Ремонт квартир "під ключ"
у Києві та області
15 років з вами
Натисніть і почніть спілкування

Монтаж паркетної дошки

  1. Характеристики паркетної дошкиМонтаж паркетной доски
  2. Різновиди матеріалу
  3. Як підготувати підставу до укладання, вибір підкладки
  4. Способи укладання паркетної дошки

Що таке паркетна дошка

Паркетна дошка – один з видів паркету. Складається з 3 шарів:

  1. дорогі сорти твердої деревини, просочені захисними розчинами та покриті лаком. Шар має товщину 0,4-0,6 см. Має підвищену надійність і стійкість до навантажень.
  2. масив хвойних з щільними волокнами.
  3. хвойний шпон.

Переваги вибору паркетної дошки в якості підлогового покриття:

  • Стабільність - стійка до зовнішніх впливів;
  • Точна форма;
  • Шліфування, що проводиться на заводі;
  • Лаковане покриття, що забезпечує високу якість і тривалий термін служби.

Правильна укладка паркетної дошки від професійної компанії забезпечить вам довгу і безпроблемну експлуатацію паркету на дуже довгий період часу. Якщо хочете придбати якісний паркет і паркетну дошку зі знижкою від наших партнерів – зробити це можна в розділі "Наші знижки" – "Паркет і паркетна дошка ".

Які бувають види паркетної дошки

Найчастіше паркетну дошку поділяють на види відповідно до того, який використовується матеріал верхнього (лицьового) шару, скільки смуг, яка товщина панелі.

Монтаж паркетной доски - подготовка основанияЛамінат – найдоступніший за вартістю варіант, це покриття також відноситься до паркетної дошки.

  1. За кількістю смуг верхнього шару:
    • Паркетна дошка з 4 смуг.
    • Паркетна дошка з 3 смуг – гідна заміна штучному паркету. Ідеальний варіант для приміщень з перепадами температури, тому що має найбільшу стійкість до зовнішніх впливів.
    • Паркетна дошка з 2 смуг – має ширину 0,9 см, дуже схожа на великогабаритний штучний паркет, відмінність у більш доступній вартості. Паркетна дошка з 1 смуги – найбільш дорогий варіант.
    • Тришарова (верхній шар – масив цінних деревних порід, два нижніх – масив хвойної деревини), середній і нижній шар розташовуються перпендикулярно. Дошка з 3 смуг найбільш затребувана серед споживачів, в той же час з точки зору практики краще вибирати дошку з 1 смуги або Full Plank. Конфігурація такого покриття дуже незначно відрізняється від шпунтованих дощок, однак для виробництва верхнього шару Full Plank використовуються найдорожчі деревні породи. Така дошка має ширину 13.7 см, застосовується для приміщень великого розміру. Товщина паркетної дошки складає 1,4-1,8 см, цей параметр залежить від фірми-виробника.
  2. Залежно від лицьового (верхнього) шару. Для виробництва верхнього шару паркету використовують 18 видів деревини. Незалежно від того, з якого виду лицьова частина, її обов'язково обробляють лаком або масловоском. Перед цією обробкою поверхню може оброблятися такими способами: брашірованіе, струганням, відбілюванням, випалюванням.
  3. Залежно від товщини:
    • 0.7-1 см. Такий паркет має лицьовий шар з шпонованих цінних деревних порід товщиною 0.5-2.5 мм. Для цього виду циклювання категорично протипоказана, тому що може бути видалена облицювання. Укладається в ситуаціях, коли підйом покриття небажаний.
    • 1.3-1.6 см. Найпопулярніший вид. Особовий шар має товщину 0.4 см, таке покриття витримує мінімум 2 процеси ціклювання. Використовується в приміщеннях з низьким рівнем прохідності.
    • 2 см, з верхнім шаром товщиною до 0.6 см. Він здатний витримати кілька циклювань, використовується при будь-яких варіантах кріплення підлоги, в приміщеннях середньої прохідності.
    • 2.2-2.5 см, з товщиною лицьового шару 0.36-0.6 см. Допускається укладання безпосередньо на лаги, не потребує чорнової основі з дерева або бетону. Цей вид покриття здатний самостійно виконувати несучу функцію.

Монтаж паркетной доски - выбираем подложку

Підготовка підстави до монтажу, вибір підкладки - на що звернути увагу

В першу чергу, після покупки і доставки в приміщення, де буде проводитися укладка, паркетна дошка повинна пролежати не менше 2 діб в нерозпакованому стані. Перед процесом монтажу проводиться перевірка тих покриттів, укладання яких вже було завершено. Складається вертикальне планування підлоги всіх приміщень і попереднє узгодження рівнів поверхонь, що стикуються, з майстром-укладальником.

Найкраще на даному етапі використовувати лазерний рівень. Схема комунікацій, які покладені в стяжці, обов'язково повинна враховуватися, щоб уникнути ризику їх виходу з ладу під час монтажних робіт із застосуванням штифтів. Укладання паркетної дошки без порогів - цей вид робіт краще всього довірити висококваліфікованим фахівцям професійної компанії. Адже в разі недостатнього рівня професіоналізму укладальника переробляти все заново доведеться не тільки в одному приміщенні.

Паркетна дошка дуже вимоглива до поверхні підстави, яка повинна бути ідеально рівною. Для цього необхідно зробити якісну стяжку з використанням розчину цементу марки М150-300. Після цього стяжку треба повністю висушити (на це буде потрібно термін від 1 до 2 місяців), тому що сушити її за допомогою обладнання не можна - висихання буде нерівномірним.

Перед початком процесу укладання паркету проводять перевірку якості стяжки за допомогою рівня, термометра, вимірювача вологи та інших інструментів. Допускається рівень відхилення не вище 0.2 см на поверхні 2 м; показник вологості не повинен перевищувати 5%. Іноді для того, щоб поверхня була ідеально рівною, поверх стяжки можна покласти листи вологостійкої фанери або плити ОСБ-2 (ОСБ-3), що мають товщину 0.8-1.4 см. При монтажі паркету на дошки, перевіряється їх стан: відсутність гнилі, цвілі, тріщин.

Тестується безшумність покриття при ходьбі, щоб уникнути неприємних звуків під час експлуатації вже після завершення робіт з монтажу паркетної дошки. Під час укладання між матеріалом основи і дошкою розміщують підкладку для поліпшення звукоізолюючих властивостей. У разі одночасного укладання 2 шарів ізоляції: звуко- і пароізолюючого шарів, то оптимальне розміщення шару пароізоляції знизу, звукоізоляції - зверху. Підкладку використовують, коли укладання проводиться без використання клею. Ознайомитися з розцінками на послуги фахівців компанії DomRemont можна, перейшовши за посиланням в розділ "Прайс-лист".

Монтаж паркетной доски от профессионалов

Найчастіше використовують такі матеріали:

  • Пробка - традиційна, бітумна або прогумована;
  • Пінополіетилен - буває як фольгований, так і нефольгований;
  • Пінополістирол, що піддався екструзії - рулонний або в аркушах;
  • Композитні матеріали - складаються з трьох шарів і припиняють утворення конденсату завдяки тому, що самий нижній шар має пори.

Твердження про те, що чим товщий матеріал підкладки, тим краще він компенсує перепади основи, не відповідає дійсності, будь-який із зазначених вище матеріалів може згладити нахил в 0.2 см на 1 м поверхні, прикрити невеликий дефект. Слід строго дотримуватися рекомендованих параметрів мікроклімату в приміщенні: температура повинна бути не нижче +180оС, рівень вологості повітря - не нижче 30% і не вище 60%.

Способи укладання паркетної дошки

Розрізняють такі методи монтажу паркету:

  1. Плаваюче покриття - монтаж на суху основу;
  2. На клей - дошки додатково проклеюють по замку;
  3. Механічний - використовуються цвяхи і пневматичний пістолет;
  4. На лаги.

“Плаваюча підлога "

Цей спосіб застосовується найчастіше для ламінату та паркету мінімальної товщини (0.7-1 см). Монтаж можна здійснювати на дошки, фанеру, ОСП, піщано-цементну стяжку з використанням підкладки для забезпечення шумоізоляції.

На клей

Застосовують такі суміші:

  • Дисперсна - водна основа;
  • Безводна - штучні смоли;
  • Двокомпонентна поліуретанова - поліуретан;
  • Сілан-полімерна - модифіковані силан-полімери.

Монтаж паркетной доски - способы укладки

Укладання здійснюється при температурі в межах 19-22оС (максимум 25оС), рівні вологості повітря в межах 30-60%. Якщо панелі просочені вологою або пересохли - їх не можна використовувати відразу, треба залишити на кілька днів в приміщенні, де буде здійснюватися монтаж, для адаптації матеріалу. Стяжку попередньо треба прогрунтувати, це обов'язкова умова.

Механічний метод

Найчастіше застосовується для монтажу на фанерну, ОСП, дощату підставу. При використанні цвяхів / саморізів, для того, щоб капелюшки не були на виду, найкраще задіяти пневматичний пістолет, цвяхи ж забивати через нижній гребінь паза для прихованого кріплення.

Лаги

Цей метод хороший при використанні самої масивної паркетної дошки максимальної товщини (2.2-2.5 см). Монтаж здійснюється способом, схожим на установку дощатої підлоги. Між лагами витримуються проміжки 0.3-0.35 м. На лаги кладуть дошки, вологостійку фанеру, ОСП-3 (товщина 1-1.4 см). Паркетну дошку настилають зверху і закріплюють за допомогою клею або цвяхів (використовуючи пневматичний пістолет).

Таким чином, монтаж паркету має безліч нюансів, враховувати які можуть тільки справжні професіонали - досвідчені фахівці. Адже набагато розумніше довірити проведення робіт майстрів своєї справи, ніж втрачати час і кошти на повторну покрокову переробку підлогового покриття.

Інші послуги

Вирівнювання підлоги
Що таке вирівнювання підлоги, чому воно необхідне. Як проводиться вирівнювання підлоги наливною підлогою - ціна і с...
Монтаж ламінату
Монтаж ламінату: ціна і фактори, що впливають на вартість Що таке ламінат - технічні параметри та переваги пок...
Монтаж лінолеуму
Характеристика та переваги матеріалу. Що потрібно знати про укладання лінолеуму. Характеристики лінолеуму і йо...
Монтаж плінтусів
Від чого залежить ціна на монтаж плінтуса під ключ Значення плінтуса в інтер'єрі Види плінтусів Установка...
Наливні підлоги
Наливні підлоги - ціна роботи, технологія укладання Наливна підлога - визначення, види, переваги. Технологія зал...
Електрична тепла підлога
Монтаж електричної теплої підлоги: ціна роботи Система теплої підлоги - визначення, різновиди. Технологія уклада...