Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування
пн-пт: з 09-00 до 19-00

Монтаж електропроводки і освітлення

Монтаж систем електроживлення і освітлення

  1. Що таке електромонтажні роботи.
  2. Які бувають види електромонтажних робіт, їх етапи.
  3. Освітлення і його види.
  4. Монтаж електропроводки: ціна і що на неї впливає.

Монтаж электропроводки и освещения

Значення електромонтажних робіт для безпеки житла

Електромонтажні роботи - це комплекс робіт, метою яких є розробка і прокладка мереж електроживлення для побутових (і не тільки) приладів, які підходять за технічними параметрами. Можна впевнено стверджувати, що саме система електропроводки є однією з найбільш важливих комунікацій на об'єкті будь-якого призначення, не має значення, чи буде це житлове приміщення або промислова будівля.

Адже для будь-якого виду техніки необхідна якісно змонтована система електроживлення, щитки, розетки, світильники, вимикачі та інші елементи.

Те, наскільки зручно і безпечно буде користуватися електроприладами, залежить від рівня професіоналізму проектувальника і майстра, який здійснював монтаж електромережі.

Оскільки дані види робіт безпосередньо пов'язані з безпекою здоров'я і життя людей, виконувати їх повинні тільки досвідчені професіонали. Тільки фахівці знають, які можуть проявитися нюанси, проблеми, і які є варіанти їх вирішення для кожного конкретного випадку.

У разі неправильної установки або підключення електропроводки дуже вірогідною є можливість короткого замикання. В результаті в кращому випадку вийде з ладу підключена техніка, в гіршому - в приміщенні виникне пожежа з непередбачуваними наслідками. Саме тому не варто вибирати послуги електромонтажу, які дешевше - вони легко можуть виявитися неякісними і створити великі проблеми. Краще не економити на безпеці свого будинку і своєї сім'ї.

Монтаж электропроводки и освещения - особенности

Для того, щоб мережі електроживлення були якісними, безпечними для експлуатації та надійними, вони повинні повністю відповідати всім нормативним документам. Саме технічна документація регламентує питання обладнання інженерних мереж. Крім цього, для об'єктів, вік електромереж яких більше 10 років, також дуже бажаною є заміна електромереж.

Це краще здійснити в процесі ремонту, тому що електрообладнання, що має високий рівень зношеності, може не відповідати сучасним нормам. Якість всіх послуг електромонтажників також має відповідати всім нормативам і стандартам згідно із законами України.

Різновиди електромонтажних робіт

Найбільш широко використовуються такі види робіт:

  1. Повна заміна всієї проводки, монтаж розводки в приміщеннях або в усьому будинку;
  2. Монтаж автоматичних систем, установка електрощитів;
  3. Установка або переміщення електрощитів, лічильників, захисних і автоматичних вимикачів;
  4. Монтаж відкритих або закритих кабельних каналів;
  5. Діагностика стану електропроводки та проведення необхідного ремонту;
  6. Монтаж різних видів розеток;
  7. Установка, ремонт або демонтаж вимикачів;
  8. Прокладання кабельних систем слабкого струму: телефонних, ТВ, Інтернет-проводки, сигналізації, відеоспостереження;
  9. Монтаж модифікованих освітлювальних приладів;
  10. Установка світлодіодів і декоративного підсвічування;
  11. Підключення побутової техніки до існуючої електромережі.

Монтаж электропроводки и освещения - этапы работ

Весь список перерахованих вище робіт може здійснюватися в приватних будинках, квартирах, офісах, магазинах, торгово-розважальних центрах - в абсолютно будь-яких будівлях. Електромонтажні послуги високої якості - це, окрім правильного монтажу, також і продуманий вибір оптимально відповідних матеріалів, обладнання.

Адже серед величезного асортименту сучасного ринку дуже легко розгубитися, вибрати неякісний товар, що призведе до небезпеки використання електромережі. Найбільше це стосується дешевих вимикачів, кабельно-провідникових елементів, освітлювальних систем, комутаторів.

Тому не слід заради економії вибирати найдешевші електроприлади і комплектуючі, краще зробити вибір на користь відомих своєю якістю виробників.

Етапи робіт з монтажа електропроводки

Створення мережі електрокомунікацій складається з таких етапів:

  • Укладення договору з підрядником;
  • Створення документації по проекту;
  • Підготовчі роботи;
  • Організація і проведення монтажних робіт згідно з усіма нормативними документами;
  • Пуско-налагоджувальні роботи - завершальний етап;
  • Здає та приймає повного обсягу робіт для використання замовником, передача робочої документації в гос.учреждения.

Комплекс робіт з монтажу електропроводки, який здійснюється під час ремонту, переважно робиться в 2 етапи.

монтаж освещения - потолочный светильник

На 1 етапі роблять розведення кабелів і розташовують на потрібних місцях обладнання. Також проводиться демонтаж і перепланування об'єкта (при необхідності), розмітка, формування каналів і поглиблень для кабелів, розеток, вимикачів. Прокладаються комунікації, фіксуються й іноді поверхню відразу ж штукатурять. Встановлюється супутнє обладнання, елементи з'єднуються в загальну систему. Роботи з пуско-налагодження - перевірка системи на правильність роботи і здача в експлуатацію.

2-й етап - це фінальний монтаж електроприладів і їх компонентів. Проводиться вже після завершення декоративно-оздоблювальних робіт: установка лицьових деталей розеток і вимикачів, навішування світильників, монтаж силових споживачів.

Деякі нюанси робочого процесу монтажу

Перед тим, як руйнувати і свердлити стіни, необхідно обов'язково їх "продзвонити", тобто перевірити, чи немає прихованих електромереж. Якщо цього не зробити, перетин старих і нових кабелів живлення може призвести до виникнення короткого замикання і пожежі. Штроби пробиваються якомога рівніше по вертикалі, не ближче 100 мм до кутів стін, перетинів стін і вікон, дверей. Для горизонтальної поверхні цей показник - 150-200 мм від плінтусів, 200 мм - від стелі, 100 мм - від карнизів, балок.

Правильно створювати механічні поглиблення для електроустаткування за допомогою буріння круглих отворів діаметром 8 см, куди потім укладають спеціальні короби. Дуже важливо пам'ятати, що в 1 штробу забороняється укладання електропроводки разом з ТВ-кабелем, тому що це призведе до появи сильних перешкод.

Коли всі роботи по монтажу електромереж завершені, буде зовсім не зайвим створити максимально детальну і точну схему розташування електрокомунікацій і зберегти її на випадок майбутніх інженерних або ремонтних робіт.

Монтаж электропроводки и освещения - разделение на линии

Для максимально безпечної експлуатації та попередження перевантажень зазвичай систему електропроводки ділять на кілька ліній. До кожної з ліній проводять підключення строго певної кількості приладів, які споживають електрику.

Сумарне навантаження на 1 лінію повинне бути не більше 4 кВт. Для техніки, що має високий рівень споживання електроенергії, найкраще передбачати окремі лінії електромережі. При цьому на кожній з цих ліній має бути автоматичний вимикач, що спрацьовує при перевантаженні або короткому замиканні.

Для того, щоб було зручніше орієнтуватися в комунікаціях, при розведенні електрики застосовують принцип одноколірних комунікацій: 0 робочий кабель - синій, фаза - червоний / коричневий, заземлення - жовто-зелене. Завдяки такому підходу можна легко диференціювати дроти за їх призначенням під час установки або ремонту.

Освітлення: види, монтаж, особливості

Розрізняють основні види штучного освітлення, які застосовуються в інтер'єрі:

  1. Загальне - рівномірне освітлення всього приміщення за допомогою розсіяного світла від джерел, які розташовані на однаковій відстані один від одного. При наявності 1 світильника якась частина приміщення буде освітлена яскравіше, але в жодному разі не повинно бути різких перепадів освітлення. Прикладом може бути стельова люстра, яка розташована в середині стелі.
  2. Місцеве - джерела освітлення зосереджені в 1 певному місці, наприклад, освітлення робочого столу, над кухонною робочою поверхнею і т.д.
  3. Комбіноване - освітлення, що об'єднує як загальні, так і місцеві джерела світла.
  4. Аварійне - вкрай рідко застосовується в житлових приміщеннях. В цьому випадку при відключенні основного освітлення включаються додаткові - лампи невеликої потужності, які отримують живлення від акумуляторів.

Які бувають способи освітлення

Способи освітлення залежать від того, до якого типу належить обраний світильник.

  • Світильники спрямованого світла висвітлюють строго певну частину поверхні, за принципом ліхтарика з рефлектором.
  • Світильники непрямого світла випромінюють направлене світло, що відбивається від якихось поверхонь.
  • Освітлення за допомогою розсіяного світла - коли промені світла поширюються рівномірно у всіх напрямках. Як приклад - звичайна лампочка без абажура.
  • Змішане - при спільному використанні всіх вищеописаних видів освітлення: спрямованого, відбитого, розсіяного.

Перед тим, як вибирати якийсь певний тип світильників, слід враховувати функціональне призначення приміщення, прорахувати спрямованість і розсіювання світлового потоку, подумати про те, який саме ефект від освітлення потрібен в даному приміщенні.

Види світильників в залежності від розташування і методу монтажу

Монтаж электропроводки и освещения - виды потолочных светильников

Стельові світильники діляться на вбудовані і накладні.

Вбудовані світильники монтуються на підвісні та натяжні види стель, накладні - на монолітні стелі, які не мають порожнин. Настінні світильники діляться на різноманітні бра і люмінесцентні лінійні світильники.
Підвісні світильники розміщуються на стелі, відрізняючись від стельових методом монтажу - цей вид підвішується до стелі, використовуючи штангу або гнучкий трос.
Переносні світильники - підлогові й настільні лампи.

Також за способом кріплення світильники можуть бути стаціонарного і нестаціонарного типу.

За призначенням (місцем використання) світильники діляться на світильники, які використовуються всередині приміщень і прилади освітлення для відкритих просторів. Залежно від функціонального призначення можна розділити прилади освітлення на побутові та декоративні.

За основною функцією виділяють прилади для освітлення і світлосигнальні, за способом охолодження - з природним і штучним охолодженням.

За рівнем захисту від зовнішніх впливів - якісні світильники володіють захистом від попадання пилу, твердих частинок, проникнення вологи. Надійність захисту маркується літерами «IР» і 2 цифрами після них.

Перша цифра характеризує рівень захисту від твердих частинок, параметри можуть бути 0-6. Друга цифра, яка може бути від 0 до 8 - це рівень вологозахисту.

Деякі освітлювальні прилади дозволяють змінювати за бажанням положення оптичної системи і технічні параметри потоку світла. Це тільки деякі з видів класифікацій освітлювальних приладів, на практиці їх розрізняють значно більше.

Монтажні роботи для установки електричного освітлення

Монтаж электропроводки и освещения - установка светильников

Створення мережі електропостачання, монтаж і підключення електроосвітлення - досить складне і ресурсномістке завдання, що вимагає попередньо розробки документації по проекту. Під час вибору системи і різновиду освітлення приймаються до уваги призначені для користувача параметри майбутніх світильників і нюанси потреб в освітленні різних приміщень.

Система освітлення будинку - це щось більше, ніж прокладка проводів і установка освітлювальних приладів. Правильно підібрані та грамотно розміщені світильники можуть повністю змінити зовнішній вигляд інтер'єру і стати унікальною родзинкою дизайну. У той же час погано підібране освітлення веде до проблем у вигляді погіршення зору.

Для послуги монтаж електропроводки ціна і якість перебувають у прямій залежності - якісна робота просто не може коштувати дешево. Компанія DomRemont надає знижки на все, потрібне для організації освітлення, від компаній-партнерів "Гелеос Плюс".

Правила монтажу освітлювальних приладів

Перед тим, як починати установку, створюється креслярський план об'єкта з розміткою освітлених зон. Враховуються такі параметри, як рівень природного світла, інтер'єрна колірна гамма, потужність і спрямованість штучного освітлення та ін.

Можна виділити наступні узагальнені правила:

  • Рівень освітленості не повинен бути нижче 15 Вт на 1м2.
  • Від рівня підлоги до найнижчої частини стельового світильника повинно бути не менше 2 метрів.
  • Освітлювальні прилади, що знаходяться в приміщеннях з високим рівнем вологості, повинні бути вологостійкими, з рівнем захисту IP 54 і більше.
  • Безпосередньо перед установкою важливо скласти схему, згідно з якою будуть розташовані прилади освітлення і вимикачі.
  • Дуже бажано встановлювати окремі коробки для освітлювальної електромережі, щоб уникнути плутанини. Якщо встановлюється диммер, необхідно обов'язково враховувати рівень потужності, на яку прилад розрахований. Процес установки диммера нічим не відрізняється від монтажу стандартного вимикача.

Монтаж електропроводки: ціна і що на неї впливає

Монтаж электропроводки и освещения цена

Різні компанії пропонують абсолютно різні ціни на заміну або установку електропроводки. Для того, щоб дізнатися точну вартість, не обійтися без виїзду електрика на об'єкт, де планується проводити роботи. Фахівець зможе провести оцінку приміщення, зрозуміти побажання клієнта і скласти схематичний план майбутнього монтажу електромереж.

На підставі отриманої інформації буде проводитися розрахунок вартості послуг. Також саме ця інформація покаже, скільки треба буде купити витратних матеріалів та аксесуарів для установки нових кабелів електроживлення. Ознайомитися з розцінками на послуги компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".

Фактори, що впливають на вартість установки електричної мережі:

  1. Кількість електроприладів, які треба забезпечити харчуванням;
  2. Спосіб, яким буде монтуватися кабель
  3. Загальна кількість і спосіб монтажу приладів освітлення;
  4. Вартість витратних матеріалів;
  5. Вартість послуг електрика.

Прайс лист послуг

Електромонтажні роботи

Коефіцієнт складності виконання робіт

...
Коефіцієнт складності залежить від :
  1. Об'єму роботи (якщо середньостатистичний обсяг приміщення по підлозі від 100 м2)
  2. Час проведення роботи (якщо домовлятися заздалегідь під зручний графік з відповідною командою будівельників)
  3. Місця проведення роботи (немає втрати часу на дорогу, якщо об'єкт не знаходиться за межею міста або в центрі)
Назва послуги
Од. вим.
Ціна, грн
К-ть
Сума, грн
2.1 Установка електрощитка
шт
від 600
2.2 Підключення електролічильника
шт
від 480
2.3 Установка автоматів, 1 фаза
шт
від 132
2.4 Установка силових автоматів, ПЗВ
шт
від 192
2.5 Установка автоматів, 3 фази
шт
від 300
2.6 Вирізка отвору та встановлення розподільчої коробки (бетон)
шт
від 168
2.7 Вирізка отвору та встановлення розподільчої коробки (цегла)
шт
від 114
2.8 Вирізка отвору та встановлення розподільчої коробки (гіпсокартон)
шт
від 90
2.9 Встановлення накладної розподільчої коробки
шт
від 84
2.10 Складання розподільчої коробки, розпаювання проводів
шт
від 192
2.11 Підведення дроту та його закріплення, відкрите проведення
м.п.
від 24
2.12 Підведення кабелю перетином вище 3 мм2, та його закріплення, відкрита проводка
м.п.
від 39
2.13 Підведення кабелю перетином вище 10 мм2, та його закріплення, відкрита проводка
м.п.
від 44
2.14 Підведення дроту та його закріплення, гофротруба тощо.
м.п.
від 29
2.15 Вирізка отвору та встановлення підрозетника (бетон)
шт
від 138
2.16 Вирізка отвору та встановлення підрозетника (цегла)
шт
від 108
2.17 Вирізка отвору та встановлення підрозетника (гіпсокартон)
шт
від 78
2.18 Встановлення та підключення резеток та вимикачів, розеток TV, TF,
шт
від 84
2.19 Комутація вузлів проводів
шт
від 216
2.20 Монтаж розетки СКС (комп'ютерна)
шт
від 168
2.21 Монтаж кнопки дзвінка
шт
від 150
2.22 Встановлення та підключення вхідного дзвінка
шт
від 204
2.23 Встановлення та підключення стельового світильника Армстронг
шт
від 180
2.24 Встановлення люстри від:
шт
від 336
2.25 Монтаж світильника настінного, бра
шт
від 204
2.26 Монтаж точкового світильника (без трансформатора)
шт
від 132
2.27 Встановлення та підключення трансформатора
шт
від 150
2.28 Монтаж та підключення стабілізатора напруги
шт
від 840
2.29 Монтаж LED підсвітки
м.п.
від 204
2.30 Установка, підключення прожектора для підсвічування будівель
шт
від 318
2.31 Штроблення стіни під провід, бетон
м.п.
від 114
2.32 Штроблення стіни під провід, цегла
м.п.
від 78
2.33 Штроблення стіни під провід, г/к
м.п.
від 60
2.34 Монтаж та встановлення домофону
шт
від 960
2.35 Монтаж та встановлення рушникосушки електричної
шт
від 540
2.36 Установка, підключення термодатчика теплої підлоги
шт
від 210
2.37 Влаштування ніші під щиток (цегла)
шт
від 540
2.38 Влаштування ніші (бетон)
шт
від 1020
2.39 Встановлення врізного або канального вентилятора
шт
від 300
2.40 Монтаж пластикового короба
м.п.
від 42
2.41 Монтаж датчика системи "Нептун"
шт
від 1320
2.42 Підключення блоку керування "Нептун"
шт
від 960
2.43 Свердління наскрізних отворів у стіні (бетон, цегла), від
шт
від 102
2.44 Продзвонювання електропроводки
м²
від 84
2.45 Влаштування контуру заземлення, комплекс робіт
шт
від 4680
Всього
грн

Коефіцієнт складності виконання робіт ?