Монтаж ламінату
Монтаж ламінату: ціна і фактори, що впливають на вартість
- Що таке ламінат - технічні параметри та переваги покриття.
- Монтаж ламінату під ключ.
- Вартість укладки ламінату та що на неї впливає
Що таке ламінат, які він має параметри та переваги
Ламінат – це підлогове покриття, яке імітує масив натуральної деревини. Виробляється ламінат з ДВП, шар якого просочений стійким до вологи складом і захищений за допомогою полімерної плівки підвищеної зносостійкості.
На плівку наноситься малюнок-імітація деревної структури, який може бути будь-яким.
Зовнішній шар ламінату додатково покривається меламіновими смолами, що додає покриттю стійкості до механічного навантаження - це особливо важливо для кухонної підлоги.
Можлива імітація кам'яного, мармурового, гранітного покриття для підлоги; рельєфна, матова, вощена, глянцева поверхня.
Технічні параметри ламінату
Ламінат в залежності від способу кріплення буває:
- Клейовий - укладання за допомогою спеціального клею;
- Замковий - монтаж має меншу вартість, щільне з'єднання, що виключає появу проміжків.
До ламінату також відноситься паркет (паркетна дошка) – це підлогове покриття, що складається з 3 шарів паралельно розташованих дерев'яних планок.
Як правило, нижній шар - це найдешевший матеріал, верхні - якісний масив деревини цінних порід високої міцності. Для захисту від зовнішніх впливів паркетну дошку покривають лаком.
Сам по собі ламінат - це багатошарова дошка, що складається з таких частин:
- пластикова основа, просочена спеціальним розчином. Має особливу замкову систему, завдяки якій укласти ламінат легко;
- клейовий шар, що з'єднує всі частини;
- акрилатна смола, яка містить мінерали - підвищує міцність матеріалу;
- шар спеціального паперу з декоративним покриттям (зображення, різні структури, ін.) і просоченням;
- зовнішнє захисне покриття-антистатик.
Чому слід вибрати ламінат в якості підлогового покриття?
Вибираючи ламінат, ви отримуєте наступні переваги:
- Найдоступніша вартість укладання серед підлогових покриттів з імітацією деревного масиву;
- Матеріал має високу стійкість до механічних впливів;
- Простота догляду і експлуатації - вистачить легкого вологого прибирання;
- Термостійкість і пожежна безпека;
- Швидкий монтаж, також можливе укладання ламінату на дерев'яну підлогу, бетонну, безшовну, теплу підлогу, лінолеум, ПВХ-пол, старий паркет та ін.
- Довгий термін служби при правильному монтажі - більше 10 років;
- Екологічність;
Укладання ламінату
Щоб ніякі нюанси не зіпсували радість від нового підлогового покриття, враховуйте, що якісно виконати укладання ламінату можуть тільки професійні фахівці.
Саме такі майстри працюють в будівельній компанії Дом Ремонт, яка має величезний досвід проведення ремонтно-будівельних робіт будь-якого рівня складності.
Перед початком укладання необхідно забезпечити суху, чисту, рівну підлогу. Висококваліфіковані фахівці якісно виконають весь обсяг робіт з підготовки підлоги до укладання.
Застосовують такі технології укладання ламінату:
- Без порогів;
- Діагональна;
- "Палубна";
- "Врозбіжку" - так звана цегляна кладка, що припускає положення торців кожного другого ряду врівень;
- За допомогою замка UniClick, без використання додаткової фіксації;
- За допомогою замка і клею.
Параметри мікроклімату і підлоги в приміщенні, де буде відбуватися настил ламінату:
Повітря повинен мати вологість в межах 70-75%. Якщо використовувалася стяжка - вона повинна бути повністю сухою, з моменту вологих робіт повинно пройти не менше 30 діб. Для самовирівнювальної суміші цей термін становить 5 діб.
Одне з найважливіших умов якісного монтажу ламінату - це ідеально рівна підлога, тому що перепади навіть в 0,2 см можуть стати причиною деформації замків. А під впливом води це приведе до деформації самого ламінату.
Саме тому всі нерівності попередньо усувають, роблять вологоізоляцію підлоги поліетиленом, пінополістиролом, композитами, плівкою з бульбашками або дифузними мембранами.
Нижня межа температури для укладання ламінату - 15оС. У більш холодному приміщенні зазори в місцях стику стін і ламінату різко зменшаться під час підняття температури і ламінат здується.
Як відбувається настил ламінату
Попередньо ламінат залишають в приміщенні, в якому планується укладання, на період не менше 48 годин - для вирівнювання мікроклімату і більш високої якості обробки.
Ламінат укладають так, щоб щілини швів були паралельні променям світла з вікна - для створення видимості цільної поверхні. Проводять розрахунок необхідної кількості та розмірів дощок ламінату для приміщення.
Роблять нарізку потрібних деталей з урахуванням того, що ламінат монтується в шаховому порядку. Настилають перший ряд елементів з підрізаними гребенями, потім замками прикріплюють до нього наступний - і так далі по всій поверхні підлоги.
Під батареї опалення, труби та інші деталі інтер'єру зайві частини ламінату зрізають.
Що може статися, якщо ламінат настилає не професіонал:
- При недотриманні проміжку ламінат-стіна в 0,5-1 см - дошки роздуються;
- При формуванні занадто великих вирізів для труб, радіаторів опалення, дверних коробів - вони будуть виглядати непривабливо;
- При забиванні замку є ризик цей замок зламати, що призведе до появи щілин, коли температура в приміщенні зміниться;
- Допускається настил без порогів не більше 40 м2, довжина і ширина не повинні перевищувати 8 м, обов'язково формування деформаційних розривів. В іншому випадку - здуття і "хвилі" на новенькому ламінаті навряд чи вас порадують;
- Обов'язкові поріжки біля дверей, тому що тут заміна ламінату неможлива - щоб уникнути появи щілин;
- Перед початком робіт укладальник повинен перевірити, наскільки рівна підлога (допускається відхилення не більше 0,2 см / 2 м поверхні), в іншому випадку навіть найміцніші замки зламаються від навантаження;
- Планки біля дверей повинні бути довшими 0,2 м - для додання підлозі достатньої жорсткості. Інакше вони просто зламаються;
Ламінат: ціна укладання і що на неї впливає
Один з основних факторів - розмір підлоги. Наявність на ній дефектів і те, скільки часу і ресурсів займатимуть роботи, пов'язані з їх ліквідацією, також мають велике значення.
Елементи інтер'єру, для яких знадобиться робити вирізи і рівень професіоналізму укладальника - ще один з факторів ціноутворення. Ознайомитися з розцінками компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".
В середньому вартість укладання ламінату на ринку будівельних послуг в Києві - від 60 грн / м2, за часом у професіоналів-будівельників укладання в 1 кімнаті переважно займає всього 1 робочий день.
Компанія DomRemont може допомогти з підбором майстрів і надати знижку в наших магазинах-партнерах, докладніше можна ознайомитися в розділі "Наші знижки" - "Ламінат та терасові системи".