Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Встановлення гідроізоляції підлоги

Гідроізоляція під плитку у ванній

  1. Для чого робиться гідроізоляція під плитку у ванній.
  2. Які вимоги до гідроізоляції ванної під плитку.
  3. Види матеріалів для гідроізоляції й технологія їх нанесення.
  4. Ціна послуги.

Навіщо потрібна гідроізоляція під плитку у ванній

Гидроизоляция под ключ

Якісна, надійно виконана гідроізоляція санвузла - це обов'язкова складова добре зробленого ремонту. Адже підвищений рівень вологи рано чи пізно спричинить негативний вплив на все приміщення, наприклад, конденсат буде створювати несприятливі умови для стінних поверхонь. Для того, щоб попередити ці небажані ефекти, і потрібно заздалегідь продумати, як буде влаштована гідроізоляція поверхонь підлоги і стін.

Сьогоднішній ринок будівельних товарів пропонує широкий асортимент потрібних в процесі облаштування гідроізоляції матеріалів. Єдина для всіх використовуваних компонентів умова - суворе дотримання технології монтажу. При виборі слід орієнтуватися на те, яку суми ви можете витратити, терміни проведення робіт, площу приміщення і професійні навички будівельної бригади.

Найефективніше рішення - це повністю оброблена гідроізолюючим матеріалом підлога плюс перехід гідроізоляції на поверхню стін, причому на висоту не менше 0.3 м. Захист від потрапляння вологи потрібен стінним поверхнях в зонах установки умивальника, душової кабіни та інших сантехнічних аксесуарів, які не менше 50 см по висоті , а також на всі боки. Дуже завбачливо буде зробити також гідроізоляцію місця розташування водопровідних стояків, тому що саме тут найчастіше виникають протікання.

Найкраще доручити проведення робіт з гідроізоляції приміщення кваліфікованим фахівцям. Помилки в ході робіт можуть привести не тільки до необхідності позапланового ремонту і псування особистих речей. При серйозному витоку, якщо вода заллє сусідів, що живуть нижче, це бути причиною судового позову.

Різновиди матеріалів, які застосовуються, щоб забезпечити гідроізоляцію, особливості їх нанесення

Сьогоднішній ринок матеріалів для будівництва та ремонту може запропонувати наступні варіанти матеріалів, використовуваних з метою захисту від води:

  • Плити і панелі з водовідштовхувальними властивостями;
  • Матеріали, як наплавляються, що володіють вологозахисними властивостями;
  • Пастоподібні матеріали, що обволікають виворітну частина плитки, що створюють таким чином надійний захищаючий прошарок;
  • Штукатурка - нанесений шар має гідроізоляційні властивості плюс дає можливість зробити вирівнювання стінних поверхонь;
  • Стяжки на основі цементу, а також заливки на полімерній основі, посилені армуючою фіброю;
  • Просочення з вологозахисними властивостями, застосовується для гідроізоляції будматеріалів.

Застосування обмазувальної гідроізолюючої технології

Речовини, які використовуються для цього виду гідроізоляції, реалізуються в сухому вигляді або у формі гранул, бувають 2 варіантів: одно- і двокомпонентні (еластичніші та швидко висихають).

Сюди відносять такі матеріали:

  • Мастики на основі бітуму і полімерів: реалізуються в уже підготовленому для вживання вигляді. Складаються з бітумно-в'яжучого компонента з полімерними наповнювачами. Не містять токсичних речовин, допускається використання виключно з метою забезпечення захисту від води плитки для підлоги. Крім цього, важливо по завершенню будівельних робіт нанести тонкий шар стяжки на оброблену поверхню. Цей вид гідроізоляції добре зарекомендував себе для захисту від вологи ванних кімнат з маленькою площею.
  • Гідроізоляційна суміш в рідкій формі (так звана "рідка гума") - дуже поширений матеріал, часто використовується. Це обумовлено легкістю використання складу, який наноситься на заздалегідь очищені від забруднень і підготовлені поверхні шпателем / валиком. Для більш комфортного нанесення рекомендується застосовувати валики, що дають шар не більше 0.4 см за 1 прохід.
  • Гідроізолюючі матеріали на основі цементу і полімерів - розчини швидкого висихання. Такі суміші використовуються при проведенні невеликих за обсягом ремонтних робіт або з метою попередження протікань поверхні з бетону. Дуже хороший вибір для гідроізоляції під плитку поверхонь як підлоги, так і стін.
  • Емалі на основі акрилової - найбільш дешевий, разом з тим найменш довговічний варіант гідроізолюючих матеріалів. Здійснювати нанесення на поверхні рекомендується не менше ніж трьома шарами, однак і це не вбереже матеріал від розтікання через якийсь проміжок часу.
  • Рідке скло - альтернатива акрилової емалі, при обов'язковій умові використання в поєднанні з пластифікатором.

Переваги застосування обмазувальної гідроізоляційної технології:

На сьогоднішній день це найкращий варіант захисту поверхонь підлоги і стін ванних кімнат від дії високого рівня вологи.

Переваги:

  1. Після монтажу формується монолітний шар, що відрізняється високим рівнем щільності, а також вологостійкістю;
  2. Повноцінно закриває дефекти у вигляді нерівностей і поглиблень на поверхні, а не просто маскує їх;
  3. Може застосовуватися для обробки будь-якого виду матеріалу;
  4. Високий рівень стійкості до хімічних впливів;
  5. Всі компоненти є безпечними для людей;
  6. Невисока вартість.

Мінуси:

  1. Вимагає підтримки потрібної температури під час висихання;
  2. Не витримує впливу зниженої температури - шар стає крихким.

Використання обклеювальних гідроізолюючих матеріалів

Гидроизоляция ванной под ключ

Дані матеріали реалізуються вже в підготовленій до застосування формі, найпопулярнішими і затребуваними є руберойд і толь. Нові варіанти цих рулонних покриттів виробляються з склотканини або поліестера.

Розрізняють такі різновиди обклеювальних гідроізолюючих матеріалів:

  1. Рулонні - їх головна перевага складається в простоті застосування, легкості настилу на стіни, до них також відноситься і плівка з поліетилену. Герметичні матеріали, застосовуються переважно в комплексі з цементно-піщаними або бетонними стяжками. З урахуванням технічних параметрів та інших нюансів гідроізолюючих матеріалів, може застосовуватися гарячий або холодний спосіб;
  2. Наплавлювальні - установка здійснюється методом приклеювання наступного шару матеріалу на попередній.
  3. Мастики - універсальні матеріали, які можна однаково ефективно застосовувати для вологозахисту як поверхонь підлоги, так і стін. Вони створюються на основі полімерних з'єднань, на базі модифікованого бітуму, також іноді мають спеціальні добавки для поліпшення технічних параметрів;
  4. Проникаючі матеріали - дуже рідко використовуються для гідроізоляції ванної під плитку, містять в складі полімери з дуже високим рівнем стійкості до змін зовнішніх умов. Плюсами цих матеріалів є те, що вони добре застосовуються в приміщеннях з невисоким рівнем вологи, мають невелику вартість і широкий розмірний ряд, це сприяє комфортному монтажу.

Один з кращих матеріалів, що застосовуються для забезпечення гідроізоляції стін ванної під плитку - суміш на основі цементу і полімерних з'єднань, що забезпечує якісний захист стін на досить тривалий період. Крім неї, хороший захист від води дає застосування мастики - вона має хороші гідроізоляційні параметри плюс відрізняється високою здатністю до адгезії матеріалів.

Технологія застосування гідроізолюючих матеріалів

Що треба знати для того, щоб гідроізоляція ванною під плитку була ефективною

Дуже часто для фінішної обробки підлоги у ванній застосовується керамічна плитка. Даний вид підлогового покриття, за умови укладання з дотриманням правильної технології, повністю герметичний і не потребує додаткової гідроізоляції. Також гідроізоляція не потрібна сучасним сумішам для затирання швів між плитками. Однак навіть якщо в приміщенні обробка виконана із застосуванням плитки, все-таки фахівці рекомендують подбати про загальну гідроізоляцію. І ось чому:

  1. Для того, щоб в разі аварійного прориву труб наслідки були мінімальними. При появі значного протікання наявність загальної гідроізоляції на деякий час зможе врятувати ситуацію. При цьому важливо, щоб підлога в санвузлі був розташований нижче, ніж пів в коридорі будинку. Це допоможе відстрочити затоплення інших приміщень.
  2. Якщо в результаті механічного пошкодження на плитці з'явиться тріщина, то така плитка втратить свою герметичність, і вода потрапить на шар основи підлогового покриття. Звичайно, найкраще якомога швидше замінити тріснуту плитку, але якщо зробити це відразу не виходить, то гідроізоляція підлоги - відмінний вихід.

Для того, щоб якісно виконати гідроізоляцію за допомогою цементно-полімерної суміші, потрібно враховувати наступні моменти:

  1. Перед початком робіт по власне гідроізоляції потрібно на поверхню нанести 2 шари грунтовки. Особливо якісно слід наносити її в кутах приміщення і місцях виходів труб;
  2. Також кути обов'язково повинні бути ретельно проклеєні за допомогою спеціальної будівельної стрічки для гідроізоляції, на труби одягаються спеціальні манжети;
  3. Після того, як шар гідроізоляційного матеріалу нанесений на поверхню, стіну потрібно додатково покрити зверху бетоноконтактом. Для посилення захисних властивостей слід використовувати армуючу сітку;
  4. Облицювальні роботи починають тільки тоді, коли шари повністю висохли.

Гідроізоляційні роботи, що проводяться для ванної та душової кімнати, значно розрізняються за площею так званих "мокрих" і "вологих" областей. У комплекс гідроізоляційних робіт, що проводяться у ванній кімнаті, входять обробка повністю поверхонь підлоги і стін у тих зонах, де відсоток вологості найбільш високий.

Якщо ж встановлена ​​душова кабінка, то гідроізоляційний шар розташовується на тій поверхні, яка відноситься до "мокрої" області. Додатково в цьому випадку для стиків стін і підлоги застосовується стрічка ущільнювача для забезпечення герметичності. Отже, шар гідроізолюючого матеріалу наносять на поверхню підлоги, області стін близько сантехнічних комунікацій, близько душа, місця стиків і швів між стінами, а також з'єднання стін з підлогою.

В першу чергу важливо визначитися з тим, які саме суміші будуть використовуватися для забезпечення гідроізоляції, потім придбати їх. Купити якісні матеріали для гідроізоляції зі знижками від наших партнерів можна на сторінці "Наші знижки".

Список матеріалів, які найбільше користуються попитом:

  • Стрічка для ущільнення 70-120 міліметрів;
  • Глибоко проникаюча суміш для грунтовки (на базі акрилу);
  • Мембрана гідроізоляційна (в основному сіра);
  • Мембрана гідроізоляційна (блакитного кольору);
  • Мембрана полімерно-цементна підвищеної еластичності, з гідроізоляційними властивостями.

Гидроизоляция под ключ - материалы

Найефективніша технологія гідроізоляційного захисту приміщення ванних або душових - це обмазувальний спосіб. Завдяки цій технології створюється безшовний еластичний шар високоміцного матеріалу, який забезпечує повну ізоляцію поверхонь від попадання вологи. Також це найбільш простий у виконанні метод гідроізоляції.

Перевірка місць стиків стін зі стяжкою - за технологією в цих місцях по периметру приміщення монтуються демпферні стрічки спеціального призначення. Вони мають м'яку структуру, яка не витримує навантаження. Стрічку, яка виступає на верхню частину стяжки, слід рівно відсікти за допомогою гострого монтажного ножа. Потім перевіряють якість монтажу демпферної стрічки. На ділянках, де шар стяжки щільно прилягає до стіни, за допомогою гострого інструменту слід зробити просвіт і помістити в нього шматочок стрічки. Якщо цим знехтувати, в результаті деформації шару стяжки після змін температури в приміщенні в її шарі з'являться тріщини. Згодом це призведе до порушення герметичності гідроізоляції та її сумних й фінансово витратних наслідків.

Буває так, що плитка відривається від підлоги - це веде до необхідності укладання плитки заново, займає багато часу і обходиться недешево. Найнеприємніше, коли таке відбувається вже після того, як ванна кімната активно використовується, в ній встановлені меблі, сантехніка. Також необхідно перевірити, в якому стані знаходиться дверна коробка і прилеглий до неї шар стяжки. Адже саме в цьому місці відбувається просочування води з ванної кімнати, як результат помилок, допущених при установці дверей. Якщо двері не стійко закріплені, коробка хитається під час відкривання / закривання дверей - цього більш ніж вистачить для порушення ізоляції від води. При виявлених проблемах зі стійкістю дверей їх слід зняти і додатково зміцнити коробку.

Далі слід підготувати все необхідне для приготування гідроізолюючої суміші:

  • Резервуар для розчину;
  • Пензлик з валиком для нанесення;
  • Гостро заточений монтажний ніж;
  • Дрель, обладнану насадкою-міксером;
  • Робочі рукавички.

Наступний етап - підготовка поверхні перед гідроізоляцією, яка включає в себе усунення всіх дефектів поверхні: тріщин, нерівностей, пошкоджених ділянок. Обмазувальні матеріали для гідроізоляції не потрапляють всередину тріщин, в той самий час шар, що знаходиться на поверхні, пошкоджується в процесі укладання плитки.

  1. Поверхню ретельно очищають, прибираючи пил і сміття, найкраще пропилососити за допомогою потужного пилососа, після чого просушують підставу з піщано-цементної суміші. Також видаляють ті ділянки основи, які слабко закріплені. Існують різновиди полімерних мастик, які допускають нанесення на вологу основу без втрат надійності та рівня адгезії. Однак слід пам'ятати, що якщо підстава волога, то під шаром гідроізолюючого матеріалу вона буде просихати досить довго, що може негативно позначитися на решті архітектури приміщення;
  2. Підготовка підстави починається з перевірки стану стяжки. При цьому допускається відхилення по вертикалі, яке не перевищує 0.1 см на метр погонний, в кутах перепад висоти допустимий в рамках +/- 0.2 см. Якщо на підставі будуть дефекти (тріщини або нерівності) або великі перепади, це створить проблеми під час укладання плитки . Важливо пам'ятати, що обмазувальні матеріали для гідроізоляції не потрапляють всередину тріщин, в той самий час шар, що знаходиться на поверхні, пошкоджується в процесі укладання плитки. Тому наявні тріщини необхідно закрити, краще все використовувати для цього цементно-піщану суміш, збільшивши в ній відсоток вмісту цементу наполовину. Таким чином суміш буде міцнішою і швидше застигне. Необхідність додавання більшої кількості цементу обумовлена ​​тим, що з-за невеликих розмірів тріщини не створюється необхідних умов для адгезії через швидке випаровування води. Саме для підвищення міцності й потрібно додавати більше цементу. Дефекти поверхні розширюють таким чином, щоб вони стали П-подібної форми, і заповнюють приготовленою сумішшю. Також вкрай важливий момент полягає в тому, що перед початком забивання тріщин їх необхідно як слід намочити водою. Коли етап підготовки завершений, в результаті поверхні стін / підлоги повинні вийти рівними, гладкими, що не містять видимих ​​дефектів.
  3. Готують розчин для ремонту по інструкції виробника. Роботу слід починати з кутів і місць виходу сантехнічних комунікацій, розташованих в підлозі - саме ці місця є найбільш вимагаючими уваги. Шви герметизують за допомогою спеціальної еластичної стрічки, що має ширину близько 100 мм і довжину рулону 200-250 см. Оптимально на кожну стіну використовувати один цілісний відріз стрічки, тому що будь-які з'єднання - це ймовірні місця майбутніх протікань.
  4. Наступний після вибору потрібних матеріалів для гідроізоляції та підготовки поверхні для обробки етап - це власне нанесення матеріалів. Готову будівельну суміш накладають за допомогою шпателя на потрібну область поверхні, шар товщиною 0.1-0.5 см. Спочатку поверхню прогрунтовують, для поліпшення показників адгезії шару наноситься гидроізолюючого матеріалу. Для прогрунтовування використовується глибоко проникаюча акрилова грунтувальна суміш. Грунтовку наносять на очищену поверхню в 1-2 шари за допомогою валика або пензлика. Через 60 хвилин після завершення грунтовки можна починати нанесення мембрани з гидроізолюючими властивостями.

Наносити перший шар гідроізолюючого матеріалу слід за допомогою широкого шпателя або жорсткої щітки. Важливо, щоб гідроізоляційний матеріал не тільки покрив всю потрібну площу, а ще й як можна сильніше втерся в неї. Незважаючи на зазначені виробниками норми витрат матеріалів, практика підтверджує, що під час нанесення реальна витрата вище зазначеного на 15-20%, це слід враховувати.

Дуже небажано робити перерви в процесі нанесення через те, що треба приготувати нову порцію розчину. Це негативно позначається на якості гідроізоляції. Після того, як перший шар нанесено, необхідно дати час адгезії матеріалів, в основному це період від 6 до 12 годин. Потім можна приступати до нанесення другого шару, попередньо перевіривши, чи висох перший. Шар повинен витримати вагу дорослої людини без утворення слідів. Другий шар наноситься перпендикулярно по відношенню до першого - це покращує герметичність покриття. Розгладжують і вирівнюють нанесену суміш.

Після закінчення цього етапу області кутів і стиків в приміщенні слід промазати шаром гідроізоляції, відповідним по ширині ущільнювальній стрічці. Після цього приклеюють стрічку і наносять зверху шар гідроізоляції. У тих місцях, де проходять сантехнічні комунікації, застосовуються спеціальні ущільнювальні манжети, вони після також піддаються герметизації за допомогою мембрани.

Спочатку відміряють точну довжину стрічки для ущільнення, з огляду на необхідність допуску 0.4 см для місць з'єднання. Нанесення починають від кутів приміщення, можна скористатися вже підготовленими куточками. Важливо, щоб укладання стрічки було проведено рівно, на одному рівні. Після цього на крайні частини стрічок і куточків наносять гідроізолюючий шар. На серединну частину стрічки, яка покрита еластомером, шар гідроізоляції наносити не потрібно.

Дуже важливо не використовувати під час проведення робіт загострені предмети, які можуть порушити цілісність тендітної стрічки. Коли області стиків і кутів приміщення загерметизовані, здійснюють нанесення еластичної мембрани з гидроізолюючими властивостями. У тому випадку, якщо передбачається установка в подальшому системи тепла підлога, потрібно зверху гідроізоляційного шару покласти шар стяжки.

Після завершення всього обсягу робіт по забезпеченню гідроізоляції приміщення, можна приступати до облицювання поверхонь підлоги і стін ванної за допомогою керамічної плитки. Укладання можна здійснювати на спеціальний високоеластичний клейовий розчин безпосередньо на гідроізолюючий шар. Починати монтаж плитки слід не раніше, ніж пройде 24 години з моменту завершення гідроізоляційних робіт.

Гідроізоляція ванною - ціна

Вартість гідроізоляції ванної кімнати, проведена професійними фахівцями, з використанням якісних матеріалів, не може бути низькою. Для кожного конкретного випадку проводиться індивідуальний прорахунок з урахуванням всіх побажань замовника та особливостей приміщення. Ознайомитися з цінами послуг компанії Dom Remont можна в розділі “Прайс лист”.

Інші послуги

Установка радіаторів опалення
Технічний процес і вартість установки радіатора Коли пора міняти радіатори опалення. Види радіаторів. Етапи монт...
Установка змішувача
Установка змішувача: ціна, нюанси монтажу Які бувають змішувачі. Заміна змішувача - поетапний опис. Установка...
Установка сантехнічних комунікацій
Заміна стояка каналізації: ціна послуги, що потрібно знати В яких випадках потрібен ремонт, а в яких - заміна кана...
Установка акрилової ванни
Установка акрилової ванни ціна Різновиди ванн на сучасному ринку. Переваги ванн, створених з акрилу. Установк...