Стяжка підлоги
Вартість стяжки підлоги
- Переваги застосування стяжки
- Способи вирівнювання підлоги
- Етапи стяжки (заливки) підлоги
- Вартість стяжки підлоги
Переваги застосування стяжки
Коли люди вирішують зробити ремонт, природно, що хочеться, щоб все було ідеально: стіни, стеля та підлога. Адже все враження від свіжого ремонту і дизайнерського інтер'єру може звести нанівець нерівна, скрипуча, або просто негарна підлога. Всі ці нюанси роблять стяжку підлоги життєво необхідним етапом ремонту.
Крім естетичних моментів, якісно вирівняна підлога забезпечить довгий термін служби підлогового покриття, що заощадить ваш час і ресурси. Завдяки стягуванню створюється підстава для подальшого укладання чистового покриття. Шар стяжки вирівнює і надає необхідну жорсткість, при необхідності - створює кут нахилу і приховує технічні комунікації. Після стяжки підлоги можна проводити фінішні оздоблювальні роботи - і результат буде прямо залежати від того, наскільки добре зроблена стяжка. Чим якісніше і професійніше вона зроблена, тим більшим буде термін служби ламінату, паркетної дошки або іншого підлогового покриття.
Перед тим, як здійснювати укладання підлогового покриття, чорнову основу необхідно вирівняти. Найчастіше на сьогоднішній день це здійснюється з використанням машинної технології стяжки і сипучих або листових матеріалів.
Переваги, які забезпечує використання машинної стяжки
- В результаті виходить ідеально рівна поверхня підстави;
- У розчинах для машинної стяжки підлоги міститься менша кількість води, що в результаті веде до більш швидкому висиханню і прискоренню робіт;
- Використання армуючих поліпропіленових розчинів робить ймовірність появи тріщин мінімальною;
- Машинна технологія значно прискорює процес робіт, одночасно підвищуючи їх ефективність і рівень продуктивності;
- У порівнянні зі звичайною стяжкою машинна має кращі експлуатаційні показники;
- Швидке вирівнювання площі підстави за рахунок застосування якісних будівельних сумішей і сучасної техніки.
Вирівнювання підлоги - способи
Ремонтні роботи прийнято починати саме з процесу вирівнювання і стяжки поверхні підлоги. Таким чином можна забезпечити ідеально рівну площину, домогтися максимальної практичності будівельних конструкцій, підняти рівень підлоги до необхідної висоти, поліпшити термо- і шумоізоляцію. Якщо під час проведення робіт з вирівнювання підлоги непрофесіоналом були допущені порушення технології - це ускладнить установку дверей, перегородок, виникнуть нюанси в процесі шпаклівки поверхонь стін. Також на нерівну поверхню не вийде якісно укласти паркет або лінолеум.
Якими ж методами можна отримати ідеально рівну поверхню підлоги?
На сьогодні використовуються такі способи вирівнювання:
- За допомогою бетонної стяжки;
- За допомогою самовирівнюючих розчинів;
- З використанням листів фанери і подібних матеріалів.
Вибір конкретного способу вирівнювання залежить переважно від того, в якому стані знаходиться поверхня підстави і від вибору фінішної обробки підлоги. Необхідно враховувати, що поверхня підлоги - це така ділянка, який найменш часто піддається будь-яким ремонтним роботам. Саме тому краще довірити вирівнювання і стяжку професіоналам, щоб всі роботи були виконані якісно. Раніше, за старими технологіями, для вирівнювання і стяжки підлоги застосовували суміші, що складаються з простих компонентів - піску, цементу.
Нові технології стяжки підлоги
Для сучасних сумішей, що застосовуються для стяжки, характерна наявність додаткових компонентів, які допомагають суміші витримувати більші, ніж раніше, навантаження. Наприклад, під час використання технології теплої підлоги, електро- або водного типу, який пов'язаний з системою опалення. Склад суміші різниться в залежності від того, для яких завдань планується її використовувати, які потрібні параметри і несучі здібності. Якісно реалізована стяжка бездоганно прослужить протягом дуже довгого часу.
Для оптимального вибору суміші найкраще до початку робіт проконсультуватися з фахівцем. Для того, щоб знайти привабливу вартість матеріалів для стяжки підлоги - варто зазирнути в розділ "Наші знижки". Тут можна купити все необхідне для будівництва та ремонту.
Види стяжок
З використанням цементно-піщаної суміші. Один з найстаріших способів, цю стяжку називають піщано-цементною, такий вибір за своєю технологією не завжди відповідає сучасним жорстким параметрам. Особливо це стосується внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах або приватних будинках. Товщина шару, що наноситься - від 30 мм.
Стяжка підлоги тонким шаром. Якщо є необхідність в дуже тонкому шарі стяжки, товщина якого становить не більше 15 мм, використовується дана технологія. У цьому випадку застосовуються сучасні суміші, розраховані на нанесення тонким шаром.
Напівсуха стяжка. Цей спосіб зараз витісняє використання звичайного рідкого розчину, тому що обходиться дешевше. Для підвищення міцності розчин містить полімерні добавки, що поліпшують показники адгезії. Один з підвидів даного способу - стяжка з використанням керамзиту. Використання щебеню і гранул знижує навантаження на перекриття, міцна зовнішня оболонка вологостійка, а порожнини і повітряні бульбашки сприяють зниженою теплопровідності. Таким чином гідроізоляція поверхні вже не потрібна, і ймовірність появи дефектів нульова.
Етапи стяжки / заливки підлоги
Розрізняють 2 варіанти стяжки поверхні підлоги:
- Чорнова - проводиться для того, щоб вирівняти поверхню за рівнем, як правило шар становить 20-150мм. Найчастіше застосовується розчин бетону;
- Фінішна - необхідна в тих випадках, коли для укладання підлогового покриття поверхня повинна бути ідеально рівною. Товщина шару в цьому випадку безпосередньо залежить від того, чи є нерівності в шарі чорнової стяжки.
Найбільш вимогливі до якості стяжки покриття для підлоги: паркет, вініл, мозаїка, ламінат. В процесі робіт по стяжці підлоги велике значення має підготовка. Для того, щоб сформувати повністю рівну поверхню підстави, вже не актуально використання жорстких будівельних рівнів. Професіонали користуються лазерним нівеліром, який дає можливість отримати точні площини на будь-якої площі, майже без допусків.
Під час проведення будівельних робіт по стягуванню також дуже велике значення має суворе дотримання етапів процесу і правильна технологія - це запорука майбутньої надійності та довгої ескплуатаціі приміщення.
Спочатку проводиться підготовка поверхні основи. Якщо є старе покриття - його повністю видаляють. Також підготовка включає ретельне очищення від всього пилу і сміття, що скупчилося, на поверхні не повинно бути виступів або заглиблень. Ослаблені або відбиті частини підстави теж видаляють, щоб вони не призвели до пошкодження нового покриття.
Після цього поверхню ґрунтують для поліпшення показників адгезії з шаром суміші для стяжки. Якщо в приміщенні підвищений рівень вологості, необхідно вирішити питання гідроізоляції. Заміряють рівень поверхні - це потрібно для визначення кута нахилу і виявлення перепадів висоти площині. Наявність перепадів визначається за допомогою рівня, це необхідно для якомога меншої похибки нахилу поверхні.
Після цього готують і розподіляють суміш для стяжки. Використовують як найдоступніший економ-варіант у вигляді цементно-піщаної суміші в поєднанні зі спеціальними добавками, так і вже готові сухі суміші, які для використання треба просто розбавити водою. Нанесення фінішного шару - на даному етапі наноситься другий за рахунком шар стяжки, коригувальний.
Потім проводиться укладання власне покриття, його поверхню можна пофарбувати. За допомогою машинної стяжки підлоги можна максимально виключити людський фактор. На всіх етапах робіт використовуються різні електронні пристрої ("напівсуха" стяжка), в результаті поверхня стає ідеально рівною, без яких-небудь дефектів.
Укладання вінілової підлоги
Це один з популярних на сьогодні та дуже практичних видів підлогових покриттів, що вимагає ретельного вирівнювання підлоги з точністю до 1 мм. Монтаж вінілових плиток здійснюється виключно на тверду основу, допускається використання тільки високоякісного клею - це важливо для якості всієї роботи і терміну експлуатації.
Скільки коштує заливка підлоги
Вартість стяжки підлоги в будинку або квартирі може бути дуже різною. Вона залежить від того, яка площа оброблюваної підстави, рівня складності та загального обсягу робіт, обраного виду стяжки, методу, кількості витрачених матеріалів, додаткових компонентів будівельної суміші. Наприклад, вартість стяжки підлоги по маяках і вартість стяжки теплої підлоги для хрущовки і новобудови матимуть абсолютно різні порядки цін.
За основу для прорахунку прийнято брати ціну метра стяжки, помножену на товщину шару розчину. Також має значення складність рівня підготовки поверхні основи. Крім цього, має значення кількість шарів стяжки - чим їх більше, тим вище ціна. Підсумкову вартість стяжки підлоги може визначити тільки майстер, після огляду об'єкту, оцінки майбутніх робіт і проведення необхідних прорахунків.
Самовирівнюючі підлоги, ціни, від чого залежить вартість робіт
Використання суміші, що самовирівнюється - один з найпростіших і швидких методів вирівнювання поверхні з бетону. Розведений за інструкцією розчин просто наливають на чорнову поверхню. Таким чином створюється полімерне безшовне покриття, яке може успішно використовуватися як для житлових приміщень, так і в приміщеннях промислового призначення. Така підлога має високий рівень стійкості до механічних і хімічних зовнішніх впливів, а також перепадів температур.
В Україні вартість стяжки підлоги із застосуванням суміші, що самовирівнюється залежить від того, який вид матеріалу використовується, яка товщина робочого шару, площі поверхні, вихідного стану чорнової основи.
Як правило, для того, щоб укласти підлогове покриття Києві, виконується такий перелік робіт за середньоринковою вартістю:
- Видалення пилу з оброблюваної поверхні - 10,0 грн / м2;
- Проведення шліфування, грунтовки, шпаклівки чорнової основи - 60,0 грн / м2;
- Монтаж шару утеплювача - 30,0 грн / м2;
- Армування шару стяжки - 30,0 грн / м2;
- Прокладка труб для системи тепла підлога - 100,0 грн / м2;
- Здійснення чорновий стяжки підлоги - від 60,0 грн / м2 з товщиною шару 10 мм;
- Заливка поверхню самовирівнюючим розчином - 100,0 грн / м2;
- Монтаж покриття для підлоги - від 75,0 грн / м2.
Кожен проект, в тому числі вартість стяжки підлоги з матеріалом, оцінюється фахівцями індивідуально, з урахуванням всіх побажань клієнта і технічних моментів, а також параметрів приміщення. Ознайомитися з переліком послуг компанії Dom Remont та їх вартістю можна в розділі "Прайс лист".