Поклейка шпалер
- Значення шпалер в інтер'єрі, їх вплив на атмосферу в приміщенні.
- Види шпалер.
- Особливості наклеювання шпалер на стіни в залежності від виду.
- Поклейка шпалер: ціна і фактори, що впливають на неї.
Шпалери - це оздоблювальний матеріал, який визначає фактуру і колір стін та іноді стелі кімнати. Від правильності їх підбору залежить не тільки те, наскільки вам буде подобатися інтер'єр з естетичної точки зору. Шпалери також значно впливають на те, наскільки комфортно перебувати в приміщенні.
Отже, як же впливає колір шпалер на настрій?
В першу чергу при виборі важливо орієнтуватися на смак власника, враховуючи в той же час і нюанси дії різних кольорів і відтінків на людську психіку.
- Бежеві відтінки - створюють атмосферу спокою та спокою, ідеальну для спальні. У поєднанні зі світлими кольорами додають інтер'єру м'якості, з темними - сувору елегантність.
- Персикові - візуально збільшують кімнату, додаючи внутрішньому простору спокою і теплого затишку. Хороший вибір для невеликих приміщень.
- Жовті - привносять тепло і енергію сонячних променів, заряджаючи радісним настроєм. Ідеальні для мало освітлених кімнат.
- Золотисті - створюють урочисту атмосферу, важливо використовувати їх в міру, поєднуючи з більш легкими для сприйняття квітами. Найчастіше застосовуються в оформленні віталень.
- Помаранчеві - ідеальні шпалери для творчості: покращують здібності до комунікації і підвищують рівень активності мозку. Небажано використовувати в спальні.
- Рожеві - романтично-чуттєвий колір, використовується в дитячих, спальних і ванних кімнатах.
Червоні - несуть в собі заряд енергії, збуджують емоції. Краще використовувати в комбінації з пастельними тонами. - Коричневі - мають заспокійливу вплив, але при надлишку коричневої колірної гами можуть викликати тугу. Найкраще застосовувати в оздобленні вітальні або кабінету.
- Зелений колір шпалер - асоціюється з природою, краще за всіх інших кольорів сприймається візуально. Допомагає візуально збільшити приміщення, також бореться з негативними емоціями і навіть здатний перемогти депресію. Можна використовувати в обробці будь-яких типів приміщень.
- Блакитний колір - відрізняється легкістю і простотою, добре використовувати для обробки невеликих приміщень, дитячих, офісів.
- Синій - сприяє зниженню рівня активності, візуально зменшує кімнату. Відмінний вибір для великої спальні.
- Фіолетовий - ідеальний для маленьких приміщень, тому що візуально збільшує простір.
- Чорний - дуже стильно і ефектно виглядає, однак вимагає поєднання з іншими кольорами, інакше може створювати депресивний настрій і налаштовувати на містичний лад. Елегантно виглядає контрастне чорно-біле поєднання.
- Білий - універсальний колір, який поєднується з будь-якими відтінками, що дає абсолютну свободу для створення дизайну інтер'єру.
Різноманіття асортименту шпалер на сучасному ринку
Якщо вам хочеться змін в інтер'єрі, та в той же час немає бажання починати капітальний ремонт, зміна шпалер - ідеальний варіант. З оновленими шпалерами інтер'єр заграє новими фарбами, при цьому процес переклеювання досить швидкий і не дуже ресурсозатратний.
Для того, щоб правильно підібрати не тільки дизайн шпалер, а й їх вид, рекомендуємо звернутися до фахівців компанії "Dom Remont" в Києві. Ми допоможемо вибрати саме той вид шпалер, який найкраще підходить саме для вашого приміщення. При необхідності наші дизайнери завжди порадять, яка забарвлення шпалер буде виглядати на ваших стінах найкраще.
Види шпалер:
- Паперові - найстаріший тип, найбільш бюджетний. поділяються на:
- гладкі шпалери;
- фотошпалери;
- дуплекс (гладкі, тиснені, гофровані, під фарбування);
- структурні.
- Вінілові - шпалери, що складаються з 2 шарів, один з яких - міцний білий папір або текстиль, другий - ПВХ-плівка. Їх перевагами є здатність відмінно маскувати вади стін, водостійкість, стійкість до вигорання і механічних впливів. Можливі наступні варіанти:
- шовкографія;
- важкий вініл;
- спінений або структурний вініл;
- штучна шкіра.
- Флізелінові: їх основа - флізелін, що відрізняється вогнетривкістю, стійкістю до розриву і стирання. Значно міцніше паперових.
- Бамбукові - невеликі бамбукові планки розміром 0,5-2,5 см, наклеєні на текстильну основу. Відрізняються екологічністю, високими показниками термо- і звукоізоляції, довгим терміном служби, стійкістю до вицвітання, пиловідштовхуючими здібностями і непривабливістю для молі;
- Пробкові - виробляються з кори коркового дуба, що росте в Північній Африці і деяких країнах Європи. Ідеальна основа для інтер'єру в стилі еко, тому що відмінно виглядають в поєднанні з меблями з дерева. Вони не вигоряють на сонці, не накопичують статичну електрику, відрізняються хорошими термо- і шумозоляційними можливостями. Також не піддаються впливу вологи, грибка, цвілі. Пожежобезпечні, не вбирають запах і не збирають пил;
- Текстильні - в залежності від виду основи бувають:
- на паперовій основі;
- на тканинній основі;
- на синтетичній основі.
Цей різновид шпалер виробляється за допомогою з'єднання природного або синтетичного тканинного полотна на підставу з паперу або флізеліну. Можна створювати абсолютно будь-які кольори і відтінки, досягаючи краси і виразності текстури. Є екологічно безпечними, дають можливість стінам "дихати".
- Рідкі шпалери - різновид шпалер, який виробляється у вигляді рідини або порошку. Наноситься за допомогою валика або розпилювача;
- Металізовані шпалери - складаються з паперової основи, на яку нанесена тонким шаром металева фольга.
- Склошпалери - складаються зі скловолокна, можна використовувати в будь-яких приміщеннях. Термін експлуатації - близько 30 років, відрізняються вогнетривкістю, міцністю, безпекою для здоров'я людей, не накопичують статично заряд.
Нюанси поклейки шпалер
Початковим етапом підготовки є видалення залишків старих оздоблювальних матеріалів і обробка поверхні. Залежно від того, які обрані шпалери під поклейку, поверхню шпаклюють, шліфують, грунтують (найкраще використовувати глибокопроникаючу ґрунтовку). Після проведення підготовчих робіт в той же день починають наклеювання шпалер.
Найкраще починати від вікна, попередньо зручно проставити номери для відповідності кожного відрізу шпалер своїй ділянці на поверхні. Нарізку шпалер найкраще робити на застеленій шаром поліетилену або іншого матеріалу підлозі, розклавши рулони малюнком донизу. Важливо відзначити верх і низ кожного відрізу, щоб уникнути прикрих помилок і необхідності все переробляти. Клей готується в останню чергу, відповідно до інструкції на упаковці.
- Вінілові шпалери. Цей вид шпалер наклеюється виключно "встик".
- Флізелінові. Даний вид шпалер значно легше (в порівнянні з паперовими) наклеюються, не схильні до розтягування, усадки при намоканні та висиханні. Під час поклейки клеючий склад наноситься тонким шаром на стіну, потім на неї накладають шпалери в сухому вигляді. Таким чином досягається ідеальна підгонка полотен і рівні стики.
- Бамбукові. Не вимагають повністю гладкою та ідеально рівної поверхні для поклейки.
- Пробкові. Для поклейки необхідно використовувати клей з високим рівнем зчеплення.
- Текстильні. При наклеювання шпалер на основі з флізеліну клей слід наносити тільки на стіни, для паперової основи клей наноситься як на стіни, так і на внутрішню частину рулону.
- Склошпалери. Не вимагають шпаклівки стін перед наклеюванням. Дають можливість багаторазового перефарбовування лицьового боку. Процес наклеювання такий же, як у флізелінових шпалер.
Які фактори впливають на ціну поклейки шпалер
Якщо в приміщенні були проведені роботи з вирівнювання і підготовки стін під поклейку, то попередньо знадобиться тільки прогруновать поверхню, вартість цієї послуги становить від 10 грн / м2 (в 1 шар).
При оновленні вторинної нерухомості додатково буде потрібно виконати такі види робіт:
- Очистити поверхні стелі та стін від попередніх покриттів;
- Прошпаклювати або відшліфувати дефекти й нерівності на поверхні;
- Закріпити шар штукатурки за допомогою скловолокна або армуючої сітки з пластика.
Середня вартість поклейки шпалер на ринку ремонтно-будівельних послуг України починається від 60 грн / м і залежить від:
- Висоти стелі в приміщенні;
- Обраного виду шпалер;
- Кількості рулонів шпалер, які необхідно поклеїти.
Паперові шпалери в результаті їх ніжності та тонкої структури є досить складними в роботі. Пробкові та бамбукові шпалери клеяться з невисокою швидкістю в результаті їх досить великої ваги. Одними з найбільш складних для наклеювання вважаються тканинні шпалери, відповідно вони мають більш високу ціну поклейки.
Поклейка шпалер на стелю розраховується з урахуванням збільшення ціни на 15-20% за м2. Шпалери з однотонним забарвленням і гладкою текстурою поклеїти дешевше, ніж при наявності візерунків, орнаменту, малюнка - тобто деталей, які вимагають точної стиковки.
Вартість підбору малюнка здорожує ціну роботи приблизно на 10%. Ознайомитися з розцінками на послуги компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".
Підрахунок необхідної кількості шпалер
Слід виміряти периметр приміщення, потім розділити на ширину шпалер, які будуть наклеюватися - таким чином вийде кількість цільних смуг. Довжину рулону треба розділити на висоту приміщення, в см, таким чином вийде кількість відрізів, які можна буде вирізати з 1 рулону. (Наприклад, для приміщення з висотою стелі 2.5 м - 4 смуги). Потім загальну кількість смуг слід розділити на кількість смуг, яку буде отримано з 1 рулону - так стане відомо потрібна для отримання цілих смуг кількість рулонів. Кількість неповних відрізів враховується так само, в кінці обидві цифри підсумовуються.
Чому краще всього замовляти поклейку шпалер в компанії "Дом Ремонт"
Звернувшись до фахівців, ви зможете уникнути будь-яких проблем, що виникають в процесі ремонту. Ми беремо на себе вирішення всіх ремонтних питань, якісно, швидко і професійно.
Ми проведемо всі необхідні роботи на високому рівні, забезпечивши:
- підготовку стін;
- вибір правильного клею;
- дотримання необхідного температурного режиму в приміщенні;
- урахування напрямку світлового потоку;
- точні вимірювання та формування ідеально рівних вертикальних і горизонтальних ліній;
- точне суміщення стиків;