Укладання плитки на фартух ціна
- Для чого потрібен кухонний фартух, види кухонних фартухів в інтер'єрі.
- Яка плитка використовується для кухонного фартуха. Особливості укладання.
- Укладання плитки на фартух ціна і фактори формування.
Актуальність фартуха в інтер'єрі кухні
Фартух з плитки, покладений на кухні - це не тільки елемент дизайну, а й дуже функціональний компонент. Його основне призначення - захищати поверхню стін від плям жиру та інших забруднень, неминуче виникають під час приготування їжі. Також саме завдяки кухонного фартуху стіни не так сильно піддаються дії вологи.
Найчастіше зустрічається фартух, виконаний з плитки, як самий довговічний і простий у використанні і догляді. Завдяки великій різноманітності видів плитки на ринку, можна створювати будь-які геометричні форми і підбирати потрібні кольори. Якщо у вас немає своїх ідей - можна подивитися фото в Інтернеті або звернутися до дизайнера. Таким чином кухонний фартух буде ідеально гармоніювати з рештою інтер'єром кухні.
Окремою групою можна виділити фартухи кухонні, які робляться з ЛДСП. Зручніше за все, особливо якщо в квартирі робиться ремонт, замовляти фартух одночасно з гарнітуром для кухні. Можна вибрати конфігурацію з малюнком, фартух, обладнаний підсвічуванням, скляний та ін. Укладання кухонного фартуха - один з чинників максимально зручної експлуатації кухонного приміщення.
Переваги кухонних фартухів з керамічної плитки:
- Практичність: зберігає естетичний зовнішній вигляд протягом довгого часу, не піддається впливу високої температури і підвищеної вологості;
- Має доступну вартість;
- Не потребує складного або особливого догляду.
Укладання плитки на фартух в кухні
За часом процес створення фартуха не дуже тривалий. Виняток становить застосування плитки маленького розміру (10 * 10 см і менше), в цьому випадку і терміни, і вартість роботи будуть відрізнятися. Перед тим, як робити облицювання, слід чітко розуміти майбутнє місце розташування всіх кухонних меблів і техніки. Також поверхню стін повинна бути попередньо підготовлена.
В цілому підготовка поверхні таїть в собі масу нюансів, які враховують у своїй роботі досвідчені майстри. Для того, щоб дізнатися вартість робіт фахівців нашої компанії, досить перейти по посиланню на сторінку “Прайс лист”.
Взагалі всі роботи, пов'язані з укладанням плитки на кухонний фартух, можна розділити на наступні етапи:
1. Готуємо поверхні стін. Найчастіше фартух викладається у вільному просторі, розташованому між підлогової меблями і навісними секціями. Фартух займає не тільки поверхню робочої стіни, а й 2 сусідні. Ширина фартуха найчастіше відповідає ширині кухонного гарнітура. Якщо стіна не була покрита штукатуркою - її штукатурять; якщо обклеєна шпалерами - їх видаляють; якщо забарвлена - робиться насічка.
Зазвичай висота кухонних шаф, розміщених на підлозі - 0.8 м. Однак її відміряють від нульової позначки вже облицьованого статі. Ось тільки плитка на підлогу укладається вже після завершення робіт зі створення фартуха. Тому на практиці для визначення підсумовують показники рівного чорнового підстави і покладеної зверху на нього плитки. Тут не потрібна ідеальна точність вимірів, оптимально розмістити фартух на 50-60 мм нижче отриманих значень.
Це обумовлено тим, що стільниця не повинна перебувати під плиткою. Після того, як поверхня очистили від шару старого покриття, її штукатурять, використовуючи при цьому виключно цементні розчини. Можливе застосування вологостійкого гіпсокартону, за умови, що він закрита вся поверхня стіни.
2. Готуємо підлогу. Тут також видаляється шар старої обробки, після чого підлогу вирівнюється. Як чорнову поверхню можна застосувати суху, наполовину суху або мокру стяжку. При потребі стяжку можна утеплити за допомогою середньо- або дрібнофракційних керамзиту. Якщо підлога дощатий, дошки видаляють, насипають подушку з щебеню або керамзиту, проводять установку маяків і потім по ним - нівелювання стяжки.
Для підлоги з бетону можна застосувати самовирівнюється розчин, за умови, що немає перепадів висоти понад 2 см. Іноді виробники сумішей вказують, що при використанні допустимо перепад в межах 4 см, однак це обійдеться дорожче, з урахуванням більшої витрати суміші. При таких перепадах простіше використовувати розчин цементу. Якщо додатково встановлюється тепла підлога для кухні, то монтаж буде таким же, як і укладання плитки у ванній або в передпокої.
Особливості, які треба знати про процес укладання фартуха кухонного
Так само, як і укладання будь-якої плитки, робочий процес починаємо з нанесення розмітки.
Як робиться розмітка стін
Спочатку проводять контрольну лінію, яка розташована в нижній частині. Для цього в кутах за допомогою будівельного рівня наносяться позначки, за якими вона потім намічається за допомогою малярного шнура. Висоту контрольної лінії можна прораховувати також по настінним шафок або за розмірами використовуваної плитки. Зазвичай простір між підлоговими і настінними кухонними модулями становить до 45 см.
Створення упору для першого ряду - необхідно, щоб уникнути зсуву плитки, якщо ви робите укладання своїми руками. В якості такого упору можна використовувати металевий профіль для ГКЛ, прикріпивши до стіни направляючу по зазначеній контрольної лінії. Не допускається застосування дерев'яних елементів, тому що вони в будь-якому випадку будуть нерівними. Професійні фахівці не використовують упори, тому що підбирають потрібну консистенцію будівельної суміші і плитка нікуди не зміщується.
Для того, щоб частини плитки, які будуть розташовані в кутах, були однаковими по ширині, потрібно зробити підрахунок. Вважаючи кількість плиток, дуже важливо пам'ятати про швах. Починаємо процес укладання з будь-якого вподобаного кута приміщення, при цьому бічну частину оптимально укладати в кінці роботи.
Різання також найкраще відкласти до завершення робіт, ці заходи допоможуть уникнути можливої похибки. Пам'ятаємо про те, що при укладанні фартуха додатково буде потрібно монтаж декількох розеток, в які буде підключена кухонна техніка.
Електропроводка підводиться до обраних місцях заздалегідь. Порізка плитки для підрозетників здійснюється за допомогою алмазного диска. Клейовий склад наносять за допомогою гребінчастого шпателя з зубцями 1 мм або безпосередньо на поверхню стіни, або на плитку.
Після того, як кахель приклеєний на стіну, перевіряємо його положення в горизонтальній площині за допомогою рівня. Після того, як покладена пара-трійка плиток, їх також слід перевірити за допомогою рівня або будівельного правила - не допускається наявність зазорів.
Як оформити місце стику кухні з коридором
Перепад в місці стику 2 поверхонь, якщо в коридорі не використовується плитка в якості підлогового покриття, небажаний. Спочатку відзначається нульовий цикл в коридорі (тому що ремонт в цьому приміщенні робиться найостанніший). З урахуванням цього рівня відзначають нульовий цикл в кухні. Отже, після облицювання підлоги кухні його висота повинна бути такою ж, як висота підлоги в коридорі. Місце стику 2 підлогових покриттів після завершення всіх ремонтних робіт прикривають декоративною планкою.
Як робиться затирка
Оскільки весь процес укладання плитки на фартух займає максимум півдня, то і затірку робимо в той же день. Спочатку виймаються хрестики, після ретельно і обережно протирається поверхню плитки і місця швів. Далі за допомогою м'якого шпателя з гуми наноситься власне затирка.
Поради від професіоналів:
- Монтаж кухонного фартуха робиться до монтажу кухонних меблів і техніки;
- Важливо заздалегідь визначитися з розташуванням розеток і вимикачів, щоб прокласти в потрібних місцях електрокомунікації;
- Для місць швів між плитками слід підбирати якісну затірку, не піддається дії вологості, цвілі, бруду;
- Колірна гамма плитки, обраної для кухонного фартуха, повинна гармоніювати з колірним оформленням решти інтер'єру кухні.
Укладання плитки на фартух ціна послуги
Так само, як і для будь-яких робіт, пов'язаних з монтажем плитки, укладання плитки на фартух ціна залежить від формату обраної плитки, її товщини, виду матеріалу, підготовчих робіт, загалом облицювання. В середньому на те, щоб покласти плитку на кухні фартух ціна по Україні становить від 250 грн за м.кв.
Робота з нестандартними розмірами плитки буде коштувати дорожче, необхідність проведення додаткових робіт також відіб'ється на вартості. Сюди відносяться штукатурка, стяжка, і ін. - більш точні види необхідних робіт і їх вартість зможе сказати майстер-плиточник після огляду приміщення.
Також збільшує вартість проведення ремонтно-монтажних робіт за умови проживання людей в квартирі. Це обумовлено додатковими складнощами для укладальника плитки.