Звукоізоляція стіни з гіпсокартону
- Які матеріали використовуються для звукоізоляції.
- Етапи облаштування звукоізоляції.
- Чого краще не робити.
Значення звукоізоляції житла
Питання звукоізоляції найбільш актуальні для жителів квартир міських багатоповерхівок, особливо панельних. Адже саме тут акустичні характеристики приміщень часто залишають бажати кращого. Слухати кожен день чужий ремонт, ночами - звуки вечірок, в будь-який час - дитячий плач або з'ясування відносин нікому не цікаво. Навіть при високій проникності міжкімнатних перегородок шум може доставити масу дискомфорту. Та й рівень гучності звуків, що доносяться з вулиці, теж часто перевищує комфортні для відпочинку або сну значення.
Для ізоляції приміщення від сторонніх шумів використовується конструкція, яка складається з гіпсокартону + наповнювач. Принцип дії заснований на тому, що звукова хвиля трансформується в інший вид енергії. Здатність матеріалу поглинати шум визначає спеціальний коефіцієнт звукопоглинання в діапазоні від нуля до одиниці. Максимальний рівень - одиниця - досягається в приміщеннях спеціального призначення, наприклад, студіях запису звуку. Гіпсокартонний лист на каркасі, в комплексі з заповненим повітрям простором під обшивкою - це вже свого роду звукоизолятор. Щоб підвищити рівень ізоляції від зайвого шуму, потрібно тільки додати під обшивку ще деякі матеріали. Завдяки використанню гіпсокартону шумоізоляція досить проста в монтажі.
Загальні правила якісної ізоляції приміщення від шуму:
- Не можна домогтися звукоізоляції тільки за рахунок 1 стіни з ГКЛ. Необхідно зробити каркас і заповнити його шаром звукоізоляційного матеріалу, товщина якого 5-10 см. Мінуси: зменшується простір приміщення, обов'язкові звукоізоляція стелі з ГКЛ + монтаж МПО.
- Необхідно правильно підібрати матеріали для шумоізоляції, і зібрати каркас під обшивку для стін. Важливо, щоб елементи підстави могли поглинати звуки.
- Ретельне забивання всіх щілин до повної герметичності. Звукові хвилі поширюються у формі повітряних коливань і здатні проникати навіть через найменші зазори. Для забивання не підходить монтажна піна - вона не має звукопоглинальних властивостей.
Поліпшити звукоізоляцію допоможе збільшення маси стін. Подвійна стіна або гіпсокартон в 2 шари значно зменшать рівень стороннього шуму в приміщенні. Для того, щоб звукоізоляція стіни з гіпсокартону була дійсно якісною, не слід економити на матеріалах і ігнорувати технологію. Довірити роботи по шумоізоляції приміщення найкраще професіоналам. Ознайомитися з приблизною вартістю робіт фахівців компанії Будинок Ремонт можна на сторінці "Прайс лист".
Звукоізолюючі матеріали для стін з гіпсокартону
Для поліпшення параметрів звукоізоляції конструкція з ГКЛ будується на каркасі, що складається з металевих профілів. Якщо прийнято рішення облаштовувати ізоляцію від стороннього шуму своїми руками, додатково будуть потрібні ще деякі матеріали:
- Демпферна стрічка - вона поміщається під напрямними профілями, поглинаючи коливання, які передаються на каркас від стін. Також можна застосовувати скловолокнисту шпательного стрічку.
- Віброподвеси - прямі підвіси модифікованої конструкції, обладнані поглинає шум елементом. Гасять вібрації, що приходять на каркас від стін.
- Мінеральна вата - оптимальний вибір для основного звукопоглощающего компонента. Допускається використання пробки або повсті. Велика перевага цих матеріалів - доступна вартість і хороший рівень ізоляції шуму. При роботі з мінватою важливо не тільки захистити руки і обличчя, а й закрити вхід в приміщення, щоб уникнути попадання дрібних частинок матеріалу. Повсть дає непоганий рівень звукоізоляції, проте є дуже пожежонебезпечним матеріалом.
- Мембранна плівка - укладається під каркас, зменшує кількість проникаючих шумів.
- Дюбеля - для облаштування шумоізоляції найкраще брати саме пластикові, вони передають менше коливань.
Лайфхак для шумоізоляції перегородок між кімнатами: краще використовувати ГКЛ 2 типів - з одного боку каркаса встановлюється стінний гіпсокартон, з другої - гіпсо-волоконний. Така конструкція буде менш проникна для шуму через різної щільності матеріалів. Також важливо пам'ятати, що будь-які отвори в стіні з гіпсокартону прекрасно проводять шум. Це означає, що всі розетки і вимикачі треба заізолювати гумовими шайбами в якості підкладок. Шумоізоляція гіпсокартонної стіни без цих заходів буде менш ефективною.
Крім перерахованих вище матеріалів, успішно застосовується для звукоізоляції гіпсових стін Тексаунд. Це мембранне полотно, яке наклеюється на ізольовану поверхню. Тексаунд складається зі спеціальних матеріалів, кілька шарів яких забезпечують хороші показники шумоізоляції в поєднанні з простотою обробки і легкістю кріплення.
Звукоізоляція стін гіпсокартоном - не дороге, і в той же час ефективне рішення проблеми зайвого шуму. Купити всі необхідні матеріали ви можете на сторіночці "Наші знижки". Тут представлені тільки якісні товари від наших партнерів по цікавою вартості. Також надаємо послугу доставки будматеріалів.
Як робиться звукоізоляція стіни з гіпсокартону
Спочатку робиться підготовка поверхонь стін, закладаються всі дефекти, віддаляється шар старої обробки. Старі частини стін реставруються, зруйновані - відновлюються. Потім проводиться розмітка для створення основи каркаса. Згідно розмітці проводиться монтаж демпферного стрічки, на яку укладають напрямні профілі каркаса.
Стіну закривають шумоподавляющіе мембраною, яка кріпиться пластиковими дюбелями. Після того, як підставу зібрано, в його простір укладають обраний для шумоізоляції матеріал. Наступний крок - прокладка електропроводки, створення висновків під розетки, вимикачі, освітлення. Провід розміщують в гнучких пластикових гофрованих трубах, які закріплюються в отворах каркаса або за допомогою стяжок.
Після цього монтується обшивка з ГКЛ, згідно з класичною технологією. Важливо закласти всі місця стиків між гіпсокартонними листами за допомогою еластичної стрічки. Коли конструкція повністю готова, проводиться фінішна обробка гіпсокартонної поверхні. Потім робиться установка розеток, вимикачів, освітлення. Приділяючи особливу увагу наявності в основний стіні отворів для їх установки.
Зовнішні частини розеток демонтуються з дотриманням всіх правил техніки безпеки. В отвір підрозетників поміщають шайби з звукоізолюючого матеріалу. Найкраще для цього підходять щільний картон або пресована мінвата. Після чого отвір штукатурять. Таку ж обробку проводять для розподільчих коробок. Електрообладнання наново встановлюється вже в стіні з гіпсокартону.
Поради від професіоналів - що при облаштуванні шумоізоляції робити не варто
Одна з перших і найбільш часто зустрічаються помилок при спробах самостійного забезпечення звукоізоляції стін - використання не тих матеріалів. Найчастіше люди вважають, що досить закрити всі щілини монтажною піною. Насправді це зовсім не так. Монтажна піна має зовсім інше призначення і не відповідає вимогам техніки пожежної безпеки. При горінні вона дуже швидко розплавляється з утворенням отруйного диму. Не слід вибирати найдешевший матеріал на шкоду безпеці.
Пінопласт, який застосовується для утеплення приміщень, також не годиться в ролі захисту від шуму. Його основне призначення - зовнішнє утеплення стін будинку. Також не відповідає вимогам пожежної безпеки, дуже горючий, при горінні виділяє токсичні речовини. Якщо ж застосовувати його всередині приміщення, можна домогтися дуже небажаних наслідків: точка роси переміститься під гіпсокартонну обшивку. Як результат - виникнення цвілевих плям, оскільки саме тут буде найвища конденсація вологих випарів.
Ще один важливий момент - виконувати монтаж рулонних матеріалів, мембран або мінеральної вати слід виключно внахлест, не повинно бути ніяких зазорів в місцях стиків між шарами матеріалу. Якщо в даний момент немає коштів на забезпечення повної шумоізоляції приміщення, то економія на матеріалі або його заміна чимось іншим - погане рішення.
Тимчасовим виходом в такій ситуації буде якісна шумоізоляції якоїсь однієї кімнати (наприклад, це може бути спальня), де завжди можна буде розслабитися і відпочити від зайвих подразників. Шумоізоляція гіпсокартонних стін - це ефективний захід для зменшення кількості сторонніх звуків, і для максимального ефекту краще, щоб її робили професіонали.
Підводячи підсумок
Забезпечення шумоізоляції житла - це на сьогодні дуже актуальне питання для багатьох жителів міських багатоповерхівок. Не завжди можна на 100% прибрати всі зайві шуми, проте завжди можна значно зменшити проникнення сторонніх звуків в приміщення. Звукоізоляція стін з гіпсокартону допоможе забезпечити бажану тишу і спокій у вашому житло.