Друк на полотні
Друк фото на полотні ціна
- Послуга друку зображень на полотні.
- Технології, види друку зображень на полотні.
- Переваги друку зображень на полотні.
Особливості друку на полотні
Полотно - це матеріал підвищеної щільності, фактурна поверхня якого є імітацією художнього полотна. Основа тканини - натуральна, покрита спеціальним шаром, що дає можливість наносити зображення. Картини або фото, надруковані на полотні - це оригінальний спосіб зробити інтер'єр будь-якого приміщення особливим, надавши йому неповторні риси.
Найчастіше такий декор використовують в інтер'єрах кухонь, віталень, дитячих, а також офісів і приміщень громадського призначення. Сюжетом для картини може послужити будь-яка ваша фотографія або зображення, за умови, що якість вихідного файлу відповідає необхідним для здачі в друк параметрам. Надруковане на полотні, зображення або малюнок збереже всю колірну гамму, а також деталізацію оригінального зображення.
Завдяки тому, що для виготовлення використовується натуральне полотно, досягається найбільша ступінь схожості з картиною, створеної художником. Біологічні чорнила, за допомогою яких наноситься малюнок, є екологічно безпечними, а також мають високий ступінь стійкості до дії вологи, сонячних променів і механічних пошкоджень. Фото, надруковані на основі з полотна, давно стали особливою сферою мистецтва, яка користується заслуженою любов'ю у фахівців з дизайну, а також у клієнтів. Найчастіше надруковані на полотні зображення є або репродукціями знаменитих полотен, або роздрукованими фотографіями. Для послуги друк фото на полотні ціна є доступною більшості людей, які бажають зробити свій інтер'єр неповторним і оригінальним.
Технології, види нанесення зображень на основу з полотна
Існують такі різновиди послуг поліграфії, використовуваних у процесі друку фото на полотні в Україні:
- Стилізовані під живопис - в цьому випадку картина виходить максимально схожою на картини, написані пензлем;
- Портрети в "дрім-арт" стилі - для цього типу зображень шаблон розробляється індивідуально для кожного замовлення;
- Фотоколажі - такі картини створюються відповідно до побажань замовника і з огляду на всі нюанси, можна створювати колажі як з 3-4, так і більшої кількості фотографій;
- Заміна фону або повне його видалення;
- Вставка в образ - картина, що поєднує реальність і комп'ютерну графіку;
- Як покращити фотознімок - для тих випадків, коли якість вихідного зображення недостатня для друку зображення великого розміру.
Для максимальної якості зображень, які друкуються на полотні, використовується найновіше обладнання для друку широких форматів. Перед нанесенням на полотно кожне зображення проходить корекцію за допомогою спеціальних програм, і тільки потім макет відправляється в друк.
Для друку на полотні використовуються такі різновиди чорнила:
- Сольвентні;
- Водорозчинні;
- Пігменти.
Якщо використовуються сольвентні чорнила, друк зображення здійснюється за допомогою цифрового принтера або плоттера широкого формату. За допомогою сольвенту можна отримати підвищену стійкість нанесеного на натуральне волокно зображення, проте контур буде нечіткий. Для того, щоб отримати більш високу якість картини, при підготовці макета робиться промальовування контуру зображення. Цей спосіб друку підходить для картин, що мають невисокий ступінь деталізації. Також важливе значення має аспект безпеки для здоров'я людей.
У складі сольвентної фарби міститься циклогексагон, що є вагомою причиною розміщувати таке полотно не в будинку або квартирі, а в будь-якому громадському місці або на вулиці - в якості реклами. Застосування так званих "екосольвентних" чорнил також не є безпечним, оскільки "еко-" в даному випадку має значення економності, а не екологічної безпеки. Цей різновид барвника є не таким агресивним в порівнянні зі звичайним (нижче приблизно на 70%), отже, має меншу стійкість до вигоряння. Звичайно, вони також не є 100% безпечними для здоров'я людей.
При друку з допомогою водорозчинних чорнил зображення виходить чітким в кожній деталі. Такий вид друку відмінно зарекомендував себе для портретних зображень, великих планів, фото груп людей - для всіх випадків, коли часто зустрічаються спотворення. Також за допомогою водорозчинних чорнил можна добре передати різноманітні відтінки кольорів, їх переходи. Недоліком цієї технології є недостатні показники стійкості. Фактично водорозчинна фарба є звичайним пігментом, в якому міститься невелика кількість добавок. Фарба добре лягає на основу, просочує верхній шар основи - полотна. І одночасно швидко вигорає при впливі прямих променів сонця, в результаті чого даний метод не користується популярністю.
Друк за допомогою використання пігментних чорнил є найбільш широко поширеним. Пігменти мають безпечний для здоров'я людини склад, зображення, що отримується, має високий рівень стійкості. Пігментні фарби виробляються на масляній основі, завдяки цьому картина виходить яскрава, насичена. У той же час даний метод дозволяє домогтися високої точності передачі відтінків, колірних переходів, півтонів. Таким способом можна друкувати зображення на форматах стандартного розміру (А-4, А-3) і на струменевому принтері для друку широких форматів. Покриття в результаті виходить рівномірними і щільним, завдяки наявності в складі чорнила гліколей і гліцерину.
Існують склади фарб універсального призначення, які підходять для основної частини друкуючої апаратури, а також фірмові, які виробляються дилерами: HP, Canon, Epson. Формули таких фарб є секретними, виробники дають гарантію безпеки фарб для здоров'я і високої якості віддрукованих фотографій.
Різновиди полотен, які використовуються для друку
На сьогодні існують наступні види полотна:
- Натуральне - проводиться з такої сировини, як льон або бавовна з нанесенням зверху шару грунтовки для заповнення пустот. Оптимальне зображення можна отримати, використовуючи поєднання натурального полотна і пігментних чорнил, однак важливо брати до уваги тип друкарського обладнання, тому що при друку на плотері широкого формату можуть виникнути небажані нюанси з деталізацією. Натуральне полотно має білий колір, іноді - з жовтуватим відтінком. Щільність досягає 300-500 г / м2. На такій основі найкраще виглядають пейзажі та портрети. Злегка грубувата структура полотна додає картині реалістичності.
- Комбіновані полотна - до складу таких полотен входять волокна як рослинної, так і хімічної природи (бавовна / льон в поєднанні з поліестером або лавсаном). Дані полотна поділяються на кілька підвидів залежно від рівня еластичності, можливості вбирати вологу, і параметрів стійкості отриманого в результаті зображення. Від еластичності полотна безпосередньо залежить те, наскільки якісно вийде провести натяжку полотна на підрамник. При занадто високій еластичності шар фарби на зображенні з плином часу деформується. Параметри гігроскопічності впливають на стійкість кольору - волокна натурального походження набагато краще вбирають вологу в порівнянні з штучними. Отже, шар фарби на такій основі тримається значно краще.
- Полотна синтетичного походження - відрізняються більшою, в порівнянні з натуральними, міцністю. Таке полотно нейтральне до впливу зовнішнього середовища і перепадів температур, не вбирає запахи або вологу. Існують різноманітні варіанти фактур полотна: дрібно- та крупноячеїста, полотняні плетіння, двуніть. Синтетичні полотна є екологічно безпечними, не горять (вони плавляться), мають більш доступну вартість і в точності повторюють фактуру натуральних полотен. Такі полотна найбільш часто застосовуються в друку рекламних матеріалів і декоративних деталей інтер'єру.
Постдрукарська обробка
Після того, як зображення нанесено на основу - полотно, існують ще варіанти різних обробок для додання необхідних ефектів:
- Покриття лаком - таким чином картина стає яскравішою, а межі - чіткіше. Фарбувальний шар стане більш стійким до впливу вологи і температурних перепадів. Такі полотна менше піддаються вигоранню і не збирають на себе пил;
- Нанесення гелевих мазків - для любителів зображень в техніці імпасто або фактурних мазків лаком. У поєднанні з натуральною основою картина вийде на диво реалістичною;
- Нанесення кракелюрного гелю - для досягнення ефекту старовини, в цьому випадку шар фарби утворює характерні для стародавніх полотен тріщинки;
- Натягування полотна із зображенням на підрамник - це є обов'язковим етапом постпечатной обробки.
Друк фото на полотні: ціна і переваги
Фактори, що впливають на підсумкову вартість друку зображення на полотні в Києві:
- Розмір підсумкового зображення (довжина 1 межі може складати 0,3-1,2 м) і його форма (прямокутник, квадрат, модульне зображення);
- Чи потрібне оформлення зображення багетною рамою;
- Використані для друку види чорнила;
- Покривалося чи ні зображення гелями або лаками;
- Чи проводилася переддрукарська ретуш фото;
- Робилася чи ні підстановка особи в фон портрета;
- Чи проводилася корекція кольору або додавання якихось ефектів;
- Друкується одиночне зображення або створювався колаж.
Переваги картин, надрукованих на полотні
- Готове зображення виглядає професійно - без відблисків на поверхні, що сприяє кращій концентрації на деталях картини;
- Довгий термін експлуатації - оскільки зображення наноситься на матеріал, який має міцну поверхню, такі картини зберігають свій первозданний вигляд протягом довгого часу;
- Простота обрамлення зображення - підбір рамки зазвичай слідує за етапом друку на полотні. Найчастіше підбирати і замовляти раму до фото на полотні набагато простіше, ніж до звичайних фото, яким часто потрібні ще додаткові елементи для поліпшення естетичних якостей. Навіть якщо замовлено складний друк на полотні, ціна створення картини та її обрамлення буде відносно невисокою;
- Тривимірний живопис - здатність зображень, надрукованих на полотні, вигідно візуально відрізнятися від звичайних фото, які виглядають плоскими;
- Простота редагування зображення при необхідності, можливість надання картинам самих різних стилів. Можна створювати унікальні фото, а можна робити промальовування акрилом і маслом.
Варіанти розмірів полотен теж мають значення, посилюючи сприйняття зображення на полотні.
Картина на полотні - відмінний подарунок, а якщо не тільки купити картину, а ще й замовити доставку - це стане дуже приємним сюрпризом людині, яку ви захочете порадувати.