі заглушки і починають приєднувати її до опалювальної системи.

Патрубки радіатора за допомогою сгонов з різьбленням приєднують всі комунікації, що відповідають за підведення та відведення теплоносія.

Крім цього, монтують всю потрібну запірну та регульовану арматуру, повністю герметизують кожен стик. І тільки після завершення всіх цих робіт можна знімати захисну плівку.

Підводячи підсумок, можна сказати, що хоча заміна радіатора опалення і здається технічно нескладним процесом, на практиці тут дуже багато нюансів, передбачити які може тільки кваліфікований фахівець.

Для того, щоб все було виконано згідно існуючих норм і правил, краще доручати цю роботу перевіреним майстрам або компаніям, які дають гарантію на виконані роботи.

Кілька порад для того, щоб ваш радіатор працював максимально ефективно:

  1. Установка фольгованого листа теплоізоляційного матеріалу на стіні за батареєю - для того, щоб потоки тепла не йшли "в стіну", а обігрівали приміщення;
  2. Одним з кращих матеріалів для радіаторів вважають металопластик. Він безпечний, має невелику вагу, великий термін служби і відрізняється естетичним зовнішнім виглядом, відповідним під будь-який дизайн інтер'єру;
  3. Для максимального рівня тепловіддачі проміжок між верхньою частиною батареї і низом підвіконня не повинен бути менше 90 мм, для повноцінної циркуляції повітря в приміщенні і забезпечення обігріву;
  4. Верхня частина підвіконня не повинна перекривати батарею.

Після підключення будь-яких типів опалювальних радіаторів професійні фахівці обов'язково проводять перевірку правильності роботи системи, підписують акт виконаних робіт і надають гарантію на всі виконані роботи терміном від 2 до 8 років.

Вартість установки радіатора опалення в Києві

В середньому ринок будівельних послуг в Україні пропонує ціни на установку радіаторів опалення від 26.18 грн за 1 секцію. Вартість ремонтно-будівельних робіт від майстрів DomRemont можна побачити в розділі "Прайс лист". Ціна залежить від виду радіатора, кількості секцій, конструктивних особливостей системи опалення або конкретного приміщення і ще від безлічі факторів.

Інші послуги

Установка змішувача
Установка змішувача: ціна, нюанси монтажу Які бувають змішувачі. Заміна змішувача - поетапний опис. Установка...
Установка сантехнічних комунікацій
Заміна стояка каналізації: ціна послуги, що потрібно знати В яких випадках потрібен ремонт, а в яких - заміна кана...
Установка акрилової ванни
Установка акрилової ванни ціна Різновиди ванн на сучасному ринку. Переваги ванн, створених з акрилу. Установк...
Встановлення гідроізоляції підлоги
Гідроізоляція під плитку у ванній Для чого робиться гідроізоляція під плитку у ванній. Які вимоги до гідроізоля...