Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Установка змішувача

Установка змішувача: ціна, нюанси монтажу

  1. Які бувають змішувачі.
  2. Заміна змішувача - поетапний опис.
  3. Установка змішувача - ціна в Києві.

Види змішувачів в залежності від характеристик

Установка смесителя

Перед тим, як вирушати в магазин за новим змішувачем, потрібно зрозуміти, як переважно ви будете користуватися раковиною. Наприклад, ви будете мити в ній руки, або додатково ще і свого пса, який повернувся з вигулу. І з огляду на це визначитеся з необхідними характеристиками змішувача - необхідний вам високий / низький, довгий / короткий.

Далі слід зрозуміти, якою має бути раковина, відповідна під змішувач, який вам потрібно: глибока / плоска, широка / вузька і т.д. Визначившись з параметрами мийки та змішувача, можна вибирати моделі, які підходять по дизайну.

Не важливо, вирішили ви замовляти нову раковину і змішувач окремо або ж це один з етапів ремонту. Важливо знати, якими вони бувають, щоб підібрати найбільш підходящу модель. Знижки на сантехніку (і не тільки) від наших партнерів можна побачити в розділі "Наші знижки".

За матеріалом виготовлення змішувачі для ванни або кухні діляться на:

  1. Латунні - найбільш популярна альтернатива металу, відрізняється міцністю і стійкістю до іржі. Крім цього, латунні змішувачі часто покриваються зверху іншим металом для поліпшення естетичних параметрів. Латунні змішувачі мають чималу вагу.
  2. З легованої сталі - висока вартість, малий термін експлуатації і непрактичність обумовлюють низьку популярність таких змішувачів.
  3. Пластик - використовується у виробництві деталей, які можуть мати різноманітне покриття (хром, нікель, емаль, позолота). Оптимальний вибір - це хром, найбільш довговічний, гіпоалергенний і зносостійкий матеріал.
  4. Кераміка - також застосовується у виготовленні деталей змішувача.

За видами змішувачі діляться на наступні групи:

  1. Двохвентильні. Це оптимальний варіант для інтер'єру ванної в класичному стилі. Змішувач такої конструкції працює за допомогою крана-букси, що регулює надходження з одного боку гарячої води, а з іншого - холодної. Змішувачам даного виду потрібно час від часу проводити заміну прокладки, тому що вона зношується і кран починає протікати. На практиці це не найзручніший варіант змішувача - через можливість проворота вентилів на 360 градусів складно регулювати температуру подається води.
    Нові моделі двохвентильних змішувачів комплектуються 2 спеціальними клапанами і механізмом обертання, до яких підключені перфоровані пластини з кераміки. Це робить налаштування температури подачі води швидше і простіше. Такі моделі мають градус провертання 90 або 180.
  2. Одноважільні. Найпопулярніший на сьогодні тип змішувачів. Подача води регулюється за допомогою однієї ручки: зсув по вертикалі змінює натиск води, по горизонталі - температуру. Основа такої моделі - картридж або кульовий механізм. Більш затребувані змішувачі з картриджами, тому що мають технічні переваги. Також до цього виду змішувачів належить джойстіковий механізм змішувача для ванни, відмінність якого від стандартних полягає в вертикальному розташуванні важеля регулювання подачі води. Такий механізм менш поширений, в той же час він дуже практичний.Установка смесителя - виды
  3. Каскадні. Цей варіант змішувачів має такий самий механізм регулювання подачі води, як й інші змішувачі з одним важелем, однак вода ллється НЕ струменем, а формує водоспад. Змішувач такої моделі в поєднанні з ефектним дизайнерським оформленням, наприклад, підсвічуванням, може стати справжньою родзинкою інтер'єру ванної кімнати.
  4. Термостатичні. Використання даного виду змішувачів дозволяє раз задати необхідну температуру і забути про її регулювання. Ці змішувачі не залежить в своїй роботі від рівня тиску в комунікаціях водопостачання. Ця конструкція змішувача дуже зручна у використанні. Управління подачею води здійснюється за допомогою 2 ручок, одна з яких регулює натиск, а інша - температуру води.
    Після того, як користувач виставить потрібні параметри, змішувач буде подавати воду відповідно до них в автоматичному режимі. Такий варіант - ідеальний для сім'ї, в якій є маленькі діти, тому що попереджає ймовірність опіку, навіть в період збоїв подачі води в системі водопостачання.
  5. Безконтактні. Такий тип змішувача взагалі не має ручки, подача води регулюється за допомогою інфрачервоного сенсора. Вода подається при піднесенні рук до крана і припиняється, коли користувач прибирає їх. Це дуже зручно і в той же час ще й зменшує витрату води. Такі моделі найбільш затребувані в громадських місцях. Технічно безконтактні змішувачі легко підключаються до будинкової системи електропостачання або радіаторів опалення.
  6. Комбіновані. Даний вид змішувачів обладнаний обертовим гусаком, використовується для регулювання подачі води одночасно в душі та в крані. Конструкція цього змішувача робить його найбільш тендітним і має малий термін служби.

За методом установки розрізняють наступні типи змішувачів:

  1. Настінний - найбільш проста установка, класичний варіант. Монтаж здійснюється на труби подачі води, які виведені зі стін. Такий монтаж підходить для змішувача будь-якого виду змішування.
  2. Врізний - монтаж здійснюється на бортик ванни, що дає можливість обійтися без зайвих дірок в стіні. Особливо акуратно виглядає комплект з душу і змішувача такого типу, тому що душовий шланг в цьому випадку буде приховано.
    Нюанс: для змішувачів даного виду важливо передбачити наявність отвори в борту ванни, які іноді робляться ще на стадії виробництва.
  3. Підлоговий - витонченість і стиль дизайну цих змішувачів створений спеціально для використання в комплекті з окремими ваннами. Найчастіше застосовується в просторих ванних кімнатах, з розташуванням ванни в центрі приміщення. Одноважільні змішувачі цього типу повинні мати найпростіше управління, яке легко можна здійснити однією рукою.
  4. Вбудований в стінку - має дуже невеликі габарити і мінімалістичний дизайн, в якому відсутні труби і кріпильні елементи. Зовні видно тільки кран і вентилі, все інше приховано в стіні.

Заміна змішувача - поетапний опис

Установка смесителя - этапы работыЗвичайно, найбільш зручний і надійний варіант - це скористатися послугами професійного майстра-сантехніка. Тільки в цьому випадку ви можете не переживати про те, що з вашим новим змішувачем відбудеться щось непередбачене і неприємне.

Що потрібно для того, щоб здійснити установку змішувача:

  • ФУМ (стрічковий ущільнювач), не рекомендується використання клоччя з льону;
  • Ключ ріжковий (10, 11);
  • Ключ трубчастий, щоб затягнути гайки, що знаходяться у важкодоступних місцях під раковиною;
  • Комплект для установки, що містить кільця ущільнювача (2 напівшайби), 1 напівшайба у вигляді підкови з металу, 1 (2) шпильки, гайку. Якщо кільця ущільнювача в комплекті неякісні, краще придбати окремо більш товсті та міцні;
  • Викрутку, невеликий ключ, а також пасатижі;
  • Таз, ліхтар, ганчірка і ємність для води;
  • Пара якісних сантехнічних підводок - в комплекті часто зустрічаються короткі сілуміновие, це не найкращий варіант.

Етап No1 - демонтаж старого змішувача, підготовка до установки нового. В першу чергу необхідно подбати про те, щоб перекрити водопостачання. На денце раковини / ванни слід покласти тканину - таким чином маленькі деталі не проваляться у водостік, а великі - не зашкодять. Потім проводиться демонтаж крана, який буде замінений. Попередньо роз'єднують старі шланги з трубами, що подають гарячу і холодну воду - вручну або за допомогою ріжкового ключа. Попередньо вниз підставляють ємність (таз, миску) для зливу води, що залишилася. Після того, як всі залишки води виллються, різьблення повинна бути насухо витерта. Трубчастим ключем відгвинчують 1 (або 2) притискні гайки, розташовані на шпильках, які з'єднують змішувачем з раковиною або ванною. Вони розташовані безпосередньо під раковиною. Після того, як гайки будуть відкручені, легко зніметься металева полушайба. Після цього можна витягувати шланги змішувача і сам змішувач з отвору раковини / ванни.

Етап No2 - з'єднання змішувача і підведень. Спочатку збирають сам змішувач - підключають до підведень. Двохвентильний змішувач потребує попередньої збірки, для чого кран вставляється в корпус до обмежуючого кільця, потім акуратно прикручується ручним способом. Потім обмотують край підводки за допомогою ФУМ стрічки (це не є обов'язковим). Після цього край першої підводки вставляється у відповідний отвір змішувача і прикручується руками і далі за допомогою ріжкового ключа на 10. Так само прикручують і другий шланг. Нюанс: з великою силою затягувати не можна, оскільки це може привести до пошкодження прокладки, в той же час і надмірно слабо затягувати теж не рекомендується. Після цього приєднують 1 або 2 штирі-шпильки догори різьбленням в отвори, передбачені для них. Підводки протягується в кільце ущільнювача, кільце переміщається до основи корпусу змішувача і там закріплюється.

Установка смесителя - процесс монтажа

Етап No3 - установка змішувача. В отвір для посадки протягуються обидва краї шлангів, ставиться змішувач. Далі внизу одягається на підводки гумова притискає шайба і кріпиться шайба в формі підкови з металу. З нижнього боку одягається шпилька-гайка. Заключна частина - з'єднання змішувача і труб подачі гарячої та холодної води, тут також дуже важливо затягнути гайку досить міцно і в той же час без зайвих зусиль.

Етап No4 - з'єднання з трубами подачі води. На даному етапі важливо пам'ятати, що гаряча вода подається з труби, розташованої праворуч, а холодна - з розташованої зліва. Якщо при монтажі використовувалися гнучкі шланги, рекомендується установка відводів, оснащених кранами.

Етап No5 - перевірка правильності роботи комунікацій. Спочатку включається гаряча вода, потім - холодна. При відсутності протікання і плавному вигині підводок у формі U все змонтовано правильно. Якщо ж виявляються протікання, є велика ймовірність, що це результат пошкодження ущільнювача, які необхідно зняти і поміняти.

Установка змішувача - ціна в Києві

Купити новий змішувач в Україні можна як в магазині, так і на ринку. Рекомендується робити вибір на користь перевірених магазинів, що постачають якісну продукцію і дають гарантію на свої товари. Середня вартість демонтажу змішувача - від 100 грн. Монтаж нового змішувача обійдеться від 250 грн.

При цьому важливо пам'ятати, що якісна робота не може коштувати зовсім дешево. Неправильно встановлений змішувач може привести до додаткових витрат на нові комплектуючі, стати причиною затоплення квартири і ще багатьох неприємних ситуацій. Тому вкрай важливо довіряти установку професійним сантехнікам. Ознайомитися з розцінками на послуги компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".

Фахівці компанії допоможуть вам вибрати оптимально відповідний механізм, порадять спосіб кріплення, підкажуть по будь-яким пов'язаним з установкою питань. майстри вважають за краще замовляти деталі та комплектуючі у надійних постачальників. Також професійні сантехніки Дом Ремонт завжди надають гарантію на будь-які виконані роботи.

Інші послуги

Установка радіаторів опалення
Технічний процес і вартість установки радіатора Коли пора міняти радіатори опалення. Види радіаторів. Етапи монт...
Установка сантехнічних комунікацій
Заміна стояка каналізації: ціна послуги, що потрібно знати В яких випадках потрібен ремонт, а в яких - заміна кана...
Установка акрилової ванни
Установка акрилової ванни ціна Різновиди ванн на сучасному ринку. Переваги ванн, створених з акрилу. Установк...
Встановлення гідроізоляції підлоги
Гідроізоляція під плитку у ванній Для чого робиться гідроізоляція під плитку у ванній. Які вимоги до гідроізоля...