Різка кераміки і керамограніта
Порізка кераміки і керамограніта
- У яких випадках потрібна порізка керамічної плитки.
- Способи різання кераміки.
- Нюанси порізки плитки за допомогою різних інструментів.
Коли потрібна різка кераміки і керамограніта
У саме поняття якісного ремонту входить дуже багато різних компонентів. Серед них дуже велике значення має послуга професійного облицювання поверхонь стін і підлоги. З усього розмаїття облицювальних матеріалів найбільш якісні та довговічні - це кераміка і натуральний камінь.
Керамічна плитка є досить поширеним матеріалом, використовуваним для проведення внутрішніх оздоблювальних робіт в санвузлах, ванній, кухонній зоні. Крім цього, керамічні декоративні покриття добре зарекомендували себе в місцях різного призначення - завдяки своїй зносостійкості та стійкості до дії сильнодіючих хімічних реактивів. В процесі робіт дуже часто з'являється необхідність порізки кахельних плит, для надання обробці акуратного зовнішнього вигляду.
Підібрати плитку настільки точно й ідеально, щоб була можливість обійтися без порізки - на практиці дана задача не здійсненна. Адже в приміщенні завжди є труби, кути і виступи, електричні прилади і т.д. Саме оригінальні мозаїки, декоративні елементи, панно - це те, що зробить інтер'єр вашого будинку унікальним, створюючи неповторну чарівність. Домогтися цього неможливо без високоякісної укладання керамічної плитки, яка має на увазі не тільки ідеально рівні поверхні, а й якісні стикувальні шви.
Для забезпечення максимальної якості виконання робіт з укладання, необхідні навички і досвід професійних фахівців. Незважаючи на гадану простоту, на практиці виявляється, що нелегко акуратно порізати плитку на частини необхідного розміру, уникнувши появи відколів і тріщин. Купити якісну плитку та інші оздоблювальні матеріали зі знижками від наших партнерів можна, перейшовши за посиланням в розділ "Наші знижки".
Як можна порізати керамічну плитку
Є дуже багато різних способів різання керамічної плитки, і в кожному конкретному випадку вибір відповідного способу і потрібних інструментів залежить від різних факторів. Головні фактори - це вид плитки в залежності від місця укладання (настінна / для підлоги), необхідна форма різу і загальна кількість плитки, тому що якщо обсяг роботи великий, то немає сенсу застосовувати ручні інструменти, оскільки це буде занадто складно.
Плитка з кераміки, вироблена різними виробниками, відрізняється за рівнем міцності: лицьовий шар і безпосередньо керамічна маса мають дуже різні показники. Це обов'язково необхідно брати до уваги, підбираючи диски і фрези для порізки. Також для того, щоб робота була виконана якісно, професійні будівельники використовують тільки високоякісні абразиви. Завдяки найменшій ширині ріжучої частини на використовуваному обладнанні виходить пропил товщиною 0,2 см. Це допомагає знизити витрати матеріалу до мінімуму.
Один з найпоширеніших і доступних методів порізки плитки є механічне різання кераміки і керамограніта. Якщо необхідно порізати керамічну плитку, що має невеликий формат і товщину, застосовується ручний плиткоріз (для плитки товщиною до 0,7 см). Застосування цього методу не виключає появу в процесі різання відколів і тріщин, оскільки плитка (або керамограніт) відрізняються високим рівнем твердості. Також при такому методі різання не є можливим зняття фаски. Отже, якщо ви вирішили скористатися ручним плиткорізом, то не варто очікувати якісного результату робіт.
Можна застосувати кутову шліфмашинку (так звану "болгарку") в поєднанні з алмазними дисками або колом, застосовуваним для порізки кераміки та каменю. Такий метод не потребує будь-яких додаткових витрат, підходить для незначних обсягів ремонтно-будівельних робіт. Порізка плитки за допомогою болгарки повинна здійснюватися вкрай обережно, щоб не сталося нещасного випадку і травмування. Підсумкова лінія порізу буде нерівною, гучний шум і неабияка кількість пилу під час різання - цей спосіб не є хорошим рішенням.
Найоптимальніший метод різання плитки з кераміки, кахельної плитки, керамограніта - дисковий (або алмазний), тобто порізка за допомогою електричного верстату, обладнаного алмазним колом і станиною. Дане обладнання має систему, що охолоджує алмазний диск - таким чином в процесі різання не утворюється пил, термін служби диска довший. Основна перевага цього способу - ідеальний рівний заводський зріз, без появи відколів і яких-небудь дефектів. Крім цього, замовнику не треба організовувати відповідне робоче місце для порізки плитки, що істотно заощадить час клієнта.
Нюанси порізки плитки за допомогою різних інструментів
Загальні правила порізки плитки, від яких залежить безпека і зручність процесу і його результат:
- Обов'язкове використання порізчиком захисних окулярів;
- Якщо при обраному способі різання утворюється велика кількість пилу - обов'язковий респіратор;
- На руках повинні бути спеціальні робочі рукавиці - вони не тільки захистять руки, а й допоможуть міцніше тримати інструмент.
Також дуже важливо пам'ятати, що виміри повинні бути максимально точними: для прорахунку необхідної кількості матеріалу, розмітки майбутньої порізки, при укладанні плитки - потрібно вимірювальна рулетка. При здійсненні порізки за допомогою електроінструменту необхідно забезпечити можливість охолодження робочих частин механізму, наприклад, водою. З її допомогою можна мінімізувати пил, що утворюється, підвищивши рівень комфорту робіт.
Перед тим, як приступати до порізки, на лицьову частину плитки олівцем, маркером або фломастером наносять розмітку. Саме по ній буде робитися розпил. Порізку здійснюють з тієї частини, яка покрита глазур'ю. Якщо застосовуються ручні інструменти, різ робиться неглибоким, досить буде невеликої борозенки, по якій потім матеріал розламують.
В основному для різання керамічної плитки, кахлю, керамограніта застосовуються такі інструменти:
- склоріз;
- плиткоріз (може бути механічний або електричний);
- верстати спеціального призначення.
Перші два варіанти використовуються для нескладних розрізів по прямій лінії.
Для того, щоб виконати фігурний рез або зробити отвір заданого діаметра, використовують спеціальне промислове обладнання - верстати для різання плитки.
Дані верстати діляться на наступні типи:
- Гідроабразивне устаткування;
- Плазмове;
- Лазерне;
- Електроерозійне обладнання.
Порізка плитки за допомогою плазми, лазера або електроерозійної технології застосовується переважно на промисловому виробництві. Це обумовлено високою вартістю даних видів устаткування і безпосередньо виробничого процесу.
Гідроабразивна (водострумінна) порізка керамічної плитки
Даний спосіб був винайдений в сорокових роках ХХ століття, масово почав застосовуватися на практиці з сімдесятих. На сьогоднішній день примітивний верстат перетворився в професійне обладнання для гідроабразивного різання, сучасне і повністю автоматизоване. Завдяки легкості використання і обслуговування цей метод є оптимальним.
Переваги водострумінної порізки в Україні:
- Можлива порізка під будь-яким необхідним нахилом;
- Програма вузького пропила дозволяє легко отримати вигнуті контури і профілі будь-якого рівня складності, з яких в подальшому створюються візерунки різноманітної форми і розміру;
- Дуже високий рівень точності порізки - це веде до зменшення кількості відходів та знижує витрати на ремонт;
- Висока швидкість різу;
- Завдяки тому, що в процесі матеріал не нагрівається, не відбувається порушення його структури;
- Можлива порізка матеріалу, що має товщину від 1 до 100 мм;
- Оскільки весь пил, що виникає в процесі різання, відразу змивається водою, процес відрізняється екологічною чистотою;
- Ідеально рівні краї готового виробу;
- Завдяки тому, що виріб відразу ж після різання охолоджується, його краї не плавляться;
- Можливість "холодного різання";
- Можливість порізки різних матеріалів, до яких відносяться керамічна плитка, керамограніт, камінь.
У той же час є деякі нюанси даного методу:
- Процес різання відрізняється технологічною складністю;
- Для роботи потрібен спеціально навчений персонал.
За допомогою гідроабразивного різання можна втілити в життя навіть найскладніші дизайнерські ідеї. Наприклад, підлога з мозаїки виглядає як єдине ціле. Також дуже оригінально виглядатимуть панно або картини з фрагментів, декоративні елементи, обробка каміна та ін. Порізка плитки за допомогою електричного плиткорізу дає можливість не проводити фінальну обробку матеріалу (наприклад, шліфування за допомогою наждачного паперу).
Чим ще можна порізати настінну плитку?
Облицювальна кахельна плитка для стін зазвичай має невелику товщину, тому порізка є досить простою.
Використовувати для цього можна такі інструменти:
- Склоріз - практичне і бюджетне рішення для невеликих обсягів робіт. Для того, щоб порізка була ефективною, на поверхні кахлю наноситься розмітка, потім плитка укладається на рівну, тверду основу і склоріз проводять по лінії розмітки. Після цього досить трохи натиснути на плитку, і вона розпадеться по лінії різу. Крім звичайного склоріза на ринку також існує масляний, обладнаний резервуаром для машинного масла. При різанні воно зволожує ріжучий ролик склоріза, що значно полегшує процес різання.
Плюси використання склоріза: швидка порізка, бюджетность, простота експлуатації.
Мінуси: ефективний тільки для малих обсягів робіт. При неглибоких розрізах можлива поява відколів на плитці. - Ручний плиткоріз - інструмент, що підходить для різання великої кількості плитки.
Плюси використання: зручний в експлуатації, більш точний в порівнянні зі склорізом, вимагає менше фізичних зусиль.
Мінуси: лінія різу становить 0.5 см, можливість нерівний порізки.
Устаткування для різання плитки для підлоги
Підлогові облицювальні покриття, зокрема кахельна плитка, керамограніт та ін. відрізняються значною товщиною. Відповідно, ручними інструментами обійтися не вийде, потрібно професійне обладнання.
- Електроплиткоріз - здатний обробити значну кількість плитки в короткі терміни. Дозволяє вирішувати специфічні завдання, такі як нарізка вузьких смуг кахлю (до 0.5 см шириною), проробляти в плитці поглиблення або отвори, робити різ під кутом. За допомогою даного інструменту виходять ідеально гладкі й рівні зрізи, яким не потрібна подальша обробка.
- Болгарка - дозволяє здійснити порізку плитки швидко і легко. Важливо стежити, щоб швидкість обертів диска була не високою, працювати в захисних окулярах і рукавичках, захистивши дихальні шляхи респіратором. Диски для різання плитки використовуються з алмазним напиленням. Середня ціна порізки плитки на ринку будівельно-ремонтних послуг в Україні становить від 40 грн / м. пог. Для того, щоб ознайомитися з цінами компанії Дом Ремонт, можна перейти на сторінку “Наш прайс”.