Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Монтаж ніш під карниз

  1. Значення поняття ніша для стельового карниза. Варіанти карнизів.
  2. Прорахунки розмірів, технологія монтажу шторного карниза в стельової ніші.
  3. Облаштування прихованих ніш під карниз на натяжній стелі.
  4. Ніші нестандартної конфігурації.

Ніша під стельовий карниз - що це таке

Монтаж ниш под карниз

Ніша - це відрізок простору, розташований між поверхнею стелі і стіни, яке залишають незайнятим під час створення гіпсокартонного багаторівневого або фальш стелі. Стельовий карниз в ніші - універсальний вибір, що поєднується з усіма стилями оформлення інтер'єрів. Адже це можливість повністю сховати всю систему, що відповідає за кріплення штор, видно буде полотна тканини, ламбрекени, тюль і ін.

У нішевих просторах можна успішно заховати струну, підвісну планку, затискачі з гачками, а також електричну систему управління і автоматику для підйому шторних полотнищ. Візуально використання прихованої ніші може збільшити загальну висоту приміщення, створюючи відчуття легкості - адже штори як ніби просто парять в повітрі. Якщо ж в приміщенні натяжні стелі з глянцевим варіантом поверхні, використання ніші візуально зробить приміщення вище за рахунок відображення шторних полотен.

Розмір ніші прямо пов'язаний з тим, які штори передбачається використовувати: якщо штори будуть закривати всю стіну, в якій розташоване вікно, то і ніша повинна відповідати за розміром. А якщо полотна повинні прикривати тільки віконний отвір, то довжина ніші буде потрібно трохи більше ширини даного отвору.

Глибина ніші також безпосередньо пов'язана з обраною моделлю текстилю для вікон. Для кухні, наприклад, досить однієї гардини, для якої вистачить вузького простору між стінкою і стелею. А ось для вітальні, при одночасному використанні декількох варіантів штор, в поєднанні з тюлем і ламбрекеном, потрібен отвір, здатний приховати досить масивну конструкцію.

З функцією розділення приміщення на функціональні зони найкраще справляються японські штори, що також треба враховувати, як при плануванні загального дизайну інтер'єру, так і окремо карнизної ніші.

Переваги застосування ніш прихованого монтажу

  • Ніша для штор - завжди частина загального проекту дизайну приміщення, вона робиться під час проведення ремонту;
  • Ніша відмінно маскує всі керуючі механізми, які потрібні для переміщення полотен штор;
  • Візуально штори, легко хвилясті зі стелі, виглядають неймовірно красиво;
  • Якщо в кімнаті зроблені глянцеві натяжні стелі, то штори візуально здаються довшими і збільшують висоту приміщення;
  • Простір ніш органічно вписується в будь-який стиль інтер'єру, головне - правильно підібрати варіант штор;
  • Рулонний варіант штор, як і японська, римська, австрійська, екранна конструкція полотен, в опущеному стані виглядають, як одне ціле з поверхнею стіни;
  • Якщо обладнати світлодіодне підсвічування ніші, це створить особливу, казкову атмосферу в приміщенні.

Перед тим, як вибирати карниз, слід визначитися з тим, які штори планується на нього навішувати - різного типу потрібно різний карниз. А кожен вид карниза потребує свого типі простору ніш. Залежно від того, які передбачаються в майбутньому штори, ніша під карниз буде мати особливу конструкцію і розміщення.

Які бувають варіанти розташування прихованих карнизних ніш:

  1. У дво- або багаторівневій гіпсокартонній стелі;
  2. У поверхні натяжних стель;
  3. У зазорі між широким ліпним декором для стелі та поверхнею стін.

Де б не була розташована ніша, важливо пам'ятати, що якщо на поверхні стелі є дефекти, їх обов'язково треба ліквідувати.

За типом матеріалу і методу установки карнизи для ніш бувають такі:

  • Шина з пластика - кріплення до стелі;
  • Профіль з алюмінію - кріплення до стельової поверхні;
  • Карниз, який застосовується для навішування римських (французьких, японських) штор - кріпиться до стелі;
  • Для жалюзі (як горизонтальних, так і вертикальних) - кріплення до стелі;
  • Рулонні полотна прикріплюються до стельової поверхні.

Слід пам'ятати, що карнизи, що представляють собою штангу з кільцями, для використання в нішах категорично не підходять.

Варіанти стельових карнизів:

  1. Прямий;
  2. З боковинами;
  3. Еркерний;
  4. Арочний;
  5. З управлінням за допомогою шнура;
  6. Електрокарнізи.

Види ніш

У більшості інтер'єрів ніші розташовують уздовж стіни, на якій розташований віконний отвір. Нішевий простір може бути як вузьким, так і широким. Широку нішу використовують, якщо передбачається монтаж точкового підсвічування. Бувають ситуації, коли нішевий короб розташовується конкретно зверху віконного отвору, часто при цьому застосовуються широкі багети для стелі.

У деяких варіантах дизайну короб займає периметр всього приміщення, при цьому отвір ніші створюється над отвором вікна. У приміщеннях з натяжними стелями нішу створюють без видимого короба - це необхідно, щоб зберегти видимість штор, що просто спускаються зі стелі. Якщо ніша має дуже широкий простір - тут може розташуватися поворотний карниз для портьєр. Можна використовувати багети для стелі замість об'ємних коробів, щоб створити отвір.

Якщо гіпсокартонна стеля створена округлою або овальною, таку ж форму надають і шторним отворам, і прихованим карнизам.

Прорахунок розміру, технологія облаштування ніші в стелі з ГКЛ

Прораховуючи, який розмір буде потрібно для майбутньої ніші, не можна допустити помилку. У разі, коли простір ніші виходить занадто вузьким - для штор полотна будуть здавлюватися і деформуватися. Занадто широкі ніші будуть виглядати, як дірки в стелі.

Отже, як же здійснюються необхідні прорахунки?

Прорахунок висоти, яка буде потрібно для створення ніші

Основне, що потрібно врахувати при виборі висоти ніші - вона повинна цілком приховувати смугу для драпірування, яка розташована в верхній частині шторного полотна. Параметри висоти стрічки для драпірування безпосередньо пов'язані з вагою і довжиною віконного текстилю, в основному становить 0.07-0.1 м. Щоб знизу не проглядалося нічого зайвого, до висоти драпірувальної смужки треба додати 0.05-0.1 м. На практиці найпоширеніша висота шторної ніші - 10- 25 см.

Прорахунок потрібної ширини

Важливо, щоб після завершення всіх монтажних робіт полотна штор могли вільно переміщатися в ніші. Ширина безпосередньо залежить від конструкції карниза і кількості рядів карнизів в ніші.

Карнизи можуть бути наступних видів:

  • Профіль з алюмінію - існує велика кількість варіантів в залежності від потреб, підбирається для кожного випадку індивідуально. Кожен наступний шар штор потребує встановлення окремих профілів. Проміжок між профілями повинна становити 5 см. Профілі можуть відрізнятися по своїй ширині, середній показник для обчислень - 1.5 см.
  • Шторні шини із пластику або алюмінію - швидка установка, бюджетний вибір. До вимірами ширини шини додають по 5 см до зовнішнього і внутрішнього краю ніші.

Дуже важливий момент: обов'язково слід враховувати розташування підвіконь та опалювальних радіаторів. Щоб полотно штор висіло вертикально, простір між карнизами і поверхнею стіни не повинно бути менше, ніж винос батареї опалення (або підвіконня).

Отже, в процесі прорахунку розмірів майбутньої прихованої ніші під карниз, враховуються:

  1. Загальна висота приміщення;
  2. Наявність і виноси підвіконь / приладів опалювальної системи;
  3. Обрана модель майбутніх штор;
  4. Обраний варіант і габарити майбутнього карниза.

Монтаж ніші в гіпсокартонних стелях

Підготовка до облаштування ніші для полотна гардин або штор Спочатку створюється ескіз і прорахунок майбутнього елементу інтер'єру. У процесі розрахунків беруть до уваги:

  • Параметри обсягу механізму для управління полотнами рулонних штор;
  • Загальна кількість смуг майбутніх карнизів;
  • Необхідні параметри глибини, які потрібні для руху японських штор, також і інші деталі.

Крім цього, обов'язково слід пам'ятати про те, що полотно штор повинен розміщуватися на відстані не менше 20 мм від країв радіаторів опалення і підвіконня. Необхідність фарбування смуги на основному стелі залежить від того, який обраний метод установки.

Більш бюджетний варіант передбачає попередню домовленість про фарбування смуги на поверхні стелі, шириною до 250 мм. Це необхідно, якщо ця ділянка не буде закритий натяжною стелею. Більш дорогий варіант - закрити цю ділянку вже пофарбованим профілем.

Підготовка місця для ніші

Поверхня стелі повністю очищають від старих шарів оздоблювальних матеріалів, обробляють засобом від грибка, шпаклюють дефекти, наносять ґрунтовку. Коли всі шари висохнуть, фарбують. Знадобляться підготовлені заздалегідь гіпсокартонні деталі, профілі з металу, карнизи, а також інструменти: перфоратор, шуруповерт, спеціальні ножиці для різання металу, елементи кріплення.

Найбільш легкий для створення вибір - ніша в поверхні гіпсокартонної стелі. На його поверхні робиться розмітка, згідно зробленим розрахунками. Згідно ескізу монтуються профілі з алюмінію - каркас майбутнього короба. Потім цей каркас прикріплюється з використанням саморізів до розташованого зверху перекриття. Після цього каркас, використовуючи саморізи, обшивають листами гіпсокартону, шпатлюют всі місця швів і стиків, і фарбують в такий же колір, яким забарвлений стелю. Короб готовий. Заключна частина монтажу - установка і кріплення карниза, як альтернативний варіант - натяжка струн.

Як створюється ніша в поверхні натяжної стелі

Для монтажу натяжних стель необхідно мати спеціальні знання і досвід, а також професійне спецобладнання. Саме тому краще всього довірити всі роботи, пов'язані з натяжною стелею, професіоналів своєї справи.

Важливий нюанс: всі роботи з нанесення розмітки та монтажу частин майбутньої конструкції ніші слід здійснювати заздалегідь, коли полотно для стелі ще згорнуто. Тому що будь-які переробки, зроблені під час натягування, цілком ймовірно призведуть до появи хвиль і складів на стельової поверхні.

Для визначення правильних майбутніх кордонів ніші, на перекритті стелі монтують карниз, який потім закривають поліетиленовою плівкою. Це робиться для захисту карниза від можливих деформацій в період проведення подальших робіт. Після чого, на невеликій відстані від карниза, закріплюється брус з дерева - опора натяжної стелі.

Важливо: лінія бруса повинна 100% збігатися з лінією натяжної полотна. Балки, розташовані за карнизом, встановлюються по всій протяжності стіни. Установка починається з монтажу профілів на бічні частини бруса. Після чого всередину профілю вставляється тканину натяжної стелі, яка сформує поверхню стелі з ледь помітною нішею.

Шторні полотна, розташовані в такій ніші, візуально виглядають звисаючими безпосередньо з стельової поверхні.

Плюси від створення ніші для штор в поверхні натяжних стель:

  • найбільш швидкий варіант облаштування прихованої ніші, яка робиться одночасно з монтажем конструкції стелі. Ніяких зайвих робіт проводити не потрібно;
  • ніша може бути будь-який за висотою, головне, щоб вона не перевищувала рівень опускаючи натяжної стелі;
  • параметри довжини і ширини нішевого простору допускаються будь-які, з урахуванням параметрів ширини підвіконня і приладів опалювальної системи;
  • ніша може обмежуватися як шириною вікна, так і проходити вздовж всієї стінний поверхні;
  • можна створити приховану шторну нішу будь-якої форми, хоч прямокутної, хоч зігнутої, якщо такий дизайн інтер'єру;
  • можна додатково заховати нішу для штор, замаскувавши її плінтусом для стелі - важливо заздалегідь обговорити цей момент перед початком установки.

Ніші нестандартної конструкції

До нестандартних нішах, в першу чергу, належать ніші для вікон мансард. Адже ці приміщення мають скошені стелі, що ускладнює використання класичних карнизів. Також нестандартними вважаються дуже глибокі варіанти віконних ніш, тут розміщують іноді місця для сну або обладнують робочу зону. Крім цього, ніші для стелі можуть застосовуватися по периметру ліжка, якщо дизайном передбачено створення балдахіна. Такі ніші можна зробити будь-якої конфігурації.

Дуже красиво виглядають полотна штор, що підсвічуються світлодіодною стрічкою - особливо якщо є пульт управління і можна вибирати колір під настрій. Ніша, розташована вздовж всієї поверхні стіни, виглядає дуже ефектно. У той же час ніша, обладнана тільки близько віконного отвору, значно економить витрати на роботу і матеріали.

Можна зробити отвір для полотен гардин / штор максимально непомітним - а можна виділити за допомогою кольору, дзеркальної облицювання, оформлення за допомогою молдинга або широкого стельового багета. Тоді він стане додатковою прикрасою вашого інтер'єру.

Інші послуги

Монтаж гіпсокартону
Що таке гіпсокартон, де він застосовується. Переваги використання гіпсокартону. Технологія монтажу гіпсокартону....
Монтаж стін з гіпсокартону
Стіна з гіпсокартону Де застосовуються стіни і перегородки з гіпсокартону. Етапи установки. Ціна стіни з гіпсо...
Монтаж відкосів з гіпсокартону
Переваги гіпсокартонних відкосів Технологія монтажу Ціна відкосів з гіпсокартону і від чого вона залежить Пе...
Фрезерування гіпсокартону в Києві та області - ціна і особливості
Що таке фрезерування гіпсокартону і для чого воно потрібне Як фрезерується гіпсокартон Фрезерування гіпсокарто...
Монтаж стель з гіпсокартону
Переваги монтажу гіпсокартону на стелі. Види стель з ГКЛ, їх переваги та особливості. Підготовка до встановлення...
Підсвічування стелі з гіпсокартону
Конструкція стелі з гіпсокартону з підсвічуванням. Як вибрати джерело світла. Монтаж. Головні особливості к...