Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування
пн-пт: з 09-00 до 19-00

Монтаж лінолеуму

  1. Характеристика та переваги матеріалу.
  2. Що потрібно знати про укладання лінолеуму.

Характеристики лінолеуму і його переваги

Монтаж линолеумаЛінолеум – універсальний полімерний матеріал обробки для внутрішніх робіт, що відрізняється підвищеною практичністю, має рівну гладку структуру і велику різноманітність колірних варіацій. Вирішивши замовляти саме лінолеум в якості підлогового покриття, ви отримаєте наступні переваги:

  1. Клас матеріалу:
    • побутовий - використовується в житлових приміщеннях;
    • напівкомерційний - готелі, торгові центри, лікарні, та ін. громадські місця;
    • комерційний - виробництва будь-якого типу.
  2. Структура:
    • однорідний - виробляється з гомогенного ПВХ полотна з використанням барвників. Має маленький вибір варіантів візерунка, одночасно з цим знос практично не помітний;
    • неоднорідний - може мати до 6 шарів на стекловолоконной основі, підкладку з тканини, пінополіетилену, або неткану;
    • основний - має певну основу: неткану або підкладку з тканини;
    • безосновний - не має підкладки, матеріал однорідний і має товщину до 3 мм. Найбільш недорогий вид, вимагає ідеально рівної підлоги для укладання, має найкоротший термін служби.
    Матеріал:
    • ПВХ (з полівінілхлориду);
    • ГФ (з гліфталю);
    • Гумовий (з реліну);
    • Нітрогліцериновими (з коллоксиліну).

Укладання лінолеуму - що потрібно знати і враховувати, щоб покласти лінолеум правильно

Дуже важливо брати до уваги всі параметри приміщення, де буде покладено лінолеум. Мають значення температурний діапазон усередині приміщення, відсутність протягів, вільний доступ до водних, каналізаційних і електрокомунікацій. Враховується, чи була оброблена попередньо поверхня для укладання, на які частини порізаний матеріал.

Якщо лінолеум з малюнком - то наскільки збігається малюнок на розрізаних елементах. Стики повинні бути оброблені додатково - не менше ніж через 24 годин після укладання, коли матеріал уже повністю розправився. Також важливо і те, на яку поверхню здійснюється укладання.

Якщо лінолеум укладається на дерев'яну підлогу, то обов'язково необхідно прокласти підкладку між підлогою та лінолеумом. Це зробить поверхню набагато рівніше, заповнюючи невеликі дефекти покриття підлоги, і подовжуючи таким чином термін служби лінолеуму. Підкладка додатково покращує термо- і звукоізолюючі властивості підлоги. Придбати товари для ремонту з знижками від наших партнерів можна, перейшовши за посиланням в розділ"Наші знижки".

Підкладки бувають декількох видів:

  1. З джуту. Текстильний матеріал, який виготовляється з рослин, оброблений антисептичними і антипіреновими розчинами. Здатний поглинати воду, збираючи її в волокнистих сплетеннях, що не намокають.
  2. З льону. Лляний матеріал проходить обробку антисептиками і антипіреновими речовинами. Має структуру, що дозволяє нещільно з'єднуватися із основою, сприяючи мікроциркуляції повітря, що не дає волозі, яка вже потрапила, проникати в глибину.
  3. З пробки - підрозділяється на 3 варіанти:
    • традиційний - виробляється виключно з натуральних компонентів, з додаванням бактерицидних і антипіренових речовин;
    • корково-гумовий - із застосуванням каучукового просочення. Найчастіше застосовується на перших поверхах і в приватних будинках;
    • корково-бітумний - технологія виготовлення передбачає застосування крафт-паперу, що просочується бітумом і покритого корковою крихтою за допомогою преса. Бітум є пожежонебезпечним матеріалом, тому таку підкладку не використовують для житлових приміщень.
  4. Зі спіненого поліетилену - найбільш економний і широко застосовуваний варіант, швидко приходить в непридатність при точкових впливах під час ходьби.

Іноді в якості підкладки використовують старий лінолеум - це обґрунтовано, якщо він рівний, без тріщин і дефектів. У всіх інших випадках старе підлогове покриття повністю демонтують.

Як підготувати поверхню до укладання лінолеуму

В першу чергу проводяться точні виміри поверхні. Після цього підлогу вирівнюють. Залежно від того, на який тип поверхні буде лягати лінолеум, процес укладання має деякі відмінності.

2 основних способи:

  1. Плаваюча підлога. Використовується в невеликих некомерційних приміщеннях, площею не більше 23 м2;
  2. На клей - для приміщень з площею більше 23 м2 або з великою прохідністю. При цьому способі лист лінолеуму приклеюється до основи.

Для того, щоб не доводилося додатково обробляти шви, найкраще купувати матеріал, ширина якого відповідає ширині приміщення. Тоді стик буде всього один, в дверному отворі. Можна зробити зварене з'єднання або розмістити декоративну планку.

Важливо, щоб підстава була рівною, без явних дефектів. При перевірці за допомогою рівня допускається перепад в межах 1-2 міліметрів на 1 м / пог. Якщо виявляються перепади з великими значеннями, використовується щільна водостійка фанера, OSB-плита, стяжка, самовирівнюється склад. При монтажі лінолеуму за допомогою клею необхідно провести грунтовку основи.

Плаваюча підлога - технологія укладання

Монтаж линолеума - способы укладкиЯкщо використовуються листи підкладки, то спочатку укладають їх, скріплюючи в місцях стиків за допомогою скотча. Матеріал розташовують в довжину так, щоб обидва краї примикали до стін з невеликим запасом. Потім фіксують лінолеум в одному з кутів за допомогою рівня і зрізають надлишок матеріалу.

Укладання на клей

Застосовують такі види клеїв:

  1. Бустилат - в його склад входять крейда, латекс, карбоксілметілцеллюлоза. Застосовується для укладання лінолеуму, основа якого з ворсом.
  2. Акрілатний - містить термопластичну смолу, застосовується для джутових або синтетичних покриттів. Завдяки високому рівню адгезії добре зарекомендував себе в приміщеннях з великим навантаженням на підлогу.
  3. Гімілакс - містить в складі латекс і каучук, підходить для матеріалів з тканинною і повстяною основою.

Лінолеум розміщують в довжину, від стіни до стіни, і зрізають зайві частини. Після цього частина рулону підвертають і покривають основу клеєм за допомогою шпателя або маклавіци. Підвернуту частина накладають зверху на нанесений клей і притискають. Ці ж дії повторюють з частиною рулону.

Зварювання лінолеуму

У ситуації, коли монтаж без стиків неможливий, застосовують холодне зварювання для лінолеуму. Матеріал розміщують внахльост на 30-50 мм, після цього роблять розріз по обом покриттям за допомогою рівня або правила. Таким чином виходить ідеально поєднаний край.

Обрізки матеріалу видаляють, стики скріплюють малярським скотчем, розрізають який в місці сполучення країв. За допомогою спеціальної голки (додається в комплекті зі зварюванням) суміш видавлюють по всій довжині стику. Через 20 хвилин скотч можна видалити, поверхня повністю висихає протягом 2-3 годин, до тих пір ходити по ній не можна.

Крім цього можна використовувати для зварювання будівельний фен, розплавляючи за допомогою спеціальної насадки зварювальний шнур. Стик робиться, як і при попередньому способі. Потім на ньому розміщується шнур і зварюють.

Укладання комерційного лінолеуму в Києві: ціна, етапи робіт, нюанси

Послуга укладання може мати різну вартість в залежності від багатьох факторів: площі приміщення, виду лінолеуму, матеріалу підстави і т.д. Компанії, що займаються будівельними та ремонтними роботами, зазвичай підтримують взаємовигідні партнерські відносини з постачальниками якісних матеріалів, тому ціна укладання лінолеуму за м2 буде доступною. Ознайомитися з розцінками компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".

Починається також з підготовки підстави після проведення фахівцем експертної оцінки стану приміщення. Якщо приміщення - новобудова без ремонту, то це або перекриття між поверхами, яке залито цементною сумішшю, або бетонне покриття. Якщо приміщення вже використовувалося, то лінолеум може укладатися зверху на цементну стяжку, або будь-які інші покриття: паркет, ламінат, лінолеум, ковролін і т.д.

Технологія укладання комерційного лінолеуму в приміщенні, яке вже використовувалося

На етапі підготовки фахівець приїжджає на об'єкт для проведення експертизи та збору даних.

Виконуються наступні дії:

  1. Оцінка фахівцем стану підстави.
  2. Визначення нюансів демонтажу підлогового покриття в залежності від способу його прикріплення до основи (приклеєне, прибите, лежить вільно).
  3. При необхідності - визначення потреби в ремонті або вирівнюванні підстави.
  4. Визначення розмірів приміщення, беруться до уваги всі архітектурні нюанси. Створюється креслення-чернетка схеми приміщення.
  5. З'ясування будь-яких додаткових даних, які можуть стати в нагоді під час робочого процесу на даному об'єкті.

Наступний етап - формування кошторису і узгодження його з замовником. Для послуги укладання лінолеуму ціна роботи в Україні становить приблизно 60 грн / м2. Після узгодження починаються роботи на об'єкті. Надати графік виконання замовлення можна тільки після демонтажу старого покриття, тому що на цьому етапі часто виявляються приховані дефекти підстави, не видимі при попередньому візуальному оцінюванні.

Також на етапі демонтажу може виникнути необхідність коригування кошторису і списку виконуваних робіт. В середньому на укладку лінолеуму ціна на ринку ремонтно-будівельних послуг починається від 35 грн / м2. Після демонтажу старого покриття і, при необхідності, ремонту підстави, проводиться вимір вологості підстави. Згідно БНіП вона не повинна бути вище 4%.

Цей показник є вирішальним фактором для вибору використовуваної на об'єкті будхімії. При показниках менше 4% можливо застосування стандартної грунтувальної або ремонтної суміші, самовирівнюючого розчину. При рівні вологості більше 4% необхідно використання спеціальної епоксидної грунтовки з вологоізолюючими властивостями. Якщо рівень вологості набагато вище 4% - формуються спеціальні волого- і паронепроникні конструкції.

Підготовка основи

Усуваються дефекти, підлога грунтується. Видаляють все погано закріплені та зайві частини цементної стяжки, проводять очистку підлоги. Грунтують приміщення 2-3 рази при температурі від 15 до 40оС. Після грунтовки здійснюють ремонт підстави, ретельно закладаючи всі дефекти. Потім проводиться заливка підстави. Можна використовувати нівелір масу зі стандартними характеристиками або з удароміцними властивостями.

Монтаж линолеума - укладка

На наступному етапі роботи - при нанесенні нівелір маси - необхідне спеціальне професійне обладнання. Фахівці з досвідом використовують тільки високоякісне обладнання провідних німецьких виробників. Також під час заливки важливо дотримуватися технологію - строго дотримуватися правильних часових проміжків і послідовності дій можуть тільки кваліфіковані майстри.

Порушення технології призводить до неякісно виконаної роботи або навіть необхідності починати все з початку. Після заливки і розкочування самовирівнюючий розчин повинен відстоятися протягом 24 годин, при цьому температура в приміщенні повинна бути в межах 23-25оС.

Укладання

Після того, як рівень вологості стяжки буде строго не вище 4%, проводиться її шліфування з допомогою промислової шліфувальні машини, обладнаної пилососом. Рулони лінолеуму розгортаються і проходять повний огляд на предмет цілісності, колірної та розмірної відповідності. Після цього розгорнутий лінолеум повинен пролежати на поверхні не менше 24 годин, щоб відбулося вирівнювання температури матеріалу і приміщення, а також для ліквідації внутрішньої напруги матеріалу.

Укладають лінолеум при температурі не менше 15°С і повній відсутності наскрізних потоків повітря. Застосовується клей для поліуретану або ПВХ, найчастіше вододисперсійний. Спеціально призначений для лінолеуму клей має вивірений робочий час підсихання, не стягує і не розтягує лінолеум, що дає гарантію стабільності розмірів.

Клей на поверхню накладається рівним шаром за допомогою шпателів. Після цього по поверхні прокочують валик вагою 35-70 кг - для виведення залишків повітря і клею. Потім клей висихає протягом доби.

Завершальний етап - зварювання стиків. У місцях швів формують канавки, в які потім буде поміщений зварювальний шнур і заплавлений. Після заплавлювання шви обрізають, прибираючи зайвий матеріал, і проводять затирання.

Лінолеум готовий до використання.

Залиште свій відгук

Інші послуги

Вирівнювання підлоги
Що таке вирівнювання підлоги, чому воно необхідне. Як проводиться вирівнювання підлоги наливною підлогою - ціна і с...
Монтаж паркетної дошки
Характеристики паркетної дошки Різновиди матеріалу Як підготувати підставу до укладання, вибір підкладки Способ...
Монтаж ламінату
Монтаж ламінату: ціна і фактори, що впливають на вартість Що таке ламінат - технічні параметри та переваги пок...
Монтаж плінтусів
Від чого залежить ціна на монтаж плінтуса під ключ Значення плінтуса в інтер'єрі Види плінтусів Установка...
Наливні підлоги
Наливні підлоги - ціна роботи, технологія укладання Наливна підлога - визначення, види, переваги. Технологія зал...
Електрична тепла підлога
Монтаж електричної теплої підлоги: ціна роботи Система теплої підлоги - визначення, різновиди. Технологія уклада...