Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Кладка камінів

Кладка камінів з цегли вартість і варіанти конструкцій

 1. Які бувають каміни.
 2. Особливості установки.
 3. Кладка камінів з цегли вартість.

Кладка каминов из кирпича стоимость

Камін - одне з сучасних уособлень домашнього комфорту, затишної сімейної обстановки. Завдяки сучасним технологіям камін можна встановити в будь-якій частині приміщення, єдина вимога - вибір відповідної моделі.

Для просторого приміщення підійде камін великих розмірів, а для невеликої кімнати - компактний варіант, який займає мінімум простору.

Різновиди камінів за зовнішнім виглядом:

 • Класичний (англійська);
 • Голландська - камін-піч, обов'язково з димооборотамі;
 • Рустикальний (в сільському стилі) - ідеальний варіант для інтер'єру в стилі кантрі, колоніальному;
 • Окремо виділяють підвид рустикальних камінів - каміни в стилі французьке кантрі (прованс).

За місцем розташування каміни бувають:

 • Прилеглі до поверхні стіни задньою частиною - пристінні. Створюються з цегли, мають об'ємну конструкцію, займають багато місця, тому встановлюються тільки в просторих приміщеннях;
 • Прилеглі до стінки торцем - варіант для великих або середніх приміщень, можна використовувати як роздільник простору на функціональні зони;
 • Розташовані в центрі приміщення - також підходить для будь-яких за розміром приміщень, крім маленьких. Це може бути камін острівного типу, обладнаний наскрізний топкою і прозорими бічними поверхнями;
 • Розташований в кутку кімнати - ідеальний вибір для невеликого приміщення, хоча може бути встановлений в будь-який по площі кімнаті.

Конструкція може бути як невеликий, так і відрізнятися масивністю. Можна додатково обладнати кутовий камін розташованими з боків поличками, облицювати поверхню тими матеріалами, які подобаються, зробити кладку цегли для подальшої розшивки. Найважливіше - не змінювати внутрішню будову топки і каналу для виведення диму.

Як побудований камін

Будь-який варіант каміна має ідентичну конструкцію і складається з 4 основних частин:

 1. Топка;
 2. Димозбірник (розміщується зверху топки, направляє дим далі в димар);
 3. Канал для виведення диму;
 4. Дров'яна ніша / отвір для поддува, якщо конструкцією передбачена закрита топка.

устройство камина

Окрема важлива складова - декоративне оформлення фасаду та порталу, розміщеного навколо топки. Це не впливає на функціонал, однак важливо для загального гармонійного сприйняття інтер'єру приміщення. Також камін можна поєднати з повітряної або водяний опалювальною системою, при цьому вбудовані елементи теплообміну соедніяются з опалювальним контуром.

За допомогою такого каміна можна легко обладнати опалення 1-2 кімнат. Якщо ж потрібна більш висока віддач

Де розмістити камін

Місце, де буде розташований камін, слід вибирати з урахуванням не тільки естетики і пожелній власників. Беруться до уваги параметри, які описані вище, і конструкція майбутнього елементу інтер'єру. Оскільки труба для виведення диму повинна виходити через перекриття стелі та покрівлі, важливо передбачити, щоб вона не зіткнулася з перекриттями або кроквами даху.

Місце розташування каміна вибирається так, щоб він зігрівав кімнату, наприклад, розташований біля дверей камін сформує "теплову завісу" для проникаючого холодного повітря. Не підходить для каміна місце, розташоване навпроти вікна - таке розташування призведе до появи протягів. Важливо пам'ятати, що камін - це не засіб для опалення всього будинку, а всього лише додатковий елемент обігріву.

Після того, як місце установки каміна вибрано, робляться прорахунки розмірів майбутньої конструкції і складається креслення. На кресленні не можна не відзначити все розміри каміна. Також в обраному місці можна накреслити основу - це допоможе зрозуміти габарити майбутньої конструкції. Можна створити ескіз майбутньої конструкції - це допоможе як пічник, так і будівельникові, краще зрозуміти завдання. Також в процесі створення ескізу можна доповнити обраний варіант якимись виразними деталями, створити унікальні поєднання оздоблювальних матеріалів і декору.

Особливості створення цегляного каміна

Саме основне - суворе дотримання всіх правил безпеки і норм охорони праці. Створювати камін повинен тільки кваліфікований майстер по кладці камінів, з досвідом і відповідною спеціалізацією. В цьому випадку економія недоцільна, тому що може привести до небажаних наслідків і ризику для життя.

Як проектується піч або камін - відмінності

монтаж камина

Піч - вибір більше для заміських будинків, в той час як камін з легкістю можна обладнати в міській квартирі. Для дачі вибір робиться з урахуванням параметрів будівлі. Оптимально облаштувати піч на етапі будівництва приміщення. Якщо ж піч створюється в уже готовому будинку, необхідно враховувати всі норми, які не деформувати фундамент будинку.

У разі створення каміна треба стежити за тим, щоб не пошкодити поверхні стін і підлоги.

Монтаж в будинку з цегли

У цегляних будинках в якості фундаменту використовуються бетонні перекриття, яке може не витримувати вагу каміна або печі. Щоб уникнути деформацій, перед установкою каміна створюється додаткова монолітна поверхня на 1-му поверсі. На розташованих вище поверхах облаштовується тільки піч.

Установка в дерев'яному будинку

Конструкція будинку з дерева може не витримати навіть установку на 1-му поверсі, монтаж печі / каміна необхідно враховувати на етапі будівництва. Заздалегідь вибирається місце установки, відзначається на етапі заливки фундаменту. Монтується пожежостійкість перегородка на стінах, які розташовані поруч з системою опалення.

Виконання все етапів роботи має цілком відповідати будівельним нормам і правилам безпеки і охорони праці. Для зовнішньої обробки поверхні камінів і печей також використовуються особливі вогнетривкі оздоблювальні матеріали.

Установка печі та димаря - основні етапи

В першу чергу вибирається місце, де в приміщенні буде розташований ваш майбутній камін або піч. Для цього найкраще відзначити потрібне місце ще на стадії заливки фундаменту, або повністю звільнити його, якщо камін будується в уже готовому будинку.

Для того, щоб встановити трубу, яка буде виводити дим, слід розкрити стелю. Якщо в будинку декілька поверхів, то між ними монтується спеціальний ізольований прохід.

Це необхідно для захисту приміщення від перегріву і виникнення вогнищ загоряння, установка повинна виконуватися згідно з усіма нормами пожежної безпеки.

строительство камина цена

Установка димоходу

Димохід може бути одно- або двоконтурним. Якщо встановлюється двоконтурна труба, вона прикріплюється до одноконтурной для подальшого видалення диму з приміщення. Для захисту димових труб від вологи на даху встановлюється дахова оброблення.

Для того, щоб в систему димових труб і безпосередньо в камін не потрапили опади, необхідно поставити парасольку над димовідвідної трубою.

Завершальний етап - фарбування поверхонь труб і димоходу особливою фарбою, стійкою до дії підвищених температур.

Скільки коштує установка каміна?

Вартість Кладки камінів з цегли в Україні розраховується з урахуванням всіх додаткових і суміжних будівельних робіт. Також беруться до уваги використовуване обладнання, робота з нестандартними конструкціями та інші індивідуальні нюанси.

Вартість роботи фахівців компанії Дом Ремонт можна побачити в розділі "Прайс лист".

Чорнова вартість кладки каміна - від 15 до 40 тис. грн, для порівняння послуга чорновий кладки барбекю на вулиці обійдеться в таку ж суму. Більш точно сказати, скільки буде коштувати створення печі або каміна, можна після огляду фахівцем місця, де буде стояти конструкція.

На послугу «будівництво каміна» ціна залежить від безлічі факторів, врахувати які може тільки професійний фахівець. Якщо вам потрібен майстер по кладці печей і камінів - звертайтеся до кваліфікованих фахівців.

Інші послуги

Установка підвіконь
Як вибрати правильне підвіконня Види підвіконь Установка підвіконь Вибираємо підвіконня - тонкощі та нюа...
Установка карнизів
Установка карнизів в Києві і області разом з компанією DomRemont Важливість штор в інтер'єрі; Які бувають к...
Збірка кухні під ключ
Збірка кухні: вартість і обсяг робіт Які роботи входять в процес складання кухонних меблів. Від чого залежить ва...
Меблі у ванну на замовлення
Переваги виготовлення меблів для ванної за індивідуальним замовленням. Які особливості вибору меблів для ванних кім...
Каміни з мармуру ціна і переваги вибору
Переваги та особливості каміна з мармуру. Види мармурових камінів в інтер'єрі. Виготовлення камінів з мармуру....
Сборка шкафа купе цена услуги
Як здійснюється складання та встановлення меблів. Як зрозуміти, що шафа-купе зібрана якісно. Вартість збирання ша...