Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Облицювання каміна мармуром ціна

  1. Переваги обробки камінів мармуром.
  2. Види облицювальних матеріалів для камінів.
  3. Як робиться облицювання каміна мармуром: ціна і етапи робіт.

Облицовка камина мрамором цена

Натуральні кам'яні породи застосовувалися для облаштування вогнища ще з давніх часів. Раніше каміни, оздоблені натуральним мармуром, були тільки у середньовічних королів та імператорів. І в світі високих технологій 21 століття цей матеріал не втрачає своєї актуальності, так само, як і каміни. Завдяки каміну, створити який вдома в наш час не складно, інтер'єр стає по-особливому затишним і домашнім. Адже так приємно розслабитися після довгого дня в кріслі під пледом з чашкою чаю, дивлячись на язики полум'я ...

Каміни, обладнані в кімнатах, можуть бути як декоративними, так і функціонують, використовуватися з естетичною метою і для обігріву приміщення. Оскільки мармур володіє відмінними функціональними параметрами, оброблений мармуром камін ідеально впишеться в інтер'єр в будь-якому стилі. В цілому предмети, створені з мармуру, або з мармуровим облицюванням, додають інтер'єру розкоші і стилю. Мармур можна використовувати як в житлових, так і в інтер'єрах місць громадського призначення. Мармурова обробка вкрай невимоглива в догляді і має дуже довгий термін експлуатації.

Які основні переваги мармурової обробки каміна або камінного порталу?

Переваги мармуру в якості облицювального матеріалу такі:

  • Стійкість до дії високих температур;
  • Стійкість до різких змін температур;
  • Вогнестійкість;
  • Зберігає тепло протягом декількох годин;
  • Простий догляд;
  • Тривалий термін служби;
  • Екологічно безпечний матеріал;
  • Естетична цінність - матеріал дуже гарний, має неповторний природним малюнком.

Стильний мармуровий камін повністю змінить загальний вигляд інтер'єру, додавши оригінальності і шику.

Існують різні варіанти обробки мармурової поверхні: матова або глянсова полірування, різьблення, обробка зі збереженням грубої природної структури. З шматочків породи різного кольору створюються унікальні візерунки і мозаїки.

Різновиди кам'яного облицювання камінів

Способи виготовлення камінів з каменю:

  1. Для обробки використовуються мармурові, гранітні, оніксові плити (слябів) високої якості;
  2. Портал каміна вирізається цілком з одного шматка кам'яної породи. Вартість такого виробу дуже висока.

Перевага вибору облицювання каміна перед одним цільним шматком каменю також полягає у вазі вироби. Камін, створений цілком з каменю, має таку вагу, який може не витримати покриття для підлоги. У такому випадку знадобиться проводити додатково роботи по зміцненню статі. Це особливо актуально для установки на поверхах від 2-го і вище. Виходячи з цього, набагато практичніше (і дешевше, що також важливо) використовувати облицювання. Такий виріб зовні неможливо відрізнити від створеного з цільного каменю.

Вибрати колірну гамму мармуру можна 2 варіантів:

  • Перший - колір майбутнього каміна підбирають відповідно до загального стилю приміщення, де він буде встановлюватися;
  • Другий - вибір контрастного кольору, коли камін яскраво виділяється на тлі інтер'єру і притягує до себе увагу в першу чергу.

Види облицювальних матеріалів, використовуваних для каміна

Які натуральні породи каменю застосовуються при облицюванні камінів?

Зробити облицювання можна, використовуючи дуже різні породи каменю, найчастіше використовують брили онікса, граніту, жадеита і мармуру. Щодо віднедавна почали використовувати плитняк - має дуже незвичайне забарвлення, і талькохлорит - вселдствіе своєї листкової структури він довго тримає тепло.

Мармур - природна кам'яна порода, яка відрізняється великою кількістю різних сортів. Кожен сорт відрізняється своєю особливою текстурою і відтінками кольорів, найчастіше це білий, сірий, зелений, червоний, чорний кольори, а також коричнева колірна гамма. Кожна мармурова плитка має унікальні поєднання різних кольорів і неповторний природний візерунок. Це робить каміни з облицюванням з мармуру ексклюзивною родзинкою інтер'єру. Також мармур часто застосовується для створення або обробки поверхні підлоги, поверхні стін приміщень, сходових ступенів, кухонних стільниць та ін.

Облицювання каміна з граніту

Граніт - це найбільш міцний і довговічний камінь, який використовується для облицювання. Перевершує цей мінерал по міцності тільки алмаз.

Облицювання каміна з талькохлорита

Завдяки своїй шаруватої структурі, мінерал талькохлорит має підвищений рівень теплоємності. Облицьований такий кам'яної породою камін зможе довго зберігати тепло, випромінюючи його протягом довгого часу після догорання палива.

Облицювання за допомогою піщаника

Піщаником найчастіше обробляють портали камінів. Цей мінерал відрізняється стійкістю до перепадів температур і дуже довгим терміном експлуатації. Пісковик легко піддається обробці, має широку колірну гамму.

Крім кам'яних порід для облицювання камінів використовуються наступні матеріали:

  • Цегла;
  • ЛДСП;
  • Гіпс;
  • Поліуретан.

Незважаючи на дешевизну таких матеріалів, використання їх саме для облицювання каміна має безліч недоліків. Так, поліуретан і ламіновані деревостружкові плити не можна використовувати поруч з відкритим вогнем, тобто вони підходять виключно для електрокамінів. Цегла не зможуть рівномірно розподілити тепле повітря в приміщенні. І зовні такі каміни виглядають зовсім не так презентабельно, як створені з каменю.

Зробити облицювання можна навіть для електрокаміна - з її допомогою він стане максимально схожим на справжній осередок.

Порівняння між мармуровим і гранітним камінами завжди буде на користь мармурового. Не тільки з точки зору зовнішньої привабливості, а й з-за того, що граніт від природи має невеликий радіоактивний фон. Є і "безпечний" граніт - він має більш високу вартість і за зовнішніми параметрами також програє мармуру.

Як робиться облицювання каміна мармуром: ціна і етапи робіт

облицовка камина мрамором: цена и этапы работ

Перед тим, як зважитися на проведення облицювальних робіт своїми руками, важливо врахувати всі нюанси. Обробка каміну натуральним мармуром сама по собі досить складне завдання, і виконують її досвідчені фахівці бригадами до 3 чоловік.

Недосвідченій людині краще не братися за цю роботу, тому що використання каменю для оздоблення камінів - завжди ризик. По-перше, можна пошкодити кам'яну породу, а вона коштує чимало, по-друге, при недотриманні правил можливий пожежа.

Особливості облицювання каміна мармуром:

  1. Камінний портал повинен бути ізольований від полум'я, незважаючи на те, що кам'яна порода не піддається дії високої температури. Оскільки в такому випадку тепло не буде розподілятися рівномірно в приміщенні, а надмірний перегрів ділянки поверхні може привести до займання.
  2. Якщо будівельний клей для з'єднання елементів вибрати неправильно, термін використання каміна буде коротким. Плити мармуру просто відпадуть в результаті дії високої температури.
  3. Дуже важливо брати до уваги розмір і дизайн елементів, закріплюючи конструкцію.
  4. Для того, щоб камін виглядав по-справжньому монолітно, важливо провести якісну затірку всіх швів.
  5. Недотримання технології затирання призведе до появи тріщин на мармурі або псування лицьової частини конструкції.
  6. Крім усього перерахованого вище, важливо правильно вибрати і сам мармур: підібрати необхідну товщину пластин, дізнатися максимально допустимий для установки вага матеріалу.

Вибір неякісного матеріалу, або ж невідповідного за вагою, структурі або ін. Параметрам є ненадійним і потенційно небезпечним.

Одне з основних умов в процесі монтажу каміна - це створення ніші. Вона призначається для вентиляції і рівномірного розподілу тепла в камені, без ніші нормальна робота каміна неможлива.

Облицювання каміна мармуром: ціна і етапи робіт

Облицювання каміна мармуром - складний процес, тому що неспеціалісту буде важко навіть вибрати відповідну для конкретного випадку породу каменя. На послугу облицювання каміна мармуром ціна встановлюється індивідуально, залежно від вартості кам'яної породи, конструкції майбутнього каміна, термінів готовності. В середньому по Україні нижній поріг ціни мармурового каміна - 20 000 грн.

Зробивши замовлення на облицювання каміна або порталу у професіоналів, ви отримаєте комплексне обслуговування - від виміру до підсумкової реалізації. Фахівці також при необхідності допоможуть визначитися з матеріалом і конструкцією вироби. Повне дотримання всіх правил установки і техніки безпеки при установці - гарантія подальшої безпроблемної експлуатації каміна.

Завдяки використанню виключно якісних натуральних кам'яних порід і сучасного обладнання наші клієнти отримують тільки продукцію вищого класу.

З яких частин складається камін, створений з мармуру?

Основні частини будь-камінної конструкції - труба для виведення диму - димохід, камінний портал і полички, арка і колони. Додатково можуть бути присутніми елементи декору.

Облицювання каміна мармуром ціна і етапи:

Взагалі весь процес можна розділити на 2 етапи:

  1. Монтаж мармурового порталу для каміна;
  2. Безпосередньо роботи з облицювання камінної конструкції мармурової породою.
Підготовка

Більшість всіх камінних мармурових порталів купуються вже в готовому вигляді. Щоб успішно здійснити монтаж, будуть потрібні:

  • Шуруповерт;
  • Кельма;
  • Шпатель з зубчастим краєм;
  • Електричний дриль;
  • Професійний рівень для будівництва;
  • Вогнестійка цементна суміш;
  • Суміш на базі білого спеціального цементу;
  • Суміш, що використовується при укладанні тротуарної плитки.

Портал камінний з мармуру необхідно підбирати відповідно до розміру камінної топки, куди він буде монтуватися. Сьогодні на ринку є величезна безліч різноманітних порталів, тому підібрати ідеально підходить саме вашому каміну буде не складно. Крім порталу можна відразу ж купити спеціальні пластини з мармуру - так звані "добори".

Вони потрібні для того, щоб заповнити простір між порталом і безпосередньо камінної конструкцією. Це простір залежить від розміру двері відділу для закладки палива і того, наскільки глибоко встановлена ​​топка. Коли купується готовий портал, відповідний моделі камінної топки, дані добори продаються в комплекті з ним. Завдяки цьому збірка і установка проходять набагато простіше і швидше.

Топка обов'язково повинна міститися в ніші, це одне з основних вимог до установки. Монтаж камінів здійснюється виключно на чисту поверхню підлоги. Отже, перед тим, як починати установку, слід обрану ділянку статі застелити спеціальним покриттям. Таке покриття стійке до високих температур, захищає поверхню підлоги і виконує декоративну функцію. Якщо в кімнаті керамогранітних підлогу, або викладений плиткою, то застосування такого покриття не потрібно.

Для кімнат з підлогою з дерева перед монтажем камінів потрібно зробити пожежобезпечний підлогу. Площа такого статі - як мінімум на 50 см більше зовнішніх кордонів каміна. Ця вимога правил пожежної безпеки.

Як закріплюється портал

Спочатку встановлюють прікамінную мармурову плиту. Наступний крок - обробка швів між частинами плити розчином на базі білого цементу.

Важливий нюанс: перед тим, як розпочати роботи по монтажу, слід визначити, якої висоти планується подіум. Це пояснюється тим, що можливо доведеться підняти рівень камінної конструкції.

Через те, що камін має значний вагою, він з самого початку розділений на кілька частин. Отже, процес установки поєднаний з процесом складання.

Простір, який залишається між порталом і камінної поверхнею, закладається за допомогою вогнестійкого цементу. Після установки слід дочекатися 100% просихання конструкції, ось тільки потім можна починати топку. Перед першим розпалюванням обов'язково забирається все сміття, що залишилося після установки, поверхня каміна слід протерти вологою тканиною.

Як робиться мармурове облицювання каміна

Після того, як замовник визначився з колірною гамою кам'яної породи, а виконавці - з необхідною кількістю, робиться розмітка і порізка каменю. Це дуже схоже на складання пазлу. Мармурові деталі майже завжди відрізняються неявній геометрією, і до того, як починати монтаж, необхідно підібрати місце для кожного з них. При цьому ще треба враховувати як форму, так і колір каменю.

Кожному шматку мармуру будуть додані певні розміри, які заздалегідь визначені фахівцем, який виконує створення і облицювання камінної конструкції. Безпосередньо підготовка камінної поверхні зводиться до очищення від будь-яких забруднень і шви заглиблюються на 1 см, можна трохи більше. Потім всю камінну поверхню покривають спеціальною армуючої сіткою з вічком 50х50, після чого облицювальний матеріал підганяють "за місцем".

Якщо мармурові облицювальні елементи з гладкою поверхнею сильно відрізняються по товщині від інших плиток, їх вибраковують. Це потрібно, щоб не міняти в процесі облицювання товщину шару суміші під кожну таку плитку. Якщо облицювання робиться мармуровими деталями, що мають неправильні форми, то їх обов'язково треба помітити з тильного боку після підбору місць розташування. Це правило працює для будь-яких облицювальних елементів, в центрі пишуть номер цієї плитки, на гранях - номера плиток, розташованих по сусідству. Таким чином вдасться уникнути плутанини і помилок при монтажі.

Ви маєте можливість замовити будь-які необхідні будівельні товари в онлайн-магазинах наших партнерів, за цікавими цінами, на сторінці "Наші знижки". Також наша компанія надає послуги доставки будівельних матеріалів і ще багато інших додаткових послуг. Повний перелік - на сторінці "Прайс лист".

Які є технології облицювального процесу?

Найчастіше використовуються 2 варіанти:

  1. Наклеювання пластин прямо на цегляну поверхню виробу, яке облицьовується.
  2. Використання спеціального клею, призначеного для каменю, і з'єднання деталей облицювання між собою. При цьому вони не контактують з поверхнею каміна.
    Плюс такого вибору: не треба брати до уваги зміну розмірів камінної кладки з цегли під дією тепла. Недолік: якщо буде потрібно зробити профілактику або провести невеликий ремонт, таку конструкцію доведеться повністю демонтувати.
  3. Комбінація 1-ого та 2-ої способів. При цьому для нижньої частини використовують 1-й варіант, для верхньої - 2-й.

Поради фахівців:

Облицовка камина мрамором советы специалистов

Найгрубшу плитку найкраще закріплювати в першу чергу, на найтонший шар клейового розчину. Викладають мармурову плитку, починаючи з кутів, розташованих внизу. Напрямок - від низу догори. Потім кладуть ряд, розташований вгорі - горизонтально. Після чого зліва направо, від верху вниз викладають простір, що залишився.

При облицюванні мармуром поверхні більше 50 см і товщині плитки для облицювання до 1 см, краще використовувати додатково спеціальні кріплення з дроту S - подібної форми. Це додасть міцності і надійності конструкції. Дані гачки прикріплюють до армуючої сітки верхніми частинами, нижні служать опорою для мармурової плитки. Частота установки - 1 гачок на кожні 50 см, ніж велику товщину має плитка, тим частіше треба ставити кріплення.

Затірку швів проводять не раніше, ніж через 2 доби після закінчення облицювальних робіт. Перед цим на шматочку плитки із залишків треба перевірити, чи не залишається після затірки слідів, здатних зіпсувати зовнішній вигляд каміна.

Як доглядати за каміном з мармуру

Поверхні порталів потребують частого протирання м'якою ганчіркою, яка змочена теплою водою. Можна також використовувати спеціальні миючі речовини, призначені для поверхонь з мармуру. Після чого портал витирають насухо.

Не допускається застосування абразивних предметів, а також хімічно активних складів. При появі на мармурі тріщин або інших дефектів - їх можна усунути простий реставрацією (переполіровка кам'яній поверхні). Також для протирання можна застосовувати спеціальний засіб для очищення мармуру.

Для захисту від попадання сажі і пилу використовують спеціальний захисний засіб на восковій основі. Після чого камінну поверхню слід відполірувати м'якою ганчіркою. В результаті використання таких препаратів на мармуровій поверхні утворюється тоненька плівка і поверхня стає матовою. Щоб це виправити, можна протерти камін скипидаром, а потім обробити спеціальним складом.

Якщо поверхню каміна дуже сильно забруднена, використовується спеціальний порошок, розроблений саме для таких випадків. Також важливо стежити, щоб дверцята каміна завжди була герметично закрита.

Інші послуги

Різка кераміки і керамограніта
Порізка кераміки і керамограніта У яких випадках потрібна порізка керамічної плитки. Способи різання керам...
Мармурова плитка у ванній
Переваги мармурової плитки. Як вибирати колір і відтінок. Укладання мармурової плитки. Використання в я...
Укладання кахлю ціна і технологія монтажу
Переваги обробки керамічною плиткою. Види керамічної плитки. Як правильно підібрати плитку. Укладання плитки - по...
Укладання мозаїки ціна послуги і особливості
Актуальність мозаїки в якості облицювання для басейну. Етапи укладання мозаїки. Укладання мозаїки ціна....
Укладання плитки на фартух ціна
Для чого потрібен кухонний фартух, види кухонних фартухів в інтер'єрі. Яка плитка використовується для кухонног...