Поклейка багетів
Поклейка багетів: ціна і технологія виконання
- Види багетів.
- Підготовка до монтажу.
- Варіанти монтажу на різні покриття.
- Поклейка багетів: ціна в Україні.
Багет (плінтус) для стелі - це відмінне рішення для того, щоб замаскувати невеликі дефекти стику стін і стелі, зробити дизайн більш виразним, додати інтер'єру родзинку. Саме завдяки стельовим плінтусів інтер'єр виглядає більш акуратно і завершено. Установку можна здійснювати як під час ремонту, так і як окремий вид обробно-будівельних робіт.
Багети, існуючі сьогодні на ринку - це не тільки статичні конструкції жорстко заданої форми, що мають різні довжину і ширину, рельєф і форму перетину, а також і більш еластичні, що володіють здатністю гнутися. Гнуться багети ідеальні для використання в приміщеннях, де є колони, стеля має округлу форму, багаторівневих стель.
Різновиди стельових багетів
За матеріалом виготовлення розрізняють:
- Пінопластові багети - мають недостатню пластичність, що обумовлює їх застосування тільки на повністю рівних поверхнях. При монтажі цього виду плінтусів на нерівну площину можливо з часом провисання, також треба дуже уважно дивитися на склад клею, тому що деякі компоненти можуть проплавити такий багет.
- Гіпсові багети - при застиганні гіпс стає дуже важким і одночасно крихким, легко розбивається при падінні навіть з найменшою висоти. Якщо стельовий багет з гіпсу недостатньо надійно прикріплений, це небезпечно для людей, які знаходяться поруч з ним. В результаті цей вид плінтусів використовується рідко, монтаж повинні здійснювати тільки досвідчені фахівці за допомогою спеціального клейового розчину на основі гіпсу.
- Поліуретанові (пінополістиролові) багети - візуально не відрізнити від плінтусів з гіпсу. Їх переваги: легкий матеріал, простий монтаж, безпека таких декоративних елементів. Пінополістирол дуже просто прикріплюється і міцно прикріплюється до поверхні. Великий вибір варіантів рельєфу, забарвлення, різна ширина і товщина багетів дає можливість вибрати варіант, який буде ідеально поєднуватися з будь-яким інтер'єром.
- Поліуретан відмінно приклеюється, а ось ріжеться складніше, тому для розкрою потрібного кута потрібно дуже гострий будівельний інструмент. Приклеювати такий багет добре клеєм, маючим поліуретанову основу, або на "рідкі цвяхи".
- Гнучкі багети - використовуються для нерівних, округлих поверхонь, а також для поверхонь з невеликою кривизною. Відрізняються невеликою вагою, прості в установці. Надають поверхні акуратний вигляд, зовні не відрізняються від натуральних гіпсових багетів. Гнучкі стельові плінтуси мають безліч варіантів виконання, тому вписуються в будь-який дизайн інтер'єру.
Як розрахувати, скільки знадобиться матеріалу для монтажу
Після того, як бажаний вид стельового багета обраний, необхідно зробити прорахунок кількості матеріалу, який знадобиться для установки. В першу чергу потрібно знати довжину периметра поверхні, на яку буде прикріплений плінтус. Якщо є ніші або виступаючі частини, відстань від і до кожного з кутів вимірюється окремо і додається до загальної суми.
Результат, який вийшов в результаті, слід розділити на довжину 1 планки багета. Оскільки довжина стандартних планок може бути як 150 см, так і 200, це краще зробити безпосередньо під час вибору багета. Крім цього, корисно купити 1 запасний плінтус, на той випадок, якщо щось раптом піде не так.
Матеріали та інструментарій, які знадобляться для монтажу стельового багета
За винятком безпосередньо багетів, для проведення установки будуть потрібні наступні інструменти і додаткові матеріали:
- Стусло - інструмент, за допомогою якого здійснюється точна підгонка кутів необхідного розміру, мають рівний внутрішній край;
- Будівельна ножівка, гострий ніж;
- Вимірювальна рулетка, лінійка, косинці (з 90о і 45о кутами), можливо ще буде потрібно транспортир;
- Звичайний олівець - для нанесення міток;
- 2 шпателя - вузенький з металу, більш широкий гумовий;
- Пістолет будівельний, за допомогою якого буде здійснюватися нанесення клеющего складу;
- Тара, де буде розмішуватися суміш для шпаклівки;
- Фінішна шпаклівка;
- Білий герметик з акрилової основою;
- Клей для монтажу;
- Водоемульсійна фарба.
Придбати декоративні матеріали зі знижкою від наших партнерів можна в розділі "Наші знижки": "Декоративні елементи".
Підготовка до монтажу
В першу чергу стіни і стельова поверхня розмічаються. Це потрібно для того, щоб монтаж був легким, а прикріплений багет мав акуратний вигляд. Для розмітки достатньо взяти 1 планку багета, прикласти до поверхні, міцно притиснувши, і зробити легкі олівцеві позначки.
Якщо під час прикладання планки виявилося, що поверхня нерівна, і покласти багет рівно не виходить, можна його трохи змістити в сторону, а на нерівній ділянці розташувати стик 2 планок. Звичайно, краще всього заздалегідь перевірити, наскільки рівна поверхня в місці майбутнього монтажу, і виправити дефекти, використовуючи шпаклівку. Тоді стельовий багет вийде закріпити легко і швидко.
Найскладніші ділянки під час монтажу - це внутрішні та зовнішні кути, тому дуже важливо зробити в цих місцях правильні помітки. Розкрій плінтуса для стелі здійснюють з використанням стусла - таким чином можна отримати плінтус, обрізаний під необхідним кутом. Для того, щоб правильно розташувати кут, планку багета розташовують на дні та бічній частині стусла виворітного стороною - на яку планується нанесення клейового складу.
Закріплення багетів на поверхню стелі
Багетні планки (галтелі) можна приклеювати на різні види покриттів: шпалери, пофарбовані або проштукатурені стіни або стелю. У разі, коли монтаж багета проводиться на поверхню стіни, яка була оштукатурена, попередньо потрібно провести підготовку: максимально вирівняти, нанести ґрунтовку. Тільки після 100% просихання шару грунтовки слід переходити до монтажу стельового плінтуса.
На багетну планку точками наносять клейовий склад або "рідкі цвяхи" за допомогою будівельного пістолета - на ті 2 поверхні, які далі будуть клеїтися до стелі і поверхонь стін. Після цього планка з нанесеним клеєм повинна пролежати близько 60 с для того, щоб клей "схопився". Потім її прикладають і притискають до поверхні за допомогою чистого полотна, яким також можна буде видалити виступаючі надлишки клею.
Після завершення установки стельових багетів потрібно ретельно і обережно змазати кожну щілину і зазор, що залишилися, якщо ж вони великі - їх закладають за допомогою герметика після повного висихання клейового шару. Зазори, які можуть виникнути на кутових стиках, найкраще закладати шпаклівкою. Це робиться за допомогою вузького шпателя, витираючи надлишок матеріалу м'якою тканиною або губкою, щоб не подряпати і не забруднити плінтус.
Часто для того, щоб приклеїти до поверхні стельовий багет з пінополістиролу, застосовують розведену гіпсову фінішну шпаклівку як клейовий склад. Це допускається тільки для нефарбованих і не обклеєних шпалерами поверхонь. Шпаклівка є надійним замінником клею виключно для прогрунтованих поверхонь, заповнюючи відразу ж всі виникаючі щілини.
Якщо стельовий багет приклеюється зверху на шар шпалер, то ніяка попередня підготовка не потрібна, клей використовується на основі полімерів. Клеючий розчин наносять на нижній край багета, залишають ненадовго, щоб він схопився, після чого планку притискають до стельових і стінних поверхонь. Щілини і зазори, якщо вони є, при цьому закладають за такою ж технологією, як описано вище.
Установка багетів і натяжні стелі
Натяжна стеля - дуже красиве інтер'єрне рішення, вони стали дуже популярними на ринку. Часто люди приймають рішення не оформляти таку стелю багетом, через те, що не знають, яким чином можна закріпити плінтус на стелі подібного типу. Насправді - це завдання можна вирішити, а натяжна стеля, оформлена багетом, виглядає дуже стильно та красиво.
При поклейці плінтуса на натяжну стелю слід вибирати планки, з мінімальною вагою і широкою вертикальної частиною, яка буде приклеюватися до поверхні стіни. Це важливо, оскільки верхня частина багета НЕ буде кріпитися до поверхні натяжної стелі. Для максимально надійної фіксації багета до стінної поверхні оптимально приклеїти його до поклейки шпалер.
У цій ситуації галтелі приклеюються так само, як і на оштукатурені поверхні. Після цього закладають всі щілини і проміжки. Коли все повністю висохне, багети можна пофарбувати або зашпаклювати, щоб домогтися схожості з гіпсом. Якщо для вже приклеєних плінтусів надалі планується фарбування - не варто використовувати герметик для усунення зазорів і щілин, краще застосувати шпаклівку.
Також важливо не обтяжувати плінтус додатковим шаром матеріалу, оскільки він і так прикріплений тільки до стіни. Також набирає популярність одночасний монтаж плінтуса для стелі та приладів освітлення. Найчастіше використовуються стрічки світлодіодів для створення оригінальної підсвічування рельєфних елементів. В такому випадку стельовий плінтус встановлюється після монтажу освітлювальної техніки, або вже закріплені планки багетів можна обклеїти стрічкою зі світлодіодами.
Який варіант вибрати - залежить від того, з якого матеріалу стельовий плінтус і яку форму має поверхня стелі. Якщо стеля нестандартна, в першу чергу здійснюють установку плінтусів, а потім - освітлення, оскільки простіше приклеїти стрічку світлодіодів до готового плінтусу, має необхідну форму.
Поклейка багетів: ціна в Україні
Як і на інші види будівельних та ремонтних робіт, вартість послуги монтажу стельового плінтуса буде залежати від багатьох факторів:
- Площі квартири;
- Того, як оформлена поверхню стелі;
- Швидкості та рівня складності монтажу;
- Обраних для установки видів матеріалів.
Більш точну вартість для певного об'єкта можна буде назвати після того, як майстер виїде на об'єкт і складе кошторис. Ознайомитися з розцінками на послуги компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист". В середньому поклейка стельових плінтусів ціна в Києві - від 25 грн / м. пог.