Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Вирівнювання підлоги

 1. Що таке вирівнювання підлоги, чому воно необхідне.
 2. Як проводиться вирівнювання підлоги наливною підлогою - ціна і способи.

Що таке вирівнювання підлоги та чому воно є необхідним

Выравнивание полаВирівнювання підлоги - вид будівельних робіт, який є обов'язковим етапом перед укладанням підлогового покриття.

Для чого це необхідно:

 • Щоб створити однорідну поверхню з однаковими параметрами жорсткості;
 • Рівномірно розподілити навантаження по площі поверхні, уникнувши надалі проблем, які виявляться через деякий час після розміщення меблів;
 • Поліпшити теплоізоляційні властивості;
 • Приховати комунікації, проведені в підлозі;
 • Вирівняти поверхню або створити бажаний кут нахилу.

Навіть якщо при візуальному огляді здається, що підлога рівна, в більшості випадків поверхня все ж має дефекти. Для їх визначення достатньо буде використовувати будівельний рівень або правило, прикладені до поверхні. Допускається похибка не більше 0,2 см на 1 погонному метрі поверхні. У цьому випадку буде досить використовувати підкладку або плитковий клей.

Для випадків, коли похибка становить понад 0,2 см і є дефекти поверхні, існують такі методи вирівнювання:

 1. за допомогою регульованих лаг;
 2. із застосуванням сухої суміші та цементно-піщаного розчину;
 3. із застосуванням суміші, здатної до самовирівнювання, яка відразу формує однорідну рівну поверхню;
 4. за допомогою заливки маякової стяжки.

Для правильного вибору способу вирівнювання враховують вимоги, що пред'являються до основи покриттям підлоги. Так, якщо для облицювання підлоги керамічною плиткою або натуральним каменем застосовується піщано-цементна стяжка, а також бетонне покриття, ламінат або паркетна дошка більш вимогливі до підготовки чорнової поверхні.

Чорнові будматеріали зі знижками, а також ще багато необхідних під час ремонту товарів можна придбати у наших партнерів, перейшовши за посиланням в розділ "Наші знижки".

Спосіб настилу за допомогою регульованих лаг застосовується в основному для дерев'яної підлоги старої конструкції. Для сучасного житла під час ремонту використовується метод із застосуванням сухої суміші.

Як проводиться вирівнювання підлоги наливною підлогою - ціна і способи

Підготовка підлоги під покриття для підлоги в Києві

Выравнивание пола - как делается

Перший етап - це підготовка поверхні, тобто її очищення і видалення залишків старих покриттів. Бетонна стяжка використовується при наявності нерівностей більше 0,2 см. Якщо дефекти меншого розміру, то можна зробити шліфовку поверхні або застосувати самовирівнюючі суміші.

Наступний етап - повне висихання стяжки. Його тривалість залежить від товщини шару. Для шару до 4 см висихання кожного сантиметра товщини триває тиждень. При товщині більше 4 см на висихання 1 см буде потрібно до 2 тижнів. Не рекомендується сушити стяжку будівельним феном - це може сприяти появі тріщин.

Для додаткової звукоізоляції можна розташувати в шарі стяжки металеву арматуру на етапі заливки і використовувати розчин М300 під час заливки підкладки. Замовити доставку будівельних матеріалів за доступними цінами можна в професійної будівельної компанії - щоб отримати якість без компромісів.

Коли використовують заливку маякової стяжки

Маякова стяжка застосовується тоді, коли чорнова бетонна основа має значні дефекти поверхні. У таких випадках є 2 варіанти дій: або бетон збивається і стяжка наливається знову, або підлога вирівнюється тонкою маяковою стяжкою. В обох випадках спочатку встановлюються маяки, за якими вирівнюють чорнову підставу. Середня вартість в Україні - від 70 грн / м2. Ознайомитися з розцінками компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".

Важливо розуміти, що для міцності товщина стяжки повинна бути більше 2 см. Менша товщина (1 см) може використовуватися тільки в деяких випадках (наприклад, коли підлога вирівнюється для подальшого укладання плитки), на площі не більше 40 см2. Це обумовлено тим, що плитковий клей збільшить товщину шару, і навантаження рівномірно розподіляється по поверхні плитки.

Стяжка з використанням дрібнозернистого бетону

Выравнивание пола - заливка стяжкиПорядок дій такий же, як при використанні цементно-піщаного розчину: установка маяків, через добу - укладання бетону. Різниця полягає в тому, що мінімальна товщина шару для дрібнозернистого бетону - 3 см (від 2 см на площі, що не перевищує 0,4 м2).

Використання керамзитобетону для стяжки

Найчастіше це має на увазі утеплення підлоги за допомогою подушки з керамзиту. Заливка здійснюється піщано-цементною сумішшю. Також дрібнофракційний керамзит (0,5-1 см) може виступати в ролі наповнювача.

Застосування суміші, що самовирівнюється, в Україні

Цей метод також називають "наливна підлога".Основна вимога - міцність і гладкість чорнової основи, для чого можна використовувати піщано-цементну або бетонну стяжку. Максимальну товщину шару для цієї суміші виробники вказують в інструкції до складу. Вартість заливки на ринку будівельних послуг - від 40 грн / м2.

Чи можна вирівняти підлогу без використання стяжки?

Альтернативні методи вирівнювання підлоги припускають використання листів вологостійкої фанери або ж ОСП-плит. У найлегших випадках досить купити нові дошки, щоб замінити ті, що прийшли в непридатність.

Таким чином, хоча процес вирівнювання підлоги здається дуже простим і доступним будь-якому не-фахівцеві, насправді тут, як і в будь-якому будівельному процесі, є свої нюанси. Для того, щоб невмілими діями не зіпсувати матеріали і настрій, краще всього довірити вирівнювання підлоги досвідченим фахівцям.

Інші послуги

Монтаж паркетної дошки
Характеристики паркетної дошки Різновиди матеріалу Як підготувати підставу до укладання, вибір підкладки Способ...
Монтаж ламінату
Монтаж ламінату: ціна і фактори, що впливають на вартість Що таке ламінат - технічні параметри та переваги пок...
Монтаж лінолеуму
Характеристика та переваги матеріалу. Що потрібно знати про укладання лінолеуму. Характеристики лінолеуму і йо...
Монтаж плінтусів
Від чого залежить ціна на монтаж плінтуса під ключ Значення плінтуса в інтер'єрі Види плінтусів Установка...
Наливні підлоги
Наливні підлоги - ціна роботи, технологія укладання Наливна підлога - визначення, види, переваги. Технологія зал...
Електрична тепла підлога
Монтаж електричної теплої підлоги: ціна роботи Система теплої підлоги - визначення, різновиди. Технологія уклада...