Укладання кахлю ціна і технологія монтажу
- Переваги обробки керамічною плиткою.
- Види керамічної плитки. Як правильно підібрати плитку.
- Укладання плитки - покрокова інструкція і ціна послуги.
Чому варто вибрати кахельну плитку?
Плитка з кераміки - це універсальний варіант обробки, який підходить для використання в будь-якому приміщенні. Плитка поєднує в собі естетичну привабливість з високим рівнем практичності, що робить даний матеріал дуже затребуваним. Велика кількість її переваг - причина актуальності обробки кахлем досить довгий час.
Виробництво кахельної плитки
Для створення плитки застосовується глина різних видів в поєднанні з ущільнювальними і підвищують міцність компонентами. Для виробництва плитки використовують шамот, фаянсовий бій, пісок, грубозернисті домішки. Рівень міцності і практичності готової плитки безпосередньо залежить від її пористості: чим нижче пористість, тим вище міцність.
Ще рівень міцності залежить від того, при якій температурі і скільки часу обпікалася плитка. Чим вище була температура, і чим довше тривав випал - тим міцніше виходить в результаті продукт. Зносостійкість безпосередньо пов'язана з товщиною - чим товщина плитки більше, ніж значно більші навантаження витримає виріб, до невеликих ударів і тиску. Високоякісна плитка, яка покладена з дотриманням всіх вимог технології укладання на рівній основі, може спокійно витримати вагу 0.5 тонни.
Плюси використання плитки в обробці інтер'єру:
- Високий рівень стійкості до дії вологи - плитка не вбирає воду, можна використовувати миючі засоби і в значних обсягах для очищення. Матеріал ідеально підходить для використання у ванній і басейні;
- Гігієнічність матеріалу - завдяки легкості очищення на поверхні плитки мікроби, бактерії і грибки надовго не затримуються. Це обумовлює популярність обробки плиткою місць, що вимагають частого очищення: санвузлів, кухонних фартухів, промислових приміщень, лікарень та ін .;
- Відрізняється стійкістю до зміни температури - після процедури випалу плитка витримує як дуже високу, так і дуже низьку температуру. Фасад, облицьований керамічною плиткою, не лише виглядає красиво. Плитка служить додатковим захистом від зовнішніх температурних впливів, збільшуючи рівень гідро- і теплоізоляції приміщення;
- Не піддається впливу агресивних хімічних речовин;
- Не горить;
- Дуже велика міцність плитки - вище, ніж у залізобетону, за умови правильного укладання;
- Довгий термін експлуатації, стійкість до механічних впливів - навіть через багато років плитка буде виглядати як новенька;
- Є діелектриком, тобто не може виступати в провідником електричного струму;
- Екологічно безпечна - не виділяє токсичних речовин, виробляється з природної сировини;
- Величезний вибір форми, кольору, текстури матеріалу. Існує плитка, що імітує тканину, плитка-барельєф, яскрава італійська майоліка, кахельна плитка, гжельська розпис, фото-панно та ін.
Види керамічної плитки
Кахельна плитка використовується як облицювальний матеріал для поверхонь стін і підлоги будь-яких приміщень. Квартира, приватний будинок, гараж, балкон, сходинки сходів, веранда, приміщення громадського призначення: офіси, маркет, готель, вокзал, ін. - плитка актуальна всюди.
Щоб використання керамічної плитки було максимально ефективним, важливо пам'ятати про дотримання відповідності певного виду матеріалу місцем його призначення. Зробити облицювання поверхонь стін ванної або в кухні можна за допомогою будь-якої плитки.
Для підлоги ж важливо вибирати спеціальну плитку з високим ступенем стійкості до зношування. Якщо ж робиться облицювання підлоги плиткою в приміщенні з високою вологістю, плитка обов'язково повинна бути з покриттям, яке або рельєфною.
При облицюванні басейнів застосовується тільки спеціалізована плитка, а також керамограніт. Проводити обробку фасаду, вуличної альтанки, зовнішніх сходів найкраще керамогранитом або плиткою з підвищеною термостійкістю і міцністю. Прикладом такої плитки є клінкер.
Крім вибору правильної плитки також важливе значення має її правильне укладання, з дотриманням всіх норм і правил. Саме тому неспеціалістам краще не намагатися зробити укладку своїми руками - результат може бути не зовсім тим, який потрібен.
Оптимально звернутися до досвідчених фахівців - професіонал-плиточник допоможе вибрати плитку, порахувати потрібну кількість витратних матеріалів, і якісно виконає укладку. Також можна придбати витратні матеріали зі знижками від наших партнерів - асортимент представлений на сторінці "Наші знижки".Крім цього, наша компанія пропонує своїм клієнтам також додаткові послуги. Від доставки будматеріалів до вивезення будсміття і прибирання після ремонту - все для вашого комфорту. Детальніше - на сторінці “Прайс-лист”.
Процес укладання плитки - покрокова інструкція і ціна послуги
В першу чергу, як для будь-якої обробки, необхідно провести правильну підготовку поверхні підстави. Це обов'язкова умова для якісної укладання плитки. Професійний укладальник приділяє велику увагу підготовчого етапу. Також дуже важливі якість обраної плитки і витратних матеріалів.
Найкраще, якщо підбирати всі ці компоненти буде той майстер, які потім буде здійснювати укладання. Важливий нюанс - далеко не завжди вища вартість обов'язково означає високу якість. Буває і так, що недорога плитка виявляється в результаті більш рівною. Взагалі сам процес укладання плитки зовні дуже нагадує збірку мозаїки.
На практиці, для того, щоб підібрати потрібні будівельні інструменти, потрібно розуміти: який обсяг робіт належить, який рівень складності роботи, як буде укладатися плитка. Це ще один аргумент за звернення до професіоналів - адже тим мінімумом інструментів, які є в кожному будинку, в цьому випадку не обійтися. Виняток становить ситуація, коли треба укласти 1-2 ряди плитки.
Базовий набір інструментів, який буде потрібно для облицювання, складається з:
- Будівельного олівця для розмітки;
- Рулетки, необхідної для проведення замірів;
- Будівельних рівнів;
- Чистої губки;
- Чистої тканини;
- Шнура - для розмітки місць швів;
- Киянки;
- Зубчастого середнього шпателя і ще одного шпателя не з металу;
- Плиткореза;
- Склоріза.
Додатковий набір інструментів складається з:
- Пили;
- Спеціальних пассатижей;
- Шліфмашини кутовий;
- Дрилі з власником;
- Многозубчатих щипців;
- Щипців для розламування і різу плитки і ін.
Також будуть потрібні такі матеріали:
- Власне кахель;
Спеціальні суміші для шпаклівки;
Силіконовий ущільнювач;
Силіконовий рідкий герметик;
Спеціальний клей для плитки.
Порада від фахівця: Для укладання плитки на підлогу використовується тільки підлоговий кахель, через його більшої міцності і шорсткою поверхні. Купувати плитку кахельну слід завжди трохи більше, ніж потрібно згідно з розрахунками. Адже ніколи не можна знати заздалегідь, скільки буде відбраковано або зіпсовано в процесі укладання.
Як правильно організувати роботи з укладання?
Початок, як і для будь-яких оздоблювальних робіт - це підготовка поверхні під плитку: основа повинна бути чистим, сухим, рівним. Заздалегідь слід продумати розташування кожної плитки. Для цього буде потрібно позначити центральну точку кімнати.
Це робиться так: вимірюється середина найбільш довгою зі стін, на підлозі чертится лінія під потрібним кутом за допомогою меленого шнура. Те ж саме повторюють з меншою стіною. Місце перетину ліній - це і є центр кімнати.
Після цього проводиться попередня розкладка плитки на поверхні згідно прокресленим лініях. Це потрібно для того, щоб вибрати оптимальне розташування і по максимуму уникнути обрізки плитки біля стін.
Наступний крок - нанесення клею на частину підлоги приблизно в 1 кв.м. в кутку, утвореному перетином ліній в центральній частині кімнати.
Потрібно спочатку легенько натиснути плиткою на клейову основу, орієнтуючись по наміченої лінії, потім міцно придавити кахельну плитку до основи.
Так само роблять з іншими плитками, поки не буде закритий весь покритий клеєм ділянку підлоги. Здійснюється укладання напрямку від центру до периферії, слідуючи намічених лініях.
Важливо, щоб всі плитки перебували на однаковому рівні, іноді для цього потрібно наносити різну кількість клейового складу.
Наступна частина роботи - укладання плитки нестандартних розмірів, коли доведеться скористатися плиткорезом або спеціальним різаком. Після повного застигання клею плитки гарантують, потім фінішні роботи - затирання швів.
Для затірки застосовується особливий скребок з гумовою накладкою і спеціальний розчин, який наноситься на всі місця з'єднань плиток. Потім залишок суміші для затирання витирають вологою губкою, і за допомогою сухої тканини відтирають поверхню плитки до ідеальної чистоти.
Коли потрібен ремонт плитки або її відновлення
Найчастіше плитка потребує відновлення або ремонту після того, як був проведений ремонт системи водопроводу.
Ціна укладання кахлю
Вартість робіт залежить від таких факторів, як матеріал, спосіб укладання плитки та схема укладання, та ін.
Керамічна плитка відрізняється більшою м'якістю в порівнянні з керамогранітом, ціна на укладку кераміки становить в середньому від 140 грн / м2.
На послугу укладання кахлю ціна може бути названа тільки фахівцем після попереднього огляду об'єкту і узгодження всіх побажань замовників.
Від чого залежить вартість укладання стандартної плитки:
- Від формату плитки та її товщини. Стандартними прийнято вважати розміри до 60 см. Також на ринку існують як плитки розміром 10 * 10 см, так і більші формати до 120 см. Крім цього, актуальні тонка керамогранітна плитка великого формату 240-300 см, що має в товщину всього 0.3-1 см або навпаки керамограніт з товщиною 2 см.
- Від виду обраного матеріалу, виробника плитки і того, які підготовчі роботи передували укладанні. А також від того, будуть потрібні чи ні додаткові оздоблювальні роботи в приміщенні.
- Від цілому облицювання, варіанти розташування плитки, приміщення, де проводиться укладання, варіанти облицювання кутів, наявності та кількості комунікацій і отворів, матеріалу для затирання швів. Для затірки можуть використовуватися цементна фуга, фуга з латексом, епоксидна суміш.