Облаштування вентиляції
Розцінки на монтаж вентиляції - від чого вони залежать, що входить у вартість
- Що таке система вентиляції, що в неї входить, види вентиляційних систем.
- Етапи монтажу вентиляційної системи.
- Монтаж вентиляції: розцінки і фактори, від яких залежить вартість.
Вентиляційна система - що це таке і з чого вона складається
Вентиляція - це система регульованого обміну повітрям в приміщеннях, що створює комфортні для людини параметри повітряного середовища (сюди входить склад повітря, його температура, рівень вологості і т.д.). Також в систему вентиляції входить комплекс технічних засобів, за допомогою яких здійснюється рух повітря.
Навіщо потрібна вентиляційна система
Головне її завдання - це забезпечення оптимального повітряного складу. Люди дихають киснем і виділяють СО2, в повітрі, придатному для дихання, відсоток вмісту кисню повинен бути не нижче 21. Якщо кисню менше, це призводить до почуття задухи, головного болю, нездужання, зменшення працездатності, і раннього старіння. Щоб цього уникнути, в житловому приміщенні повітря повинен повністю оновлюватися кожну годину, в приміщеннях спецпризначення - частіше (наприклад, для кухні кратність годинного обміну повітря - 3, для місця для куріння - 10).
Крім оновлення повітря сучасні вентиляційні системи додатково здійснюють очисні, зволожуючі, нагріваючі / охолоджуючі маніпуляції з потоком повітря, що подається.
Найбільш часто застосовуються різновиди вентиляційних систем:
- За своїм призначенням вентиляційні системи розрізняють витяжні та припливні.
- За методом відновлення повітряної маси - штучні та природні.
- За місцем обслуговування - на загальні та локальні.
- За конструкцією - на моноблочні та складальні.
Витяжні і припливні системи вентилювання повітря в приміщенні:
Вентиляційні системи припливного типу застосовуються для того, щоб в приміщення надходив потік свіжого повітря. Якщо це необхідно, він попередньо проходить очищення від пилу і підігрів до потрібної температури. Витяжний тип вентиляційної системи працює в зворотному напрямку - він використовується для очищення приміщення від брудної або занадто сильно нагрітої повітряної маси. Як правило, в приміщеннях використовуються обидва вищеописаних види вентиляційних систем. І дуже важливе значення має їх збалансована робота. Дана система на сьогодні має найбільшу ефективність і є універсальною.
Вентиляційні системи, що відносяться до природного і штучного типів
Для вентиляційної системи, що працює на природному принципі дії, не потрібно ніяке додатково обладнання, вентиляція при цьому здійснюється завдяки природним причин (вітер, різниця температури потоку повітря, ін.). Переваги такої системи - це високий рівень надійності, простота установки, низька вартість. На практиці така система складається з коробів вентиляції, які розташовуються на території кухні та в санвузлах (це стосується квартир і приватних будинків). Недолік цієї системи - її залежність від зовнішніх параметрів, неможливість зміни параметрів, низька функціональність.
Використання штучних (механічних) вентиляційних систем є обґрунтованим, коли природної вентиляції недостатньо для повноцінного повітрообміну. При цьому використовується техніка, яка очищає, нагріває і переміщує повітряні маси (фільтри, нагрівачі повітря, вентилятори та ін.). При цьому повітрообмін здійснюється незалежно від зовнішніх параметрів. Такі системи застосовуються в приміщеннях житлового призначення та в офісах.
Локальна і глобальна вентилюючі системи
Система вентиляції глобального обміну здійснює функцію заміни повітряних мас по всьому об'єкту; буває припливною та витяжною. Припливна вентиляція, зважаючи на необхідність фільтрації повітря та його підігріву перед подачею, завжди штучна (механічна), а витяжна може бути як механічною, так і природною (при малих обсягах навантаження). Найбільш часта сфера застосування - житлові приміщення.
Локальна вентиляційна система теж ділиться на витяжну (використовується для виведення назовні непридатних для використання повітряних мас) і припливну (для забезпечення свіжим повітрям конкретних зон). Дана система використовується для певних ділянок будь-яких небажаних випарів, щоб перешкоджати їх поширенню у всьому об'єкті. Це високоефективний і відносно недорогий варіант, який найчастіше застосовується на різних виробництвах.
Вентиляційні системи набірного і моноблочного типів
Набірна вентиляційна система - один із широко розповсюджених варіантів, складається з окремих складових (вентилятори, фільтраційні компоненти, глушники шуму, повітропроводи та ін.). Даний тип системи можна спроектувати індивідуально для будь-якого приміщення, потрібно тільки грамотний прорахунок необхідних технічних характеристик компонентів.
Вентиляція моноблочного типу розташовується в одному корпусі, який не дає шуму проникнути назовні. Розділяється на 2 різновиди - припливна і припливно-витяжна (обладнується вбудованими рекуператорами для економного витрати електроенергії).
Переваги моноблочних систем порівняно з складальними наступні:
- Низький рівень шуму завдяки изолюючому корпусу, що дає можливість установки в приміщеннях житлового призначення, в той час як складальні вимагають спеціальних приміщень;
- Функціональність і збалансована робота всіх компонентів, що дає максимально ефективну роботу;
- Компактні розміри;
- Легкість і невелика ціна монтажу.
Етапи монтажу вентиляційної системи
Найбільш економічно вигідним є монтаж вентиляційної системи і всього іншого обладнання, необхідного для створення оптимального повітрообміну, на етапі будівництва будинку. Процес монтажу клапанами - фактично це збірка всіх складових в комплексі з процесами встановлення обладнання, необхідного для забезпечення переміщення повітря в приміщенні.
За допомогою вентиляційної системи проводиться приплив свіжого повітря з вулиці і виведення непридатного для дихання з приміщення. Купити все, необхідне для установки вентиляційних систем, а також систем кондиціонування за привабливою ціною від наших партнерів можна в розділі " Наші знижки ".
Процес установки вентиляційних систем складається з таких етапів:
- Демонтаж вже неактуальної системи вентилювання, проведення робіт по підготовці, якщо планується реконструкція вентиляційної системи;
- Підготовка комфортного простору для фахівців, які проводитимуть монтажні роботи - організація побутівок, місць для зберігання комплектуючих та інструментів;
- Забезпечення об'єкта проведення робіт необхідними матеріалами і технікою;
- Проведення поетапної установки вентиляційного обладнання припливно-витяжної типу, клапанної системи, калориферів, повітропроводів, фільтраційного обладнання, систем рекуперації та ін. необхідних елементів;
- Організація періодичного контролю якості виконаної роботи як в кінці, так і на кожному з проміжних кроків;
- Пусконалагоджувальні роботи, оформлення відповідного пакету документів.
Для вентиляції можлива установка таких видів обладнання (в залежності від функціонального призначення та загальної площі об'єкту):
- Побутовий вентилятор - найчастіше застосовується в квартирах;
- Моноблочна припливно-витяжна вентиляційна система - це варіант для житлових приміщень (квартир, приватних будинків), а також невеликих об'єктів громадського та комерційного призначення;
- Система вентиляції набірного типу - застосовується на об'єктах великої площі, в промислових приміщеннях.
Послуга монтажу вентиляції в Києві включає в себе:
- деталіровку на основі проекту замовника;
- установку та ізоляцію повітропроводів;
- установку вентиляторів і розподільників повітряного потоку.
Вибір і установка системи вентиляції повітря повинен здійснюватися професійними фахівцями в даній сфері, тому що від якості вдихуваного повітря залежить комфорт, здоров'я і безпека людей.
Монтаж вентиляції: розцінки і фактори, від яких залежить вартість
Важливо розуміти, що розцінки на монтаж вентиляції, так само як і всі інші ремонтно-будівельні послуги, прораховуються індивідуально для кожного об'єкта. Ефективність роботи і термін використання вентиляційної системи - це те, на що безпосередньо впливає якість монтажу вентиляційного обладнання. Далеко не кожен будівельник зможе розібратися в численних тонкощах і нюансах проектування системи вентилювання повітря, підбору і складання її складових частин.
Саме тому довірити таку важливу роботу завжди краще кваліфікованим фахівцям з великим досвідом проведення подібних робіт. В процес монтажу системи вентиляції, який сам по собі дуже багатокомпонентний і ресурсовитратний, входять також перевезення важких і великогабаритних деталей, контроль виконання вимог техніки безпеки, врахування вимог постачальників обладнання з його встановлення і монтажу комплектуючих, правильна установка повітропроводів, відповідність системи вимогам актуальних нормативних документів .
Ціна установки прораховується з урахуванням особливостей об'єкта, кількості та видів обладнання, яке буде використовуватися. Наприклад, середня ціна прокладання воздуховодів на ринку будівельних послуг України становить від 76 грн / м.кв. до 174 грн / м.кв. Так само і всі інші розцінки на монтаж вентиляції будуть дуже сильно відрізнятися в залежності від параметрів об'єкта.
Для досягнення найбільшої ефективності необхідно створення інженерного проекту, цим повинен займатися професійний фахівець. Вартість послуг, що надаються майстрами компанії Дом Ремонт, можна побачити в розділі “Прайс-лист”, перейшовши за посиланням. Також в громадських і промислових будівлях дуже часто додатково проектується система видалення диму. В середньому розцінки на монтаж димовидалення та установка системи вентиляції на ринку будівельних послуг - від 85 грн за 1 точку.
Під час підрахунку вартості установки також беруть до уваги особливості монтажу вентиляційних систем в різних умовах. Вид приміщення: житлове, офісне, виробничого призначення. Технічні нюанси проекту: висота проведення монтажних робіт, здійснюється установка вентиляції паралельно з іншими ремонтними роботами, наприклад, із заміною радіаторів опалення. На всі види робіт, що проводяться потрібен повний комплект технічної документації.
Саме вартість установки є вирішальним фактором рівня ефективності подальшої роботи вентиляційної системи. Адже навіть найдорожче і якісне обладнання не зможе працювати на повну потужність, якщо монтаж проведений непрофесійно, з порушеннями технічних і будівельних норм і правил.