Звукоізоляція стелі
Звукоізоляція стелі
- Коли потрібна звукоізоляція.
- Види звукоізоляції стелі: матеріали, нюанси.
- Шумоізоляція стелі - як це робиться на практиці.
У яких випадках потрібна звукоізоляція житла
Тиша і спокій - це одна з важливих частин домашнього затишку, адже приходячи після роботи додому, хочеться розслабитися. Тим, хто не хоче чути сусідські вечірки, плач немовляти, гавкіт собак, шум ремонту та інші сторонні звуки, слід серйозно вивчити питання звукоізоляції. Це завдання особливо гостро стоїть в багатоповерхових панельних будинках і в "хрущовках", тут можна почути всі звуки від сусідів зверху, зі сходів, з шахти ліфта.
В першу чергу потрібно зрозуміти, чи знадобиться звукоізоляція стін і стелі, або ж тільки шумоізоляція стелі під ключ. Для цього, в той час, коли буде чутно шум, можна прикласти вухо спочатку до стелі, потім до стін. Якщо рівень чутності шуму однаковий - потрібна комплексна звукоізоляція стелі та стін. Крім цього, звукоізоляцію стін і стелі роблять в тому випадку, коли загальна площа стін більше, ніж площа стелі, в 5 разів і більше. На практиці в Україні найбільша кількість шуму потрапляє в квартиру саме від верхніх сусідів.
Весь сторонній шум можна розділити на 2 види: ударний і повітряний. Ударний шум в приміщенні - це звук кроків, руху меблів, падіння чогось важкого на підлогу і т.д. Це той шум, який передається по всій будівлі через деталі конструкції, інженерні системи, перекриття. Повітряний шум - це звук голосів, музика, тощо.
Для того, щоб мінімізувати повітряний шум, буде потрібен монтаж шумоізоляційної стелі. Щоб позбутися від ударного шуму, потрібно провести комплексну шумоізоляцію всіх огороджувальних елементів. Альтернативний варіант - це установка у сусідів шумоізоляційної підлоги, що набагато простіше і дешевше реалізувати. Найкраще подбати про шумоізоляції стелі від сусідів зверху на етапі проведення цими сусідами ремонту. Сумлінні сусіди часто роблять шумоізоляцію своєї стелі над домашнім кінотеатром, щоб не заважати іншим.
Звукоізоляцію стель роблять як в каркасних, так і в панельних будинках. Для цегляної будівлі шумоїзолюючий шар буде тонше, що обумовлено хорошими шумоізоляційні параметрами самої цегли, в порівнянні з бетоном. Для цегляної стелі звукоізолюючий шар знадобиться на 50 мм менше. Для того, щоб максимально ізолювати приміщення від сторонніх шумів, використовується шумоізоляція стелі товщиною до 150 мм, що володіє ефектами поглинання і відбиття звуку. Знижки на чорнові будматеріали від наших партнерів чекають вас в розділі "Наші знижки" - "Чорнові будматеріали".
Якою буває звукоізоляція стелі
Для того, щоб звукоізоляція стелі була максимально надійною, потрібно здійснити певні попередні роботи.
Для поліпшення показників звукоізоляції застосовують монтаж додаткової стельової системи, яка ділиться на види:
- Установка натяжної стелі;
- Монтаж стельових підшивань - кріплення каркаса з металу до перекриттів, з подальшою обшивкою листами гіпсокартону;
- Звукоізоляція за допомогою підвісних панелей, що мають невелику вагу - так званих акустичних панелей. Стандартна акустична панель - це волокнистий лист з перфорацією. Отвори, що мають маленький діаметр, добре справляються з розсіюванням і приглушення звуку, що проходить через перекриття.
- Поєднання підвісної стельової конструкції з акустичних панелей і розміщеного за ним шару базальтової вати. Таким чином волокна вати поглинають звукові хвилі, які проникають через перекриття, а перфоровані панелі працюють на віддзеркалення і погашення звуків, що проникають назовні.
- Також дуже ефективний в плані шумоізоляції монтаж "плаваючої" підлоги в квартирі сусідів зверху. Це дає дуже хороші показники поглинання звуків.
Звукоізоляція стелі під ключ на практиці
На практиці сьогодні застосовується 2 основних способи ізоляції стелі від сторонніх звуків:
- Застосування безкаркасних систем, що мають товщину 5-13 см. Система звукоізолюючих панелей - найбільш популярна система шумоізоляції на ринку Києва та України. Використовується для звукоізоляції стель квартир, в тому числі під натяжні стелі. Це по суті сендвіч панель, що складається з жорсткого шару пазогребневої плити (гіпсові волокна з високим рівнем звукоізоляції) в поєднанні з м'яким шаром мінеральної вати, що поглинає звуки. Також дана панель містить спеціальні кріпильні вузли, які ізолюють вібрації. Панель встановлюється на перекриття, через ці віброузли, за допомогою кріплень. Лист гіпсокартону прикріплюється вже безпосередньо до панелі. Ефективність даного способу залежить від товщини панелі та пристрої вібровузлів.
- Установка каркасних підшивань стель, товщиною від 11 см. Це класичний метод звукоізоляції, більш ресурсовитратний і більше залежить від якості монтажу. Адже саме те, наскільки правильно встановлена конструкція, визначає її підсумкову ефективність.
Переваги каркасної шумоізолюючої конструкції:
- Така система дуже схожа на звичайну підвісну гіпсокартонну стелю - фактично, це її покращений варіант;
- Каркасні конструкції допомагають вирівняти поверхню або задати потрібну конфігурацію стелі, крім виконання функції звукоізоляції.
Шумоізолююча каркасна стеля високої якості складається з таких елементів:
- Каркас з металу - несуча частина підвісної стелі, сюди входить профільна система та її комплектуючі. Найкраще використовувати профілі зі сталі не тонше ніж 0,55 міліметра;
- Акустичний триплекс: 2 гіпсоволокнистих вологостійких обтяжених листа товщиною 0.8 см, з'єднаних один з одним фізично і при цьому розділених акустично еластичним матеріалом. Таким чином досягаються високі показники рівня шумоізоляції стелі завдяки підвищеній в порівнянні зі звичайним гіпсокартоном щільності поверхні (1220 кг / м2 проти 680 кг / м2);
- Листи гіпсокартону облицювального, товщиною 1.25 см. Традиційне фінішне облицювання, дуже добре підходить для обробки;
- Акустичні плити, що включають шар шумопоглинаючої вати. Вони потрібні для того, щоб заповнити внутрішні порожнечі підвісних стель. Мають високий рівень шумопоглинання, відрізняються стабільністю в часі, низькою горючістю, довгим терміном використання, екологічною безпекою, високим рівнем механічної міцності;
- Підвіси для стелі з функцією звукоізоляції. Це ще один важливий елемент конструкції, необхідний для руйнування акустичного містка між підвісною стелею і вже наявним перекриттям. Також дані підвіси створюють міцність, надійність і стабільність кріплення стельового каркаса і перекриття з монтажної точки зору.
- Прокладка віброізолююча багатоцільова ущільнювальна, створена з багатошарового скловолокна високої якості. Використовується у всіх місцях примикання шумоїзолірующего стелі до інших конструкцій, для переривання акустичних зв'язків.
- Незатвердіваючий силіконовий виброакустический герметик - використовується для забивання стиків, що проходять по периметру шумоізолюючих конструкцій, та інших непотрібних щілин. Відрізняється високостабільним в часі пружними і адгезивними характеристиками, що запобігає розгерметизації та появі акустичних доріжок.
Додаткові фактори, що впливають на ефективність шумоізоляції
Для багатоквартирних висотних будинків характерно поширення звукових хвиль через тріщини, отвори і стики. Тому для того, щоб звукоізоляція була максимально ефективною, в першу чергу необхідно ретельно закрити всі наявні щілини і стики, придбати необхідні чорнові будматеріали зі знижкою можна, перейшовши за посиланням.
Також джерелом шуму виступають розетки, вимикачі, короби розподільників, які встановлені в стінах або перекриттях. Саме через них звуки проникають в сусідні приміщення. Для того, щоб цього уникнути, потрібно щільно посадити подрозетники на розчин гіпсу, і ретельно закрити проміжок між пластиковим коробом і стіною. У ванній шум може поширюватися по трубах і вентиляційним комунікаціям. Як з цим впоратися - за допомогою обертання стояків шумоізолюючими матеріалами, і закріплення металевих вентиляційних каналів віброізолюючими підвісами або прокладками.
Звукоізоляція стелі під ключ - ціна на будівельному ринку України
Ціна шумоізоляції стелі безпосередньо залежить того, які для цього застосовуються матеріали. Можна використовувати для боротьби зі стороннім шумом прості доступні матеріали, які повсюдно застосовуються в будівельних роботах і під час ремонту. А можна - дуже дорогі матеріали та передові технології й розробки, які дуже рідко застосовуються для житлових приміщень. У той же час дуже багато що залежить від правильності установки звукоізолюючої конструкції, тому що навіть найдорожчі матеріали, при неправильній установці, не принесуть потрібного ефекту.
- Шумоізоляція стін - від 560 грн / м2;
- Шумоізоляція стелі - від 620 грн / м2;
- Шумоізоляція підлоги з заливкою чорнового розчину (стяжки) - від 400 грн / м2;
- При необхідності демонтажу старої стяжки і вивезення сміття (актуально для новобудов) - від 500 грн / м2;
- Обшивка стелі гіпсокартонними листами або штукатурка - від 270 грн / м2.
Отже, можна зробити узагальнений висновок, що вартість шумоізоляції - приблизно 350 додаткових гривень / м2 до вартості стандартних послуг з обробки приміщення. Для вибору найбільш ефективного варіанту звукоізоляції стелі необхідна консультація професійного інженера-акустика. Ознайомитися з розцінками на послуги компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".
Установку шумоізолюючих матеріалів оптимально довірити висококваліфікованим фахівцям з досвідом подібних робіт. Роботи по шумоізоляції найкраще проводити під час ремонту житла, на етапі оздоблювальних робіт - так вийде дешевше і найбільш ефективно.
Повна звукоізоляція в житлових приміщеннях не потрібна - погодьтеся, дзвінка тиша не додасть затишку вашій квартирі, а створить враження млявої порожнечі.